Garbarnia Kurów - Błękit Cyców. Porażka w delegacji, mecz kończyli w dziesiątkę

Autor: | Zdjęcie: Błękit Cyców/Archiwum

Garbarnia Kurów - Błękit Cyców. Porażka w delegacji, mecz kończyli w dziesiątkę - Zdjęcie główne

- Potrafimy nieźle grać w piłkę, choć przydażają nam się chwile przestojów - podkreśla Paweł Kamiński, trener Błękitu Cyców | foto Błękit Cyców/Archiwum

Sport Rywalizujący w KEEZA Lubelskiej Klasie Okręgowej Błękit musiał w sobotę uznać wyższość Garbarni. Drużyna z Cycowa przegrała w Kurowie 2:4.

Podopieczni trenera Pawła Kamińskiego wyszli w sobotę w Kurowie na prowadzenie na samym początku spotkania. Do bramki Garbarni trafił Wiktor Adamchuk, Ukrainiec będący jednocześnie fizjoterapeutą w Górniku Łęczna.

Do przerwy gospodarze zdołali jednak odrobić straty z nawiązką. Na przerwę gracze Błękitu schodzili przegrywają 1:2.

Drugą część rozpoczęli dobrze, bo znowu od strzelenia gola. Do siatki zespołu z Kurowa trafił Karol Zawrotniak, lider popularnego zespołu disco polo - DEFIS.

Błękit nie cieszył się długo z prowadzenia, bo Garbarnia kilka minut później zdobyła bramkę na 3:2. Później z boiska z czerwoną kartką, obejrzaną po dwóch żółtych, wyleciał Jarosław Bednaruk. Chwilę później gospodarze postawili kropkę nad "i", trafiając na 4:2.

- Potrafimy nieźle grać w piłkę, choć przydażają nam się chwile przestojów. Słabiej wyglądamy w niektórych częściach meczu, co skrzętnie wykorzystują rywale. Za mało intensywnie kryjemy przy stałych fragmentach gry, jest za mała odpowiedzialność za przeciwnika. Za dużo w ten sposób tracimy bramek - podsumowuje Paweł Kamiński, trener Błękitu Cyców.

17 punktów w 17. meczach - tak prezentuje się aktualny bilans Błękitu, co daje beniaminkowi z Cycowa 12. miejsce w tabeli KEEZA Lubelskiej Klasy Okręgowej. W następnej kolejce ekipa z powiatu łęczyńskiego podejmie u siebie lidera - Stal Poniatowa.

Garbarnia Kurów - Błękit Cyców 4:2 (2:1)
Bramki: 25', 35', 55', 73' - Wiktor Adamchuk 3', Karol Zawrotniak 48'.
Błękit: Wierzbicki - Sidorowski (75' Tkacz), Grzesiuk, Bednaruk, Sowa, Adamchuk, Mroczek (80' Wezgraj), Chapuła, Gajus (60' Serafin), K. Zawrotniak, Szkutnik.
Żółte kartki Błękitu: Bednaruk x2, Grzesiuk.
Czerwona kartka: Bednaruk 70' (za dwie żółte).