Autor: | Zdjęcie: Górnik Łęczna

Bartosz Rymaniak w Górniku Łęczna. Obrońca ma już prawie trzysta meczów w Ekstraklasie - Zdjęcie główne

W dorobku ma jeden występ w reprezentacji Polski - w grudniu 2012 roku zagrał 45 minut w towarzyskim meczu kadry Waldemara Fornalika z Macedonią, wygranym 4:1 | foto Górnik Łęczna

Sport Doświadczony defensor wzmocnił kadrę łęczyńskiego klubu. 31-latek może grać na pozycji prawego lub środkowego obrońcy.

Górnik wzmacnia szyki obronne przed startującym za chwilę sezonem PKO Ekstraklasy. W środę, 14 lipca, klub poinformował o zakontraktowaniu Bartosza Rymaniaka. 31-latek jest prawym obrońcą, może też występować na środku defensywy. Ma duże doświadczenie - w barwach Zagłębia Lubin, Cracovii, Korony Kielce i Piasta Gliwice rozegrał łącznie 281 meczów w Ekstraklasie, w których strzelił sześć goli.

W dorobku ma też jeden występ w reprezentacji Polski - w grudniu 2012 roku zagrał 45 minut w towarzyskim meczu kadry Waldemara Fornalika z Macedonią, wygranym 4:1.

Poprzedni sezon to dla Bartosza Rymaniaka 16 występów w Piaście Gliwice, z czego 12 w pierwszym składzie. Gliwiczanie zakończyli rozgrywki na szóstym miejscu, doszli też do półfinału Pucharu Polski.

To kolejny prawy obrońca sprowadzony do Górnika. Wcześniej zielono-czarni wypożyczyli z drugoligowego Motoru Michała Króla. Defensywę wzmocnili też lewy obrońca Daniel Dziwniel i wypożyczony z Pogoni Szczecin młodzieżowiec Kryspin Szcześniak. Pierwszym nowym zawodnikiem w drużynie trenera Kamila Kieresia był natomiast środkowy pomocnik Janusz Gol.