Ekoseniorki z Wólki Kolczyńskiej i Opola Lubelskiego. Uwolniły kreatywność i poznały nowe ćwiczenia

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PROMOWANE Zdrowo i blisko natury - to hasło tegorocznej edycji projektu Ekosenior. Tym razem relacjonujemy warsztaty zorganizowane dla dwóch kolejnych grup - KGW "Wólczanki" i UTW w Opolu Lubelskim. Efektem są niepowtarzalne stroiki i nowe ćwiczenia skierowane specjalnie do seniorek.

To trzecia edycja projektu Ekosenior dla grup i stowarzyszeń seniorskich z czterech powiatów: puławskiego, opolskiego, lubartowskiego i łęczyńskiego. Podobnie, jak w latach ubiegłych organizatorem projektu jest Wydawnictwo Wspólnota pod Honorowym Patronatem Grupy Azoty Zakłady Azotowe "Puławy" S.A.

Wzorowo odrobiona praca domowa

Wólka Kolczyńska i Opole Lubelskie - w tych miejscowościach odwiedziliśmy seniorki z Koła Gospodyń Wiejskich "Wólczanki" i Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Opolu Lubelskim. Seniorki wzorowo odrobiły pracę domową, przygotowując materiały na warsztaty z rękodzieła. Tworzyły z naturalnych materiałów: kory, szyszek, gałęzi czy suszonych kwiatów. Efekty ich prac były wyjątkowe - powstały niepowtarzalne stroiki, stworzone dzięki kreatywności naszych seniorek.

Laski gimnastyczne

Tym razem do ćwiczeń wykorzystaliśmy laski gimnastyczne. To świetne urozmaicenie. Dzięki nim możemy skutecznie "otworzyć" klatkę piersiową i uelastycznić obręcz barkową. Te ćwiczenia mobilizują kręgosłup na całej jego długości. Laski pomagają w ćwiczeniach koordynacji i równowagi. Dzięki temu seniorzy, którzy mają problemy z równowagą, mogą się nią wspomóc. W domu wystarczy kij od mopa i kawałek podłogi. Te ćwiczenia świetnie sprawdzą się, gdy nie dysponujemy sprzętem do ćwiczeń czy dużą wolną przestrzenią.

To już trzeci raz

 W pierwszej edycji projektu w 2020 roku seniorzy udowodnili, że są aktywni, energetyczni i mocno ukierunkowani na zdrowe jedzenie. Zachwycali smacznymi potrawami, wypiekami i przetworami przygotowanymi z ekologicznych i zdrowych produktów. 

 W  2021 roku z odpadów recyklingowych robili cudeńka. Mimo że warsztaty prowadzone były w maseczkach pokazali, że nie ma dla nich barier i rzeczy niemożliwych. Zachwycili pomysłowością i kreatywnością. Podczas warsztatów prowadzonych przez instruktora wykonywali z plastikowych butelek, papieru i szkła różności - od biżuterii po piękne szklane lampiony czy pojemniki na drobiazgi. 

W ramach aktualnej edycji naszego projektu odwiedziliśmy już Towarzystwo Przyjaciół Michowa oraz KGW "Zarzeczanki" z Zarzeki w gminie Wąwolnica. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy