reklama
reklama

Ekoseniorki z Łęcznej i Celejowa. Blisko natury i w zdrowym ciele zdrowy duch [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

PROMOWANE Za nami kolejne warsztaty w ramach tegorocznej edycji projektu Ekosenior. Panie z Klubu Seniora w Łęcznej i Stowarzyszenia "Wokół Bystrej" w Celejowie wykonały niepowtarzalne stroiki i wprawiły swoje ciała w ruch.
reklama

To trzecia edycja projektu Ekosenior dla grup i stowarzyszeń seniorskich z czterech powiatów: puławskiego, opolskiego, lubartowskiego i łęczyńskiego. Podobnie, jak w latach ubiegłych organizatorem projektu jest Wydawnictwo Wspólnota pod Honorowym Patronatem Grupy Azoty Zakłady Azotowe "Puławy" S.A.

Satysfakcja w gratisie

Szyszki, gałęzie, kora, mech, suszone owoce i liście - to wszystko może posłużyć do stworzenia niepowtarzalnych stroików, również świątecznych, za które w sklepie sprzedającym wyroby rękodzielnicze musielibyśmy zapłacić niemałe pieniądze. Tymczasem seniorki z Klubu Seniora 50+ w Łęcznej oraz ze Stowarzyszenia "Wokół Bystrej" w Celejowie udowodniły, że wystarczy trochę chęci, kreatywności, a do tego odrobina drutu oraz kleju i... takie stroiki można stworzyć samemu, niemal za darmo. W gratisie do stroika gwarantowana jest satysfakcja z własnej pracy!

Ten mebel służy nie tylko do siedzenia

Krzesło - ten niepozorny mebel został użyty do przeprowadzenia ćwiczeń podczas warsztatów ruchowych w Łęcznej i Celejowie. 

- W Łęcznej użyliśmy krzeseł ze względu na to, że była to grupa początkująca, która nie ma doświadczenia w zajęciach ruchowych. Podczas ćwiczeń rozluźniliśmy mięśnie szyi, karku i obręczy barkowej. Dzięki nim seniorzy przygotowali się do warsztatów rękodzieła, rozgrzali palce, dłonie i nadgarstki. Takie ćwiczenia mogą też być dobrym przerywnikiem w czasie warsztatów rękodzielniczych - mówi Małgorzata Król-Smagała, instruktorka.

 - Z kolei w Celejowie wykorzystaliśmy krzesła ze względu na małą przestrzeń. Mała przestrzeń nie przeszkodziła nam w przeprowadzeniu zajęć. Wykonałyśmy ćwiczenia mobilizujące kręgosłup na całej jego długości. Skupiliśmy się też na rozluźnieniu odcinka krzyżowego kręgosłupa - dodaje.

To już trzeci raz

 W pierwszej edycji projektu w 2020 roku seniorzy udowodnili, że są aktywni, energetyczni i mocno ukierunkowani na zdrowe jedzenie. Zachwycali smacznymi potrawami, wypiekami i przetworami przygotowanymi z ekologicznych i zdrowych produktów. 

W  2021 roku z odpadów recyklingowych robili cudeńka. Mimo że warsztaty prowadzone były w maseczkach pokazali, że nie ma dla nich barier i rzeczy niemożliwych. Zachwycili pomysłowością i kreatywnością. Podczas warsztatów prowadzonych przez instruktora wykonywali z plastikowych butelek, papieru i szkła różności - od biżuterii po piękne szklane lampiony czy pojemniki na drobiazgi. 

W ramach aktualnej edycji naszego projektu odwiedziliśmy już Towarzystwo Przyjaciół Michowa, KGW "Zarzeczanki" z Zarzeki w gminie Wąwolnica, KGW "Wólczanki" w Wólce Kolczyńskiej oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku w Opolu Lubelskim. 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama