Reklama

Reklama

Szkoły policealne ścieżką do wymarzonego zawodu

Opublikowano: pon, 7 wrz 2015 08:11
Autor:

Szkoły policealne ścieżką do wymarzonego zawodu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura We wrześniu naukę rozpoczęli uczniowie szkół, studenci czekają na swoja kolej do października. A ty? Ukończyłeś szkołę ponadgimnazjalną i chcesz się dalej kształcić? Masz jeszcze okazję zapisać się do szkoły policealnej. 

Reklama

Dyplom wyższej uczelni nie gwarantuje już dobrej pozycji na rynku pracy, ale brak wykształcenia również w tym nie pomaga. Pracodawcy wymagają wiedzy oraz praktycznych umiejętności. Absolwenci szkół wyższych często narzekają na brak praktycznych zajęć, natomiast osobom bez kierunkowego wykształcenia brakuje podstawowej wiedzy potrzebnej na konkretnych stanowiskach pracy.

Szkoły policealne są odpowiedzią na te problemy. Ich oferta odpowiada potrzebom osób, które wiedzą, jaki chcą wykonywać zawód i pragną szybko się go nauczyć. Jest to również furtka dla osób, które nie przystępowały do matury lub jej nie zdały.

- W tym momencie brak możliwości studiowania nie zamyka drogi do pracy w wymarzonej firmie. Najpopularniejsze kierunki studiów nie są już przecież zarezerwowane tylko dla uniwersytetów, czy politechnik. Administracja lub rachunkowość są dostępne w ofercie dobrych szkół policealnych, takich jak nasza – mówi Piotr Wiaderny z bezpłatnej szkoły Cosinus w Lublinie.Zdjęcie

Dodatkowo takie szkoły oferują przygotowanie do zawodów, których nie znajdziemy w innych placówkach (np. opiekun medyczny). Nauka w szkołach policealnych trwa rok lub dwa lata. Dzięki temu nie trzeba czekać aż pięciu lat na zdobywanie doświadczenia w pierwszej pracy. Jeśli ktoś ma szans podjąć pracę jeszcze w czasie nauki, to łatwo pogodzi wszystkie obowiązki ze względu na zaoczny tryb zajęć.

Co istotne, nauka w szkołach policealnych nie wiąże się z dużymi kosztami. Przykładem jest wspomniana już szkoła Cosinus w Lublinie, w której nauka na wszystkich 12 kierunków jest bezpłatna. Można wybierać spośród ciągle popularnych kierunków, takich jak informatyka, BHP, rachunkowość, kosmetyka, oraz bardziej specjalistycznych - opiekun w domu pomocy społecznej, florystyka, technik eksploatacji portów i terminali. Cosinus stawia na praktyczna naukę zawodu. Sprzyjają temu nowoczesne, dobrze wyposażone pracownie, m.in. kosmetyczna i florystyczna. Wysoki poziom nauczanej w szkole teorii, zapewnia z kolei wykwalifikowana kadra pedagogiczna, składająca się w większości z nauczycieli posiadających uprawnienia Egzaminatorów Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych. Zdobyte w takich warunkach wykształcenie wraz z potwierdzającym kwalifikacje tytułem technika jest przepustką do zdobycia wymarzonej pracy. Jeśli nie masz jeszcze planów na październik, zapisz się na jeden z kierunków w Cosinusie.

 

artykuł sponsorowany

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.