Reklama

Reklama

Spiczyn: Dzieci w ciasnocie, a obok pustostan. Komu mieszkanie wynajmie wójt?

Opublikowano:
Autor:

Spiczyn: Dzieci w ciasnocie, a obok pustostan. Komu mieszkanie wynajmie wójt? - Zdjęcie główne

Przedstawiciele społeczności szkolnej występowali na obradach radnych, prosząc wójt o pozytywne rozpatrzenie ich prośby o udostępnienie mieszkania. Na zdjęciu podczas sesji we wrześniu ubiegłego roku, wraz z dyrektorem szkoły Krzysztofem Szabałą

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie Lokator wyprowadził się z przyszkolnego mieszkania, ale z pomieszczeń wciąż nie mogą korzystać dzieci.

Reklama

Od 2013 roku, czyli od przejęcia prowadzenia szkoły przez stowarzyszenie oświatowe CJZ liczba wychowanków w Szkole Podstawowej w Januszówce stale wzrasta. Ze względu na ciasnotę, z jaką boryka się szkoła na sale lekcyjne są adaptowane szkolne korytarza, a ostatnio także i gabinetu dyrektora. Dodatkowe 60 mkw., bo tyle wynosi metraż mieszkania komunalnego w szkole, pozwoliłoby na stworzenie kolejnego pomieszczenia dla najmłodszych dzieci, i rozładowanie ciasnoty.

Wszyscy radni "za" przekazaniem mieszkania szkole w Januszówce

Delegacja nauczycieli i rodziców uczących się w szkole dzieci w ciągu ostatniego półrocza kilka razy próbowała, występując podczas obrad, przekonać wójt do zgody na udostępnienie mieszkania. Do tej pory jednak wójt nie zdecydowała się na przekazanie lokalu mieszkalnego w celu zwiększenia zasobów powierzchniowych szkoły.

Za przekazaniem mieszkania szkole od kilku miesięcy lobbuje radna Karolina Saracyn, przewodnicząca komisji oświaty RG Spiczyn. Z jej inicjatywy oraz radnych Joanny Gąsior, Pauliny Klepki, Magdaleny Domańskiej, Marii Kasprzyckiej i Agnieszki Krzysiak powstała uchwała w tej sprawie, którą poparli jednomyślnie wszyscy radni obecni na jesiennych obradach rady w Spiczynie. Uchwała radnych nie weszła jednak w życie, a jej nieważność stwierdził wojewoda.

(...)

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu "Wspólnoty Łęczyńskiej" - LINK

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy