Reklama

Reklama

Powiat łęczyński: Mamy klaster, co będziemy z niego mieć?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: List intencyjny w sprawie utworzenia Łęczyńskiego Klastra Energii podpisano podczas Samorządowego Kongresu Trójmorza

Powiat łęczyński: Mamy klaster, co będziemy z niego mieć? - Zdjęcie główne

foto List intencyjny w sprawie utworzenia Łęczyńskiego Klastra Energii podpisano podczas Samorządowego Kongresu Trójmorza

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie Co na sesjach od dawna zapowiadali radnym i sołtysom wójtowie naszych gmin, stało się faktem. Mamy Łęczyński Klaster Energii. Jak wpłynie na energetyczną sytuację naszych gmin?

Reklama

List intencyjny w sprawie utworzenia Łęczyńskiego Klastra Energii podpisano podczas Samorządowego Kongresu Trójmorza, który odbył się w dniach 7-8 czerwca w Lublinie.

Klaster tworzą gminy Cyców, Ludwin, Milejów, Puchaczów, miasto Łęczna, Starostwo Powiatowe w Łęcznej, Politechnika Lubelska, Łęczyńska Energetyka oraz Lubelski Węgiel Bogdanka.

- Rolą klastrów energii jest rozwój energetyki rozproszonej i dostarczanie jej społeczności, mówimy o tym, że Bogdanka będzie produkować energię na potrzeby własne i na potrzeby innych odbiorców w okolicy naszej firmy a klaster umożliwia współdziałanie między podmiotami, które będą w ramach klastra funkcjonować. To jest dobry początek, żeby rozwijać tę współpracę w innych obszarach, w szczególności związanych z biznesem i nauką, jak w przypadku Politechniki Lubelskiej i Bogdanki - mówił Artur Wasil, prezes Lubelskiego Węgla. 

Rola klastra to wsparcie przedsiębiorstw o dużym zapotrzebowaniu na energię elektryczną ze szczególnym uwzględnieniem ograniczenia ich śladu węglowego. 

Inicjatywa zakłada tworzenie warunków do rozwoju energetyki odnawialnej i wykorzystywanie lokalnych zasobów do produkcji energii elektrycznej w odnawialnych źródłach energii oraz wspieranie lokalnych przedsiębiorców w realizacji działań związanych z inwestycjami w obszarze OZE.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy