Reklama

Reklama

Nowe rondo w centrum Łęcznej, jesienią nowa droga w Witaniowie i Podzamczu

Opublikowano: pt, 8 kwi 2022 10:06
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie Trwają prace przy realizacji największego projektu drogowego w gminie Łęczna - budowy sieci dróg, które odblokują centrum miasta. W kwietniu rusza także przebudowa drogi w Podzamczu i Witaniowie.

Reklama

Centrum za 5,2 mln zł  

Przebudowa centrum Łęcznej polega na budowie trzech dróg - o długości 268 m, 366 m oraz 774 m.  Łączny koszt projektu to 5,2 mln zł, dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych wynosi 1,5 mln zł.

- W centrum Łęcznej trwają roboty konstrukcyjne, wykonywane są podbudowy pod jezdnie, parkingi, ścieżki rowerowe i chodniki - wylicza Grzegorz Kuczyński, rzecznik prasowy Urzędu Miasta. - Wykonano już część nawierzchni parkingów, ścieżek i chodników. Rozpoczęto roboty związane z budową nowego ronda na ulicy Wyszyńskiego.

Powstająca sieć dróg odblokować ma centrum Łęcznej i ucywilizować komunikację pieszą i rowerową poprzez infrastrukturę towarzyszącą: chodniki, ciągi pieszo-rowerowe, oświetlenie uliczne, nowe skrzyżowania i drogi dojazdowe oraz prawie 200 miejsc postojowych zlokalizowanych w otoczeniu Starostwa Powiatowego i na dużym parkingu przed kościołem p.w. św. Barbary. 

Rondo powstaje na skrzyżowaniu nowej drogi z ulicą Wyszyńskiego.

Droga za 2,7 mln zł   

Jak podał Urząd Miasta, 16 marca wojewoda lubelski i burmistrz Łęcznej podpisali umowę o dofinansowanie projektu przebudowy drogi gminnej nr 105177L w Podzamczu i Witaniowie.

- Wśród 170 zgłoszonych projektów nasz projekt zajął 30. miejsce - podkreśla rzecznik Kuczyński. - Wysokość dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wynosi 1,46 mln złotych, łączny koszt inwestycji to 2,76 mln złotych. Przypominamy, że w roku 2015 został już przebudowany odcinek drogi nr 105177L od drogi wojewódzkiej nr 820 do skrzyżowania z drogą prowadzącą do byłego Państwowego Gospodarstwa Rolnego.  

Cała droga w Podzamczu i Witaniowie ma długość 1658 m. Do przebudowy zaplanowano odcinek długości 1234 m od drogi wojewódzkiej nr 813 do skrzyżowania z drogą prowadzącą do terenów po byłym PGR. 

Modernizacja obejmie poszerzenie jezdni, przebudowę rowu odwadniającego, przebudowę prawostronnego pobocza do szerokości jednego metra. Po lewej stronie jezdni powstanie chodnik. Zostaną ustawione 42 słupy oświetleniowe na całej długości drogi pomiędzy drogami wojewódzkimi nr 813 a nr 820. Zaprojektowano także budowę dwóch skrzyżowań wyniesionych i czterech przejść dla pieszych.

Inwestycja rozpocznie się w kwietniu, a zakończyć ma się w październiku tego roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy