Reklama

Reklama

Konferencja w Łęcznej: Jak współczesny świat zmienia uczniów i nauczycieli?

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie - to tytuł konferencji naukowo-metodycznej, która odbędzie się w sobotę, 24 września, w Szkole Podstawowej nr 2 w Łęcznej.

Reklama

- Nie możemy patrzeć na szkołę przez pryzmat pruskiego systemu, w którym od lat nic się nie zmienia, w którym uczniowie siedzą bez ruchu w ławkach, odwróceni do siebie plecami, bez możliwości dyskusji - mówi dr Agnieszka Gandzel z Wydziału Podstaw Techniki Politechniki Lubelskiej.

I dodaje: - Uczeń sprzed 20 lat to zupełnie inny uczeń niż ten, z którym mamy do czynienia teraz, a jeszcze inny będzie uczeń za kolejne 20 lat.

M. in. z tego powodu Wydział Podstaw Techniki, wspólnie z łęczyńską fundacją Kopalnia Wiedzy organizuje w naszym mieście II konferencję naukowo-metodyczną pn. "Jak współczesny świat zmienia uczniów i nauczycieli?".

Łęczyńscy nauczyciele również dostrzegają wagę problemu, który będzie podejmowany na konferencji.

- Współczesny świat zmienia nie tylko uczniów, ale też nauczycieli. Dzisiejsi pedagodzy to ludzie światli, wykształceni. Obecnie nauczyciel w szkole pełni często rolę opiekuna, pielęgniarki, terapeuty czy organizatora różnego rodzaju imprez. Jego funkcja nie sprowadza się wyłącznie do przekazywania wiedzy – mówi Beata Michalak, polonistka w SP nr 2 w Łęcznej.

Szkoła jak pociąg

Małgorzata Zielińska, nauczyciel bibliotekarz w tej samej szkole dodaje, że "współczesna szkoła to taki pociąg, który jedzie po dwóch szynach. Jedna szyna to umiejętności akademickie, a druga to umiejętności społeczno-emocjonalne. Jeśli zapomnimy o rozwijaniu jednej z tych umiejętności, nasz pociąg się wykolei".

- Obserwujemy, ile dzieci nie radzi sobie obecnie z trudnościami, jak wiele obowiązków i ciężarów spoczywa na ich barkach, jak bardzo stres odbiera im radość z nauki. Dlatego jako nauczyciele i rodzice powinniśmy umieć rozpoznawać, co dzieje się z młodym człowiekiem i jak możemy mu pomóc – podkreśla Zielińska.

Jak się zapisać

Konferencja "Jak współczesny świat zmienia uczniów i nauczycieli?" odbędzie się w sobotę, 24 września, o godz. 9.00 w Szkole Podstawowej nr 2 w Łęcznej przy ul. Piłsudskiego 12. 

Konferencja skierowana jest przede wszystkim do nauczycieli z regionu Lubelszczyzny, ale organizatorzy zapraszają do udziału wszystkie osoby z całej Polski, które spełniają jedno z poniższych kryteriów: wykonują zawód nauczyciela, prowadzą badania naukowe z zakresu edukacji, są zatrudnione w poradni psychologiczno-pedagogicznej, kuratorium oświaty, ośrodku doskonalenia nauczycieli lub bibliotece pedagogicznej.
 
Szczegóły dotyczące konferencji oraz link do rejestracji są dostępne pod tym linkiem. Zapiosy trwają do soboty, 17 września. 

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy