Reklama

Reklama

Co z drogą, która podzieliła sołectwo Stara Wieś-Kolonia?

Opublikowano: pt, 15 paź 2021 08:10
Autor:

Co z drogą, która podzieliła sołectwo Stara Wieś-Kolonia? - Zdjęcie główne

Tak wygląda droga w Starej Wsi-Kolonii, na zdjęciu ojciec Artura Steca

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje łęczyńskie Trzy pytania do Artura Steca, nowego sołtysa Starej Wsi-Kolonia.

Reklama

Jakie priorytety znajdują się na liście nowego sołtysa?

- Odrobienie ponad 20-letnich zaległości, w tym – co najważniejsze – doprowadzenie do remontu drogi w Plebanii, o co zabiegał już mój dziadek, a potem ojciec. Nie może być tak, żebyśmy tu czekali na drogę od 30. lat. Chodzi o 870 m! Gdyby została naprawiona, nie byłoby tego cyrku. Kolejna sprawa to środki na budowę placu zabaw w naszej części wsi. Jest miejsce, mieszkańcy chcą przekazać na ten cel swoje udziały we wspólnocie wiejskiej.

Zakładaliście już własne lampy ledowe. Świecą?

Świecą od dwóch lat. Cztery. Za darmo.

Został Pan sołtysem również Lipek. Jak zamierza Pan zjednać sobie przychylność mieszkańców części Starej Wsi Kolonii, która nie zgłaszała pretensji pod adresem byłego sołtysa?

- Rzeczywiście, nie było mieszkańców Lipek ani na zebraniu w sprawie funduszu sołeckiego, ani wyboru sołtysa. Może dlatego, że w tej części wsi mają już wszystko zrobione, choć jednej rzeczy brakuje. Nie ma tablicy informacyjnej, w sprawie której wybieram się na dniach do urzędu. Ta droga podzieliła wieś. Trzy lata temu zgłosiliśmy problem w urzędzie. Dwa lata temu w wyborach mieliśmy swojego kandydata na sołtysa. Przegraliśmy. Rok temu złożyliśmy wniosek o wyodrębnienie. Dosyć mieliśmy już nieinwestowania w naszą część wsi. Jeśli się robi, to wszystkim po równo. Wtedy nie ma pretensji. Naszą drogą chodzą po błocie i dziurach do autobusu małe dzieci. Mamy tu coraz więcej młodych mieszkańców, żyjemy w fajnej okolicy, która mogłaby przyciągać ich jeszcze więcej, a przecież duża wieś to wesoła wieś. Jest więcej pomysłów i inicjatyw. To w ludziach jest siła.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 miesiące temu | ocena +2 / -0

    turysta

    niedługo tak będzie wyglądała droga z Łęcznej nad jeziora i nawet wtedy nikt nie zareaguje