Reklama

Reklama

Bogdanka pisze do Brukseli. „Rządowa pomoc dla Kompanii Węglowej uderzy w naszą kopalnię”

Opublikowano: pt, 27 lut 2015 10:28
Autor:

Bogdanka pisze do Brukseli. „Rządowa pomoc dla Kompanii Węglowej uderzy w naszą kopalnię”  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kategoria Kompania Węglowa otrzyma dofinansowanie od rządu, więc sprzedaje węgiel poniżej kosztów jego produkcji. Łęczyńska kopalnia uważa taką sytuację za niesprawiedliwą i uderzającą w kopalnie, które muszą na rynku radzić sobie same. Dlatego Bogdanka wystosowała już pismo w tej sprawie do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Będzie szukała sprawiedliwości także w Brukseli. – Nie pozwolimy, by swymi cenami KW wyeliminowała nas z rynku – mówi Zbigniew Stopa, prezes spółki LW „Bogdanka” dla portalu www.wnp.pl.

Reklama

Dofinansowane mają być te kopalnie, które trafią do Spółki Restrukturyzacji Kopalń, a później mają być sprzedane prywatnym firmom. Władze spółki Lubelski Węgiel „Bogdanka” uważają, że to niezgodne z prawem, a dofinansowanie przez rząd nierentownych kopalń jest niesprawiedliwe i krzywdzące dla rentownych spółek, takich jak Bogdanka. Dlatego łęczyńska kopalnia wystąpi do Brukseli z pytaniem o to, czy zasadne jest dofinansowanie nierentownych kopalń, które w przyszłości mają zostać sprzedane.

Bogdanka wystosowała też pismo w tej sprawie do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. - Nie możemy tej sprawy zostawić! Jeżeli ktoś liczy, że otrzyma dofinansowanie, więc może sobie sprzedawać węgiel po każdej cenie, to musi się to spotkać z naszą reakcją. Przecież inne, zdrowe firmy tego nie wytrzymają. Firmy rentowne można w ten sposób wykosić. Nie pozwolimy, by swymi cenami KW wyeliminowała nas z rynku – powiedział Zbigniew Stopa, prezes LW „Bogdanka” w rozmowie z portalem górniczym www.wnp.pl.

Kompania Węglowa sprzedaje węgiel w cenie 7,40 zł za gigadżul, podczas gdy średnia cena wynosi w naszym kraju 10 zł za gigadżul.

Stopa podkreśla, że rządowe dofinansowanie dla śląskich kopalni na krótki czas uratuje miejsca pracy w nierentownych kopalniach, ale „może doprowadzić do utraty miejsc pracy w spółkach, które do tej pory sobie radziły na rynku”.

fot.lw.com

Zdjęcie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.