Reklama

Reklama

Resort Piaseczno zatruwa środowisko? „To nie nasze ścieki”

Opublikowano: wt, 25 sie 2015 14:36
Autor:

Resort Piaseczno zatruwa środowisko? „To nie nasze ścieki”  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kategoria Czy to prawda, że właściciel Resortu Piaseczno zatruwa środowisko szambem? - pyta nasz czytelnik. Postanowiliśmy to sprawdzić. 

Reklama

- Czy dla pieniędzy zrobi wszystko, nawet doprowadzi do skażenia jeziora? To niedopuszczalne świństwo, by wylewać szambo wprost pod nogi turystów. Najpierw firma pobiera pieniądze od swoich klientów a potem ich truje – uważa czytelnik „Tuby Łęcznej”.

 „Bajorko” obok szamba na terenie ośrodka zainteresowało również pracowników Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Lublinie, którzy właśnie prowadzą kontrolę w Resorcie Piaseczno. 

- Obok zbiornika na ścieki utworzyło się rozlewisko, które nie powinno się tam znaleźć. Zbadaliśmy je i okazało się, że nie jest to woda, tylko ścieki bytowe. Nikogo nie złapaliśmy za rękę, ale w tym miejscu musiał być dopływ takich ścieków – mówi „Tubie Łęcznej" Krystyna Michna z Wydziału Inspekcji WIOŚ w Lublinie.  – Zanieczyszczają one środowisko przy jeziorze Piaseczno – dodaje.

Właściciel Resortu Piaseczno mówi, że nie wylewa żadnych ścieków. Chcieliśmy z nim porozmawiać, ale był nieuchwytny.  O wynikach kontroli inspekcji środowiska poinformujemy wkrótce.

Przepełnione kontenery

Ośrodek niedawno kontrolował także łęczyński sanepid, który zobowiązał Resort Piaseczno do częstszego opróżniania śmietników. – W szczycie sezonu były przepełnione, co wynikało także z tego, że z pracą nie wyrabiał się odbiorca odpadów, czyli PGiM w Łęcznej – mówi Katarzyna Broniek, kierownik oddziału nadzoru sanitarnego w łęczyńskim sanepidzie.  

Zdjęcie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.