Reklama

Reklama

Andrzej Chabros dostał odznakę „Zasłużony dla Rolnictwa”

Opublikowano: czw, 17 wrz 2015 09:01
Autor:

Andrzej Chabros dostał odznakę „Zasłużony dla Rolnictwa” - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kategoria 13 września 2015 r. w Końskowoli odbyły się Dożynki Wojewódzkie. Podczas uroczystości prestiżową odznakę honorową „Zasłużony dla Rolnictwa” otrzymał Andrzej Chabros, wójt gminy Ludwin.

Reklama

 – Przyznanie odznaki honorowej „Wyróżniony dla Rolnictwa” to dla mnie ogromny zaszczyt – mówi Andrzej Chabros. – Praca rolnika jest nierozerwalnym połączeniem pasji z umiłowaniem do ziemi, często przynoszącą zmęczenie, czasem bezsilność, jak w przypadku tegorocznej suszy, ale też ogromne zadowolenie. Ta praca kształtuje charakter, wyzwala nowe siły oraz uczy wartości i szacunku. Otrzymane wyróżnienie, jest dla mnie wyróżnieniem wszystkich rolników, przede wszystkim naszych, z gminy Ludwin. Razem pokazujemy, że możemy konkurować z najlepszymi, że potrafimy osiągać świetne rezultaty, wyprodukować żywność zdrową, dla innych nieosiągalną. Za ten wysiłek i poświęcenie dziękuję Wam wszystkim. Jestem dumny, że mieszkam na wsi, wśród ludzi uczciwych i odważnych, wykonujących potrzebny i ciężki zawód. Jesteście dla innych wzorem do naśladowania – powiedział wójt gminy Ludwin. 

W uzasadnieniu wniosku Andrzeja Chabrosa napisano: „Absolwent Technikum Rolniczego w Ludwinie. W 2001 r. ukończył Akademię Rolniczą w Lublinie na kierunku Rolnictwo – specjalność Agronomia. W latach 2004-2010 pracownik Biura Powiatowego ARiMR w Łęcznej (w tym jako kierownik od 2006 do 2008 r.). Od roku 2010 do chwili obecnej – Wójt Gminy Ludwin. Założyciel Ochotniczej Straży Pożarnej w Zezulinie, aktywny strażak, Prezes Zarządu Gminnego Straży Pożarnej oraz Wiceprezes Zarządu Powiatowego Straży Pożarnej. Uznany społecznik. Prowadzi gospodarstwo rolne o powierzchni 30 ha, specjalizujące się w uprawie warzyw”.

Przyznanie odznaki jest formą podziękowania za zaangażowanie i odniesione sukcesy w rozwoju rolnictwa i wsi. W przypadku Andrzej Chabrosa, dla którego praca na roli jest prawdziwą pasją, to wyróżnienie za kontynuowanie tradycji rodzinnych, modernizację gospodarstwa, stosowanie najnowszych osiągnięć nauki rolniczej, korzystanie z najnowocześniejszego sprzętu i maszyn. Ale również docenienie aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym wsi, prawdziwe liderowanie w środowisku wiejskim, inicjowanie działań konsolidujących zbiorowość gminy, dbanie o wygląd i estetykę współczesnej wsi.


Odznakę podczas Święta Plonów w Końskowoli wójt gminy Ludwin otrzymał z rąk reprezentanta ministra rolnictwa, marszałka Sławomira Sosnowskiego i wojewody Wojciecha Wilka.

Zdjęcie
Fot. Anna Jakimiak/WODR Końskowola
Andrzej Chabros (czwarty od prawej) podczas uroczystości wręczenia odznaki

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.