dnia | tygodnia | miesiaca | roku

Strona główna » Blogi » Nauka »

Szukana fraza:

Data publikacji:

Znaleziono 45 wpisów

26.10.2017 roku w 17 rocznicę powstania biblioteki odbyła się VI odsłona Turnieju Mowy Polskiej pod hasłem „Wydarzenia, o których warto pamiętać” . Jest to cykliczny, autorski konkurs organizowany przez PBP w Łęcznej, w którym udział wziąć mogą wszyscy chętni mieszkańcy naszego powiatu. Cele rywalizacji tradycyjnie, jak co roku, są te same: popularyzacja literatury,  historii i walorów turystycznych naszej „małej ojczyzny” oraz propagowanie piękna i poprawności języka polskiego.

We wtorek (24.10.2017) Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęcznej gościła Jakuba Małeckiego na LXXXIV DKK sponsorowanym przez Instytut Książki w Krakowie. Sprawozdanie ze spotkania autorskiego oraz fotorelacja na stronie biblioteki: www.biblioteka.powiatleczynski.pl

Powiatowa Biblioteka w Łęcznej - organizator turnieju powiatowego zaprasza do udziału w konkursie recytatorów ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich oraz osoby dorosłe. Eliminacje powiatowe odbedą się 21 listopada 2017 r. (wtorek) od godz. 10 Miejsce eliminacji PBP w Łęcznej poda w późniejszym terminie. Karty zgłoszeń należy złożyć do 14 listopada 2017 r. w formie papierowej na adres Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łecznej ul. Staszica 9 lub e-mailowej (skan PDF) biblioteka@powiatleczynski.pl . Regulamin etapu powiatowego i karta zgłoszenia na stronie biblioteki www.biblioteka@powiatleczynski.pl.

Drodzy Czytelnicy, Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęcznej bierze udział w ogólnopolskiej akcji "Przerwa na wspólne czytanie". Jest to inicjatywa Kinder Mlecznej Kanapki majaca na celu popularyzowanie wspólnego czytania dorosłych i dzieci. Do wygrania są zestawy książek i wygodne pufy. Głosuj na nas codziennie od 2 do 30 października!!! Jak oddać głos? 1. Zarejestruj sie na stronie https://www.wspolneczytanie.pl/konto 2. Zaloguj się w serwisie internetowym https;//www.wspolneczytanie.pl/konto 3. Oddaj głos, klikając tzw. "button" widoczny bezposrednio przy nazwie i adresie naszej biblioteki w liscie bibliotek bioracych udział w konkursie publikowanej w tymże serwisie. 4. Głos oddany. Im wiecej głosów, tym wieksza szansa na wygraną naszej biblioteki. Z góry dziękujemy.

Dołącz do
swoich znajomych!