Wystawa-recepta na trudny czas [ARCHIWALNE ZDJĘCIA ŁĘCZNIAN]

Wystawa-recepta na trudny...

Te fotografie są jak balsam na skołataną koronawirusem duszę. Gwarantują...
Kuba Stasikowski i jego kapela zapraszają na muzyczną podróż do Brazylii

Kuba Stasikowski i jego...

Pochodzący z Łęcznej gitarzysta Jakub Stasikowski, półfinalista "Mam...
Motocyklista wpadł do rowu. Jest ranny

Motocyklista wpadł do rowu....

W piątek rano na drodze w gminie Cyców 20-latek po wyprzedzeniu dwóch...
Po służbie zatrzymał kompletnie pijanego kierowcę

Po służbie zatrzymał...

Łęczyński policjant zabrał kluczyki kierowcy, który jechał mając ponad 3,5...
Groził, że zacznie strzelać do rodziny

Groził, że zacznie strzelać...

Amunicję i sadzonki konopi miał w domu 62-latek, który po pijanemu...
093e786ac53888916aea9e4024cd86a3.png
31
Niedziela
Maj 2020
Loading...
Poprzedni Maj Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Anieli, Feliksa, Kamili
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Filip poleciał do Stanów na leczenie. "Specjalnym lotem"

2020-05-20 14:28:25

Dzięki pomocy wielu osób w rekordowym tempie udało się zebrać pieniądze i zorganizować specjalny transport, którym Filip w niedzielę, 17 maja, poleciał do Stanów Zjednoczonych! Leczenia dziecka podjął się profesor Jonathan Finley, światowej sławy hematolog i neuroonkolog dziecięcy.

Na zebranie horrendalnej kwoty ponad 5,5 mln złotych rodzice Karolina i Damian Bulanda z Jawidza mieli miesiąc.

 Leczenia Filipa podjął się światowej sławy onkolog

- Boimy się i jednocześnie jesteśmy bardzo szczęśliwi, że nasz synek dostał szansę, bo nie wszystkim udaje się zakwalifikować na leczenie u prof. Finley`a ze Stanów - mówią rodzice ciężko chorego chłopca. W niedzielę, 17 maja, wylecieli do Stanów lotem specjalnym szukać ratunku dla swojego jedynego dziecka za oceanem.

 Historia dwuletniego Filipa poruszyła wiele ludzkich serc od Polski po samą Australię. Na początku roku dobrze rozwijający się berbeć z dnia na dzień zaczął słabnąć do momentu, aż nie mógł w ogóle wstać z łóżka. Lekarze zdiagnozowali u niego 8 cm złośliwego guza mózgu - "wyściółczak anaplastyczny" z przerzutami do rdzenia kręgowego. Maluch przeszedł trzy operacje i serię chemioterapii, jednak to nie uratuje mu życia.

- W Polsce usłyszeliśmy, że to koniec, a czasu z synkiem pozostało nam bardzo mało. Powiedziano nam, że Filipek umrze... - pisali zrozpaczeni rodzice, apelując o pomoc.

Rodzicom odpowiedzieli lekarze ze Stanów Zjednoczonych. Leczeniem Filipa zajmie się profesor Jonathan Finlay, onkolog ze szpitala The Ohio State University College of Medicine. To światowej sławy ekspert, specjalizujący się w nowotworach mózgu u dzieci. Filipek poleciał do szpitala w Columbus w Ohio, gdzie w ciągu 10 miesięcy przejdzie operację usunięcia guza, chemioterapię oraz przeszczep komórek macierzystych, a w razie potrzeby radioterapię.

W poniedziałek, 18 maja, o godzinie 11.30 tamtejszego czasu rodzina ma umówioną konsultacje u prof. Finley`a w Stanach.

- W poniedziałek, 18 maja, przypada setna rocznica urodzin Karola Wojtyły, świętego Jana Pawła II - zauważa mama chłopca. - Wierzymy, że Bóg i Maryja mają nas w swojej opiece i są z nami - dodaje.

Ponad milion dziennie na ratunek dla dziecka

Zbiórkę na leczenie dla chłopca, która trwała od 30 marca do 30 kwietnia, prowadziła fundacja "Siepomaga". Na ratowanie dziecka wpłacono ponad 6 mln złotych, dołożyło się 132 941 osób. Przez 26 dni zbiórki udało się zebrać 2 mln, pozostałe 4 mln internauci wpłacili w ciągu czterech dni. Nagłośnić zbiórkę pomagały obce osoby poruszone losem Filipa, tzw. Armia Filipka, oraz znani w kraju celebryci, m.in. reżyser Patryk Vega, aktorzy: Mateusz Damięcki, Katarzyna Zielińska, Marcin Mroczek, Cezary Żak, Magdalena Różczka, muzycy: Muniek Staszczyk, Marcin Miller, dziennikarze: Anna Popek, Jarosław Kulczycki, prezenterka telewizyjna Paulina Sykut-Jeżyna ... i inni.

 Z rodzicami Filipa udało nam się porozmawiać dwa dni przed wylotem. Nie chcą na razie ujawniać szczegółów "specjalnego transportu" do Stanów. Zaznaczają tylko, że kolejny raz mogli liczyć na pomoc dobrych ludzi, którym są bardzo wdzięczni.

Magdalena Sych

 Na biurku starosty jest już wypowiedzenie Anety Zabłockiej, wysoko ocenianej dyrektor ORW, która od zera budowała tę placówkę.

2020-05-27 13:59:41

Załoga na 25. miejscu, prezes na 40. - to pozycje Lubelskiego Węgla w zestawieniu zarobków pracowników 48. spółek giełdowych opublikowanym w maju przez portal Business Insider.

2020-05-26 10:51:16

Na sesji Rady Powiatu w czwartek, 21 maja, radni przyjęli uchwałę "w sprawie wyrażenia zgody na utworzenie Przedszkola Ogólnodostępnego z oddziałami specjalnymi oraz zawarcia porozumienia z Gminą...

2020-05-27 07:35:57

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!