Wystawa-recepta na trudny czas [ARCHIWALNE ZDJĘCIA ŁĘCZNIAN]

Wystawa-recepta na trudny...

Te fotografie są jak balsam na skołataną koronawirusem duszę. Gwarantują...
Kuba Stasikowski i jego kapela zapraszają na muzyczną podróż do Brazylii

Kuba Stasikowski i jego...

Pochodzący z Łęcznej gitarzysta Jakub Stasikowski, półfinalista "Mam...
Motocyklista wpadł do rowu. Jest ranny

Motocyklista wpadł do rowu....

W piątek rano na drodze w gminie Cyców 20-latek po wyprzedzeniu dwóch...
Po służbie zatrzymał kompletnie pijanego kierowcę

Po służbie zatrzymał...

Łęczyński policjant zabrał kluczyki kierowcy, który jechał mając ponad 3,5...
Groził, że zacznie strzelać do rodziny

Groził, że zacznie strzelać...

Amunicję i sadzonki konopi miał w domu 62-latek, który po pijanemu...
093e786ac53888916aea9e4024cd86a3.png
31
Niedziela
Maj 2020
Loading...
Poprzedni Maj Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Anieli, Feliksa, Kamili
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Zaglądamy do wnętrza biblioteki w Ludwinie (zdjęcia)

2020-04-28 19:13:24

Dobiega końca realizacja jednej z największych inwestycji w gminie. W powstającym od 2017 roku budynku nowoczesnej biblioteki trwają już ostatnie prace wykończeniowe.

Są już podłogi, montują umywalki

W całym budynku zakończono układanie płytek i paneli podłogowych. Większość pomieszczeń została już pomalowana. We wnętrzach, na obu poziomach, trwa końcowy etap montażu instalacji sanitarnych, polegający na podłączeniu umywalek i toalet. W chwili obecnej rozpoczęto także montaż drzwi wewnętrznych oraz instalację opraw oświetleniowych.

W kąciku dla dzieci położono wykładzinę, na której wygodnie będą spędzać czas najmłodsi czytelnicy. Wkrótce rozpocznie się już urządzanie wnętrza - biblioteka ogłosi przetarg na dostawę sprzętu i wyposażenia wraz z montażem, a chodzi tu m.in. o meble, sprzęt komputerowy wraz z oprogramowaniem, a także urządzenia do mini obserwatorium astronomicznego.

Już na ukończeniu

Sprzęt komputerowy będzie wyposażeniem stanowisk pracy w czytelni i w sali szkoleniowo-informatycznej. Budynek zostanie wyposażony w rzutniki i ekrany multimedialne umożliwiające organizację różnego rodzaju wykładów, prelekcji i spotkań.

W ramach prowadzonej inwestycji pozostało również zagospodarowanie terenu, a także  przygotowanie miejsc parkingowych.

- Przestrzenie biblioteki to wizytówka całej instytucji, która chce funkcjonować jako miejsce nowoczesne, przyjazne, otwarte i spełniające oczekiwania wielu grup społecznych - podkreśla wójt gminy Ludwin, Andrzej Chabros, który zapewnia, że prace postępują zgodnie z przewidywaniami (według przyjętego harmonogramu budynek ma być gotowy do 30 września br.).

- Wszystkie pomieszczenia są praktycznie gotowe. Realizacja inwestycji przebiega zgodnie z harmonogramem, a termin ukończenia nie jest zagrożony. Już niedługo ludwińscy czytelnicy, będą mogli przekroczyć próg nowej biblioteki – dodaje wójt.

Będzie mini obserwatorium astronomiczne

Jest to budynek o powierzchni ponad 1600 mkw. W środku będzie czytelnia i wypożyczalnia książek, sala wielofunkcyjna z zapleczem kuchennym oraz scena z garderobą dla artystów.

Na piętrze powstanie sala szkoleniowo-informatyczna, kącik zabaw dla najmłodszych, sala "Przystań Seniora" i sala ze stałą ekspozycją poświęconą patronowi biblioteki, ludwińskiemu pisarzowi Andrzejowi Łuczeńczykowi.

W budynku planowany jest też gabinet doświadczeń dla dzieci i młodzieży, pracownia plastyczna, studio nagrań oraz mini obserwatoria astronomiczne na tarasach widokowych.

Przypomnijmy, że projekt "Biblioteka Bramą Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego – rozbudowa Gminnej Biblioteki Publicznej im. Andrzeja Łuczeńczyka w Ludwinie. Etap III" jest współfinansowany przez Instytut Książki w ramach priorytetu "Infrastruktura Bibliotek 2016-2020" będącego częścią Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Kwota dofinansowania wynosi niemal 2 mln zł.Reżyser m. in. "Chce się żyć" przyjedzie do Gminnego Ośrodka Kultury w Milejowie. Spotkanie z Maciejem Pieprzycą odbędzie się zaraz po bezpłatnej projekcji jego najnowszego biograficznego filmu...

2020-03-07 10:38:30

Zmarły wczoraj kompozytor i muzyk Budki Suflera był instruktorem w Gminnym Ośrodku Kultury w Milejowie. Nauczycielem wielu uzdolnionych mieszkańców Milejowa i okolic. To w tej miejscowości...

2020-02-07 11:15:05

W tym roku studniówka Bolivara po raz pierwszy odbyła się poza szkołą. Tym razem maturzyści i ich rodzice wybrali zabawę w lokalu. Bal Zespołu Szkół nr 2 im. Simona Bolivara w Milejowie odbył się...

2020-02-04 18:12:33

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!