Kładka za prawie dwa miliony

Kładka za prawie dwa miliony

Spółka DURA z Lublina zbuduje kładkę pieszo-rowerową nad ulicą Lubelską w...
Jak prawidłowo uczestniczyć we Mszy Świętej online [WIDEO]

Jak prawidłowo uczestniczyć...

Instruktaż wykonał Mateusz Kołodziejczyk, lektor w kościele św. Józefa w...
Koronawirus: Apel listonosza z Łęcznej

Koronawirus: Apel...

Nie jestem panikarzem, ale pracując teraz obawiam się zarówno o swoją...
Druga osoba z podejrzeniem koronawirusa w łęczyńskim szpitalu

Druga osoba z podejrzeniem...

W nocy z poniedziałku na wtorek na oddział chorób wewnętrznych łęczyńskiego...
Sklep Lewiatan w Łęcznej umożliwił zakupy przez internet

Sklep Lewiatan w Łęcznej...

Celem eSklepu jest zminimalizowanie kontaktów pomiędzy Klientami oraz...
30
Poniedziałek
Marzec 2020
Loading...
Poprzedni Marzec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
242526272829
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Amelii, Dobromira, Leonarda
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Ktorędy ma przebiegać obwodnica Łęcznej?

2020-03-21 22:00:52

- Wjeżdżamy na wysokości ul. Mełgiewskiej, gdzie łączy się ona z obwodnicą Lublina, dalej "zaczepiamy" o okolice lotniska, jedziemy do węzła Milejów (dziś - rondo w Kajetanówce), skąd obwodnica skręcić ma w kierunku Łęcznej - wyliczał podczas ostatniej sesji Rady Gminy Adam Grzesiuk, wójt Puchaczowa.

O ustalenia dotyczące obwodnicy, jakie zapadły w Starostwie Powiatowym w styczniu, dopytywał wójta radny Grzegorz Olender.

Którędy pojedziemy?

- Wjeżdżamy na wysokości ul. Mełgiewskiej, gdzie łączy się ona z obwodnicą Lublina, dalej "zaczepiamy" o okolice lotniska, jedziemy do węzła Milejów, który znajdzie się na rondzie, na skrzyżowaniu dróg Łancuchów-Mełgiew i Milejów-Łęczna, skąd obwodnica skręcić ma w kierunku Łęcznej. Dalej przechodzi rzekę Wieprz i na wysokości os. Bobrowniki mamy węzeł Łęczna. Stąd jedno odgałęzienie prowadzi do samej Łęcznej, a drugie w kierunku Puchaczowa, poprzez tzw. granicę czyli drogę graniczną, która na terenie gm. Puchaczów jest zasygnalizowana jako obwodnica dla miejscowości Kolonia Turowola, Stara Wieś i Brzeziny, po czym biegnie dalej i wchodzi do drogi krajowej nr 82 w Wesołówce - przedstawił radnym plan obwodnicy wójt Puchaczowa.

Kontynuował: - Tak wyznaczony graficzny ślad obwodnicy został na tym spotkaniu przedstawiony i podpisany jako wspólna deklaracja o jej przebiegu. Czy to będzie ostateczna wersja, nie umiem powiedzieć. W każdym razie tak wpisany został w program krajowych obwodnic i tym właśnie śladem obwodnica dla Łęcznej i gm. Puchaczów miałaby przebiegać.

Kiedy pojedziemy?

Obwodnica powstać ma w ramach "Programu Budowy 100 obwodnic". Jest jedną z siedmiu w regionie, które znalazły się na liście ministra infrastruktury i kilkudziesięciu w Polsce, do zbudowania od podstaw. Projekt przebiegu trasy zakłada połączenie Łęcznej z S19 i Świdnikiem oraz odciążenie Puchaczowa i bezpośredni dojazd do Starej Wsi.

W styczniu samorządy podpisały wspólne stanowisko w sprawie przebiegu drogi krajowej nr 82 z Lublina przez Łęczną - z obwodnicą Łęcznej - w kierunku kopalni Bogdanka i Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego.

Jak uzasadniło Ministerstwo Infrastruktury: "Podstawowym celem budowy obwodnicy miejscowości Łęczna jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego, jaki przejeżdża przez tę miejscowość. Jest to największa miejscowość drodze krajowej łączącej stolicę województwa z jej północno-wschodnią częścią, m.in. docierając do Włodawy i Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego".

 Inwestycja zwiększyć ma bezpieczeństwo mieszkańców i przepustowość połączenia drogowego z Włodawy, które będzie miało również charakter uzupełniający do realizowanej trasy S19.

Termin wykonania dokumentacji i planowana data ogłoszenia przetargu na budowę obwodnicy Łęcznej i Puchaczowa to trzeci kwartał 2023 roku. 

Jolanta Chwałczyk

fot. GDDKiANie jestem panikarzem, ale pracując teraz obawiam się zarówno o swoją rodzinę, jak i o Was, moich adresatów - pisze łęczyński listonosz Michał Kondraciuk.

2020-03-28 09:23:37

W ubiegły piątek przed łęczyńskim Lidlem spotkaliśmy małżeństwo, mieszkańców naszego powiatu. Oboje prowadzą działalność gospodarczą. Narzekają, że znów nie udało im się kupić drożdży. Ale...

2020-03-24 09:44:54

Dzięki dużej determinacji pracowników spółki i uzyskaniu natychmiastowego wsparcia od MPWiK Lublin, przedsiębiorstwa komunalnego ze Świdnika oraz Łęczyńskiej Energetyki udało się uniknąć...

2020-03-23 10:17:37

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!