Kładka za prawie dwa miliony

Kładka za prawie dwa miliony

Spółka DURA z Lublina zbuduje kładkę pieszo-rowerową nad ulicą Lubelską w...
Jak prawidłowo uczestniczyć we Mszy Świętej online [WIDEO]

Jak prawidłowo uczestniczyć...

Instruktaż wykonał Mateusz Kołodziejczyk, lektor w kościele św. Józefa w...
Koronawirus: Apel listonosza z Łęcznej

Koronawirus: Apel...

Nie jestem panikarzem, ale pracując teraz obawiam się zarówno o swoją...
Druga osoba z podejrzeniem koronawirusa w łęczyńskim szpitalu

Druga osoba z podejrzeniem...

W nocy z poniedziałku na wtorek na oddział chorób wewnętrznych łęczyńskiego...
Sklep Lewiatan w Łęcznej umożliwił zakupy przez internet

Sklep Lewiatan w Łęcznej...

Celem eSklepu jest zminimalizowanie kontaktów pomiędzy Klientami oraz...
30
Poniedziałek
Marzec 2020
Loading...
Poprzedni Marzec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
242526272829
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Amelii, Dobromira, Leonarda
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Czy powiat oszczędza? STAROSTA MILCZY NA TEN TEMAT

2020-03-21 10:05:22

- Przed przyszłym starostą bardzo trudne zadanie, bo wszyscy są zgodni, że trzeba będzie podejmować bardzo wiele niepopularnych, odważnych i radykalnych decyzji – mówił w rozmowie ze "Wspólnotą Łęczyńską" krótko przed objęciem stanowiska starosty Krzysztof Niewiadomski z PiS (na zdjęciu). Jakie decyzje, które przyniosą tak pożądane oszczędności podjął do tej pory już jako starosta? - m. in. takie pytanie wysłaliśmy do starostwa prawie MIESIĄC TEMU. Starosta zbywa nas MILCZENIEM. Publikujemy zadane przez nas pytania i nadal czekamy na odpowiedź. 

 

- Jest obawa, że wejdzie komisarz i ktoś z nas zostanie ostatnim starostą powiatu łęczyńskiego – mówił niedługo po ostatnich wyborach samorządowych Krzysztof Niewiadomski (PiS), który w 22 listopada 2018 roku został starostą łęczyńskim. Kilkakrotnie m. in. w rozmowach ze „Wspólnotą Łęczyńską” podkreślał, że za zapaść finansową odpowiedzialny jest poprzedni starosta Roman Cholewa z PSL.  

Rzeczywiście, w tamtym czasie dług powiatu łęczyńskiego sięgał już 16,8 mln zł. W grudniu 2017 roku starostwo nie było w stanie przekazać na czas środków na nauczycielskie pensje. Do tego trzeba jeszcze spłacać 2,7 mln zł nienależnie pobranej subwencji oświatowej.

W związku z tym, że od wyboru starosty minęło już trochę czasu (rok i cztery miesiące) do starostwa wysłaliśmy e-mailem pytania nawiązujące do słów starosty Niewiadomskiego o konieczności podejmowania „wielu niepopularnych, odważnych i radykalnych decyzji”.

Nasze pytania widział zarówno starosta Niewiadomski, jaki i wicestarosta Michał Pelczarski. Wysłaliśmy je do starostwa 22 lutego z prośbą o odpowiedź do 28 lutego.

W związku z tym, że do tej pory nie uzyskaliśmy odpowiedzi publikujemy zadane przez nas pytania. Jeśli zarząd uzna, że naszych Czytelników – mieszkańców powiatu łęczyńskiego - mogą zainteresować odpowiedzi na pytania związane z finansami publicznymi i w końcu starostwo odniesie się do zadanych przez nas pytań, również opublikujemy je na łamach „Tuby Łęcznej” i tygodnika „Wspólnota Łęczyńska”.

OTO NASZ MAIL WYSŁANY DO STAROSTWA 22 LUTEGO:

Dzień dobry,

proszę o informację, jakie w tej kadencji działania podjął zarząd, aby zmniejszyć bieżące wydatki i zwiększyć dochody budżetu:

- jakie działania, które dadzą powiatowi oszczędności udało się już wdrożyć? (np. w oświacie),

- jeśli już się udało, to proszę o informację, ile już powiat zaoszczędził lub ile oszczędności przyniosą w przyszłych latach wdrożone już działania?,

- Czy, tak jak na początku kadencji zapowiadał starosta, podniesiono cenę za wynajem budynku przy Rynku II (gdzie mieści się przychodnia)?,

- Czy w stosunku do 2018 roku (poprzedniej kadencji) zadłużenie powiatu zmniejszyło się, zwiększyło czy jest na tym samym poziomie?

Kamil Kulig 

 Zmiana godzin otwarcia spowodowana jest wzrostem liczby zachorowań na COVID-19/ 

2020-03-26 08:26:12

Ustawa nakazuje staroście dbać o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu łęczyńskiego. W jaki sposób władze powiatu łęczyńskiego zabezpieczają mieszkańców w związku z pojawieniem się koronawirusa...

2020-03-17 10:35:40

Chodzi o lekarza, który w szpitalu w Bełżycach wykrył pierwszy przypadek COVID-19 w Lubelskiem, u pacjenta z Niedrzwicy. - Lekarz miał ujemny wynik. Dyżurował w pogotowiu i nie poruszał się po...

2020-03-17 09:33:24

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!