Kładka za prawie dwa miliony

Kładka za prawie dwa miliony

Spółka DURA z Lublina zbuduje kładkę pieszo-rowerową nad ulicą Lubelską w...
Jak prawidłowo uczestniczyć we Mszy Świętej online [WIDEO]

Jak prawidłowo uczestniczyć...

Instruktaż wykonał Mateusz Kołodziejczyk, lektor w kościele św. Józefa w...
Koronawirus: Apel listonosza z Łęcznej

Koronawirus: Apel...

Nie jestem panikarzem, ale pracując teraz obawiam się zarówno o swoją...
Druga osoba z podejrzeniem koronawirusa w łęczyńskim szpitalu

Druga osoba z podejrzeniem...

W nocy z poniedziałku na wtorek na oddział chorób wewnętrznych łęczyńskiego...
Sklep Lewiatan w Łęcznej umożliwił zakupy przez internet

Sklep Lewiatan w Łęcznej...

Celem eSklepu jest zminimalizowanie kontaktów pomiędzy Klientami oraz...
30
Poniedziałek
Marzec 2020
Loading...
Poprzedni Marzec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
242526272829
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Amelii, Dobromira, Leonarda
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Lekarz tuż po zdiagnozowaniu pacjenta z koronawirusem przyjechał na dyżur do Łęcznej

2020-03-17 09:33:24

Chodzi o lekarza, który w szpitalu w Bełżycach wykrył pierwszy przypadek COVID-19 w Lubelskiem, u pacjenta z Niedrzwicy. - Lekarz miał ujemny wynik. Dyżurował w pogotowiu i nie poruszał się po szpitalu - uspokaja dyrektor szpitala Krzysztof Bojarski.

 

Do momentu oddania tego wydania "Wspólnoty" do druku w powiecie łęczyńskim nie stwierdzono żadnego przypadku zakażenia wirusem z Chin.

Ani jedna osoba nie przeszła też przez wyznaczone wejście dla osób z podejrzeniem choroby COVID-19 w SOR. Pusto jest również w przychodniach.

– Widać, że mieszkańcy posłuchali apeli, aby ludzie, którzy mieli kontakt z osobami powracającymi z zagranicy lub sami podróżowali do krajów, gdzie rozprzestrzenia się koronawirus i mają objawy, takie jak katar, wysoka gorączka, kaszel, duszności, nie zgłaszali się do poradni, na SOR czy do opieki nocnej i świątecznej – mówi Krzysztof Bojarski, dyrektor szpitala w Łęcznej.

Zamknięte szkoły, przedszkola, centra kultury...

A jeszcze w niedzielę, 8 marca, nie wiedział o tym 36-letni mieszkaniec powiatu łęczyńskiego, który krótko po powrocie z Niemiec zgłosił się do szpitalnego ambulatorium. Miał łagodne objawy: katar, kaszel i niedużą gorączkę. Wywiad epidemiologiczny był pozytywny, dlatego 36-latek pojechał specjalnym transportem do oddziału zakaźnego SPSK nr 1 w Lublinie (ul. Staszica). Wynik badania był następnego dnia po godz. 15. Mężczyzna nie miał koronawirusa. Dyrektor szpitala musiał zamknąć na całą noc i zdezynfekować ambulatorium.

- Gdyby każdy tak robił, mielibyśmy sparaliżowaną służbę zdrowia. Pacjent powinien najpierw zadzwonić do sanepidu lub zgłosić się do oddziału zakaźnego – podkreślał Krzysztof Bojarski (w łęczyńskim szpitalu nie ma takiego oddziału).

W ubiegłą środę z powodu coraz większej liczby zakażonych w Polsce premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o zamknięciu szkół, przedszkoli i żłobków, a także uczelni wyższych. Zamknięto centra kultury i obiekty sportowe. Odwołano też imprezy w Łęcznej.

Dzień wcześniej w Lubelskiem stwierdzono pierwszy przypadek groźnego wirusa z Chin.  Mieszkańca Niedrzwicy zdiagnozował lekarz w szpitalu w Bełżycach, który niedługo po tym przyjechał do Łęcznej na dyżur w pogotowiu. - Miał ujemny wynik badania na koronawirusa. Dyżurował w pogotowiu i nie poruszał się po szpitalu - uspokaja dyrektor szpitala Krzysztof Bojarski.

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty Łęczyńskiej (dostępnym w punktach sprzedaży).Zmiana godzin otwarcia spowodowana jest wzrostem liczby zachorowań na COVID-19/ 

2020-03-26 08:26:12

- Przed przyszłym starostą bardzo trudne zadanie, bo wszyscy są zgodni, że trzeba będzie podejmować bardzo wiele niepopularnych, odważnych i radykalnych decyzji – mówił w rozmowie ze "Wspólnotą...

2020-03-21 10:05:22

Ustawa nakazuje staroście dbać o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu łęczyńskiego. W jaki sposób władze powiatu łęczyńskiego zabezpieczają mieszkańców w związku z pojawieniem się koronawirusa...

2020-03-17 10:35:40

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!