Kładka za prawie dwa miliony

Kładka za prawie dwa miliony

Spółka DURA z Lublina zbuduje kładkę pieszo-rowerową nad ulicą Lubelską w...
Jak prawidłowo uczestniczyć we Mszy Świętej online [WIDEO]

Jak prawidłowo uczestniczyć...

Instruktaż wykonał Mateusz Kołodziejczyk, lektor w kościele św. Józefa w...
Koronawirus: Apel listonosza z Łęcznej

Koronawirus: Apel...

Nie jestem panikarzem, ale pracując teraz obawiam się zarówno o swoją...
Druga osoba z podejrzeniem koronawirusa w łęczyńskim szpitalu

Druga osoba z podejrzeniem...

W nocy z poniedziałku na wtorek na oddział chorób wewnętrznych łęczyńskiego...
Sklep Lewiatan w Łęcznej umożliwił zakupy przez internet

Sklep Lewiatan w Łęcznej...

Celem eSklepu jest zminimalizowanie kontaktów pomiędzy Klientami oraz...
30
Poniedziałek
Marzec 2020
Loading...
Poprzedni Marzec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
242526272829
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Amelii, Dobromira, Leonarda
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

LW Bogdanka. "Wprowadziliśmy zasadę witania się bez podawania ręki"

2020-03-12 15:58:47

W odpowiedzi na aktualną sytuację epidemiologiczną spółka Lubelski Węgiel Bogdanka wprowadziła szereg nadzwyczajnych procedur i środków ostrożności, które przede wszystkim mają zminimalizować liczbę kontaktów bezpośrednich.

- Zmniejszyliśmy liczbę spotkań wewnętrznych do niezbędnego minimum, zawiesiliśmy wyjazdy służbowe i ograniczyliśmy przyjmowanie interesantów z zewnątrz. Wszystkie osoby, mające do załatwienia sprawy w kopalni, prosimy o odłożenie wizyty lub kontakt zdalny (telefon, e-mail). Wstrzymaliśmy wszelkie organizowane dla pracowników inicjatywy: wycieczki, udział w wydarzeniach sportowych, kulturalnych i innych. Wprowadziliśmy zasadę witania się ze sobą bez podawania ręki – informuje Sławomir Krenczyk, dyrektor ds. relacji z otoczeniem LW Bogdanka.

Dodatkowo kopalnia opracowała specjalne procedury dla pracowników powracających z urlopów lub narażonych na kontakt z osobą zakażoną w Polsce, a także obserwujących jakiekolwiek objawy mogące wskazywać na koronawirus (gorączka, kaszel, duszności, bóle mięśni, zmęczenie). - Jesteśmy przygotowani na natychmiastowe wdrożenie kwarantanny i inne sytuacje kryzysowe – zapewnia Sławomir Krenczyk.

- Szczególne obowiązki dotyczą służb ratowniczych i medycznych, a także ochrony i służb sprzątających. M.in. zorganizowaliśmy dodatkowe punkty dezynfekcji, wprowadzamy kontrolę temperatury ciała wchodzących na teren zakładu osób – dodaje.

Sławomir Krenczyk dodaje, że najważniejszą sprawą jest świadomość i odpowiedzialność wszystkich pracowników, w szczególności w zakresie zachowania zasad higieny. Dlatego są oni informowani o tym, jak zapobiegać zakażeniu, jak się zachować w przypadku pojawienia się objawów i jak uzyskać pomoc.

Szczegółowe informacje przekazują im bezpośredni przełożeni, informacje są dostępne na plakatach, monitorach zainstalowanych na poszczególnych polach wydobywczych, w intranecie oraz poprzez pozostałe kanały komunikacji wewnętrznej. 

Wdrożone działania są na bieżąco konsultowane z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Łęcznej oraz specjalistami z dziedziny epidemiologii z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. W zakładzie powołano specjalny sztab i zespoły robocze, zarządzające sytuacją na bieżąco. 

Nie ma żadnych przypadków pracowników kopalni poddanych kwarantannie. 

fot. www.lw.com.pl

 
 


Zmiana godzin otwarcia spowodowana jest wzrostem liczby zachorowań na COVID-19/ 

2020-03-26 08:26:12

- Przed przyszłym starostą bardzo trudne zadanie, bo wszyscy są zgodni, że trzeba będzie podejmować bardzo wiele niepopularnych, odważnych i radykalnych decyzji – mówił w rozmowie ze "Wspólnotą...

2020-03-21 10:05:22

Ustawa nakazuje staroście dbać o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu łęczyńskiego. W jaki sposób władze powiatu łęczyńskiego zabezpieczają mieszkańców w związku z pojawieniem się koronawirusa...

2020-03-17 10:35:40

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!