Kładka za prawie dwa miliony

Kładka za prawie dwa miliony

Spółka DURA z Lublina zbuduje kładkę pieszo-rowerową nad ulicą Lubelską w...
Jak prawidłowo uczestniczyć we Mszy Świętej online [WIDEO]

Jak prawidłowo uczestniczyć...

Instruktaż wykonał Mateusz Kołodziejczyk, lektor w kościele św. Józefa w...
Koronawirus: Apel listonosza z Łęcznej

Koronawirus: Apel...

Nie jestem panikarzem, ale pracując teraz obawiam się zarówno o swoją...
Druga osoba z podejrzeniem koronawirusa w łęczyńskim szpitalu

Druga osoba z podejrzeniem...

W nocy z poniedziałku na wtorek na oddział chorób wewnętrznych łęczyńskiego...
Sklep Lewiatan w Łęcznej umożliwił zakupy przez internet

Sklep Lewiatan w Łęcznej...

Celem eSklepu jest zminimalizowanie kontaktów pomiędzy Klientami oraz...
30
Poniedziałek
Marzec 2020
Loading...
Poprzedni Marzec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
242526272829
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Amelii, Dobromira, Leonarda
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Rezonans w Łęcznej rusza w marcu

2020-02-19 11:30:09

Już nie musimy jechać na badania do Lublina. Pracownia rezonansu magnetycznego w Łęcznej pracować będzie od godz. 9 do 21. Start w marcu. 

We wtorek 18 lutego w łęczyńskim szpitalu została otwarta Pracownia Rezonansu Magnetycznego.

- Rezonans na wyposażeniu szpitala to większa dostępność do badań nie tylko dla mieszkańców powiatu, ale przede wszystkim dla pacjentów szpitala – powiedział na otwarciu nowej pracowni dyrektor szpitala w Łęcznej, Krzysztof Bojarski.

Pracownia poświęcona

- Nie mając u siebie rezonansu, badania wykonywaliśmy w innych ośrodkach. To oznaczało konieczność transportu chorych do Lublina. Szpital miał podpisane umowy ze szpitalem MSWiA przy ul. Grenadierów i przy al. Kraśnickiej, a także z SPSK4 – dodał.

W otwarciu nowej pracowni uczestniczył m. in. starosta łęczyński Krzysztof Niewiadomski i sekretarz Łęcznej Jerzy Małek.

Obecny był również Karol Tarkowski, dyrektor lubelskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. Poświęcenia nowego urządzenia dokonał kapelan szpitala ks. Marek Maj.

- Powiat może poszczycić się kolejnym sukcesem. To wielki dzień - powiedział na otwarciu nowej pracowni starosta Krzysztof Niewiadomski. – Pełna diagnostyka plus dobra opieka i empatia to komplet świadczeń, które oferuje nasz powiatowy szpital.

Zakup rezonansu magnetycznego był planowany w Łęcznej od kilku lat. – Stało się to możliwe dzięki unijnym funduszom i projektowi, którego realizację rozpoczęliśmy w ubiegłym roku – przypomniał dyrektor Krzysztof Bojarski.

Sam rezonans kosztował 3,3 mln zł. Mogą z niego korzystać także osoby mające trudności z utrzymaniem oddechu, np. astmatycy czy starsi pacjenci. To jedyny taki sprzęt w Lubelskiem. 

 Nie tylko rezonans

– Projekt kończymy w marcu i rozpoczynamy świadczenie usług. Jak wiadomo na tego typu badania czeka się kilka miesięcy, więc planujemy, że nasz rezonans będzie pracował pełną parą od godz. 9 do 21 – dodał. 

Dyrektor lubelskiego oddziału NFZ potwierdził, że złożona oferta oraz ocena komisji konkursowej podczas wizji lokalnej jest pozytywna i pozwala przypuszczać, że umowa ze szpitalem zostanie podpisana do końca lutego.

- Od marca pracownia będzie świadczyła usługi finansowane przez NFZ. Powinno wpłynąć to na zmniejszenie kolejek – zapowiedział dyrektor lubelskiego NFZ,  Karol Tarkowski.

W ramach tego projektu, którego wartość wyniosła 6,877 mln zł, a dofinansowanie z UE 4,585 mln zł zakupione zostały również inne urządzenia diagnostyczne. m. in. cztery cyfrowe aparaty rentgenowskie i zestaw endoskopowy EUS, a także unikalne urządzenie służące do badania USG przewodu pokarmowego za pomocą endoskopu. Powstała infrastruktura diagnostyczna została dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Pieniądze projektowe pochodziły z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

Rezonans magnetyczny posiadają nieliczne placówki. W skali kraju dysponuje nim dziewięć szpitali powiatowych. W województwie lubelskim wśród szpitali powiatowych na razie jest to Krasnystaw i Łęczna, a dołączy Radzyń Podlaski oraz Tomaszów Lubelski.Ludzie dzięki temu sprawdzali czy się z kimś takim nie zetknęli i sami zgłaszali się do badania.  Rozmowa z siosrą Dorotą Dumą, Franciszkanką Misjonarką Maryi, mieszkanką Pusan w Korei...

2020-03-24 09:32:38

W ubiegły piątek przed łęczyńskim Lidlem spotkaliśmy małżeństwo, mieszkańców naszego powiatu. Oboje prowadzą działalność gospodarczą. Narzekają, że znów nie udało im się kupić drożdży. Ale...

2020-03-24 09:44:54

W nocy z poniedziałku na wtorek na oddział chorób wewnętrznych łęczyńskiego szpitala trafiła około 50-letnia pacjentka z zapaleniem płuc. Przeprowadzono u niej test na koronawirusa. 

2020-03-27 09:26:46

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!