Morsy znów pobiły rekord! (WIDEO, ZDJĘCIA)

Morsy znów pobiły rekord!...

Jak podali organizatorzy, na dzisiejsze bicie rekordu zapisało się aż 400...
Fijałkowski i Matczuk w radzie nadzorczej Batorego

Fijałkowski i Matczuk w...

Przewodniczący rady miejskiej Krzysztof Matczuk, opozycyjny radny Mariusz...
Kupił samochód z cofniętym licznikiem?

Kupił samochód z cofniętym...

O ponad 40 tysięcy kilometrów miał cofnięty licznik kierowca volkswagena.
Kłusownicy łowili ryby na sieć

Kłusownicy łowili ryby na...

Trzech kłusowników na rzece Wieprz nielegalnie łowiło ryby na sieć rybacką....
Rezonans w Łęcznej rusza w marcu

Rezonans w Łęcznej rusza w...

Już nie musimy jechać na badania do Lublina. Pracownia rezonansu...
093e786ac53888916aea9e4024cd86a3.png
24
Poniedziałek
Luty 2020
Loading...
Poprzedni Luty Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
imieniny:
Boguty, Bogusza, Macieja
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Kiedy zmienić fotelik dziecięcy na większy? Oto kilka wskazówek!

2020-01-24 12:14:23

Niezbędnym elementem wyprawki dla noworodka i późniejszego wyposażenia auta jest fotelik samochodowy. Zakup pierwszego z nich, czyli popularnej „łupinki” czy nosidełka, dla większości rodziców jest prostą sprawą. Dziecka jeszcze nie ma, ale trzeba będzie je w czymś przewozić – bierzemy więc dostosowany do potrzeb noworodka fotelik. Schody zaczynają się później, gdy maluch szybko się rozwija, a mama i tata coraz częściej myślą o zakupie większego „tronu” dla niego. Tylko czy to już czas na zmianę? Eksperci twierdzą, żeby wymieniać foteliki jak najpóźniej, dopiero wtedy, kiedy dziecko wyrośnie z poprzedniego modelu. Prezentujemy kilka przydatnych porad, które ułatwią Ci podjęcie decyzji.

Maluch wyrasta z modelu 0-13 kg wcześniej, niż zakłada producent

Według firm produkujących foteliki dla dzieci maluch powinien jeździć w pierwszym z nich do czasu, aż osiągnie wagę 13 kg. Rzeczywistość pokazuje jednak, że tyle ważyć może dopiero dwulatek, który jest ciekawy świata, chce oglądać to, co widać za oknem, a przede wszystkim – jego głowa już dawno wystaje poza poziom zagłówka. Dlatego rodzice przesadzają maluchy do większych fotelików najczęściej po osiągnięciu wagi 9 kg lub kiedy dziecko już samodzielnie siedzi. Niestety, w wielu sytuacjach są to modele skierowane przodem do kierunku jazdy, na które pociecha jest jeszcze za mała. 13 kg nie wzięło się znikąd: wiek dwóch lat to chwila, kiedy kręgosłup szyjny dziecka jest już dostatecznie mocny, żeby utrzymać głowę w trakcie hamowania. Mniejsze maluchy powinny jeździć tyłem, a ostatnie badania i opinie ekspertów wydłużyły górną granicę wiekową do 4 lat. Oznacza to, że modele RWF, takie jak fotelik Cybex Sirona, są odpowiednie także dla trzy- i czterolatków. Od „łupinek” różnią się tym, że posiadają pozycję siedzącą, umożliwiającą dziecku obserwowanie świata za oknem.

 

Foteliki 15-36 kg przeznaczone są wyłącznie dla starszaków

Zdarza się, że do sklepów specjalistycznych, jak chociażby 3Kiwi, przychodzą rodzice z dwulatkiem ważącym 15 kg i chcą kupić dla niego „ostatni” model fotelika. I chociaż wagowo maluch ten już jest na to gotowy, to jego wiek, a co za tym idzie, psychika, nie pozwala jeszcze na zrezygnowanie z pięciopunktowych pasów. Dwuletnie dziecko nie rozumie, że nie powinno odpinać pasa albo wychodzić z fotelika, a każde tłumaczenie rodziców działa najwyżej przez dziesięć sekund. Ponadto jego budowa ciała nie jest przystosowana do „dorosłego” pasa: narządy wewnętrzne są jeszcze bardzo delikatne i zaciśnięcie takich ogromnych taśm mogłoby spowodować obrażenia. Dodatkowym argumentem jest fakt, że maluch ten powinien jeszcze przez jakiś czas jeździć w foteliku RWF.

/metariał partnera/Już nie musimy jechać na badania do Lublina. Pracownia rezonansu magnetycznego w Łęcznej pracować będzie od godz. 9 do 21. Start w marcu. 

2020-02-19 11:30:09

Katarzyna Bakun, pośredniczka finansowa przez dwa miesiące nie dokonywała części opłat, które zlecili jej klienci. Mimo, że wpłacili jej środki na podatki i mają potwierdzenie wpłaty, pieniądze...

2020-02-17 17:42:48

Przewodniczący rady miejskiej Krzysztof Matczuk, opozycyjny radny Mariusz Fijałkowski (obecnie w PiS), który bez powodzenia startował na burmistrza Łęcznej, kolejna radna miejska Danuta...

2020-02-22 18:44:46

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!