Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Sport

Kamil Matyjaszczyk z Łęcznej najszybszy wśród górników (zdjęcia)

2019-12-02 18:06:18

Ponad 12 kilometrów musieli pokonać uczestnicy XIII Ogólnopolskiego Biegu Barbórkowego Solidarności. Na starcie zawodów stanęło grubo ponad 200 biegaczek i biegaczy. Silną reprezentację miał gospodarz, LW Bogdanka.

Bieg, który odbył się w minioną niedzielę, miał tradycyjną już trasę, która liczyła 12,4 km. Zaczął się w Bogdance, później biegacze minęli pola wydobywcze Nadrybiu i Stefanowie, by powrócić na metę przy kopalni w Bogdance.

Najszybciej, bo w nieco ponad 40 minut, dystans ten pokonał Sylwester Lepiarz z miejscowości Wronów w województwie świętokrzyskim, dla którego nie był to już pierwszy triumf w biegu w Bogdance. Wśród pań najlepsza była Karolina Waśniewska z miejscowości Cerekiew spod Radomia, która osiągnęła czas niespełna 48 minut.

W rywalizacji pracowników LW Bogdanka SA zwyciężył Kamil Matyjaszczyk z Łęcznej, przebiegając dystans w prawie 48 minut. Drugi wśród pracowników był Grzegorz Pawlak, także z Łęcznej, a trzeci wśród reprezentantów gospodarzy był Paweł Szalast z Dratowa.

Więcej w papierowym wydaniu "Wspólnoty Łęczyńskiej" - od wtorku 3 grudnia w Twoim punkcie sprzedaży!

Dominik Smagała

Robert Murak zajął czwarte miejsce w morderczym Rzeźniku Ultra, pokonując 115 km po górach. Pawłowi Dylewskiemu, Maciejowi Kołodziejczykowi, Dariuszowi Zielińskiemu i Damianowi Sudołowi udało się...

2018-06-06 20:07:05

W sobotę i niedzielę będziemy mieli okazję uczestniczyć w dwóch turniejach barbórkowych. Podczas walk bokserskich zobaczymy także gości - kadrę narodową seniorów.

2015-12-02 12:01:39

W miniony weekend odbyły się amatorskie Mistrzostwa Polski w formułach Młodzieżowiec i Kadet, turniej OFS, Junior oraz Full Contact poza Mistrzostwami Polski. Nasze miasto reprezentowała...