Celiny, Ireneusza, Niny
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Łęcznianka mistrzynią świata w sumo!

2019-10-28 09:13:58

Magda Skrajnowska wywalczyła złoto mistrzostw świata seniorek w sumo. Tytuł startującej w kategorii do 73 kg łęcznianki to czwarte mistrzostwo globu w historii polskiego sumo. - Na to się przygotowywałam, czułam się faworytką zawodów - przyznaje 21-latka.

Faworytka

Turniej odbył się w Osace, w Japonii, 13 października. Magda Skrajnowska poleciała na mistrzostwa świata z kadrą Polski, by rywalizować w kategorii wagowej do 73 kg. W marcu 21-latka z Łęcznej wywalczyła złoto w mistrzostwach Polski seniorek w Krotoszynie.

Przez turniej w Japonii przeszła jak burza. Wygrała trzy pojedynki. Najpierw odprawiła Norweżkę Pernille Oddlien, w półfinale pokonała Niemkę Danielę Schmidtsdorf, a w starciu o złoto Ukrainkę Karynę Kolesnik.

- Turniej był trudny. Poziom był bardzo wysoki, na jednych zawodach zebrały się wszystkie najlepsze zawodniczki na świecie. W mojej kategorii wagowej była np. mistrzyni Europy i wielokrotna mistrzyni świata - komentuje Magda Skrajnowska. - Jechałam z zamiarem zdobycia tego złota. Na to się przygotowywałam, czułam się faworytką zawodów.

(...)

Więcej w papierowym wydaniu "Wspólnoty Łęczyńskiej" - od wtorku 29 października w Twoim punkcie sprzedaży!

Dominik Smagała

Zawodniczka MMA z Łęcznej, Aleksandra Rola stoczyła swój drugi pojedynek na gali KSW. Tym razem jednak walka zakończyła się porażką 28-latki.

2019-12-08 10:15:58

Jeszcze nigdy w historii KSW nie było tak bardzo wyczekiwanej walki kobiet. Karolina Owczarz i Aleksandra Rola bardzo za sobą nie przepadają. Widać to w wywiadach i mediach społecznościowych....

2019-12-03 11:01:55

Paweł Woliński stanął na podium mistrzostw świata w zapasach weteranów w stylu wolnym. 40-latek z Kijan na co dzień jest też przedsiębiorcą i radnym Rady Powiatu Łęczyńskiego. - Turniej był...