Wystawa-recepta na trudny czas [ARCHIWALNE ZDJĘCIA ŁĘCZNIAN]

Wystawa-recepta na trudny...

Te fotografie są jak balsam na skołataną koronawirusem duszę. Gwarantują...
Kuba Stasikowski i jego kapela zapraszają na muzyczną podróż do Brazylii

Kuba Stasikowski i jego...

Pochodzący z Łęcznej gitarzysta Jakub Stasikowski, półfinalista "Mam...
Motocyklista wpadł do rowu. Jest ranny

Motocyklista wpadł do rowu....

W piątek rano na drodze w gminie Cyców 20-latek po wyprzedzeniu dwóch...
Po służbie zatrzymał kompletnie pijanego kierowcę

Po służbie zatrzymał...

Łęczyński policjant zabrał kluczyki kierowcy, który jechał mając ponad 3,5...
Groził, że zacznie strzelać do rodziny

Groził, że zacznie strzelać...

Amunicję i sadzonki konopi miał w domu 62-latek, który po pijanemu...
093e786ac53888916aea9e4024cd86a3.png
31
Niedziela
Maj 2020
Loading...
Poprzedni Maj Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Anieli, Feliksa, Kamili
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Dziesięć lat przedszkola "Aniołek" w Łęcznej

2019-10-09 18:30:39

Najstarsi absolwenci przedszkola mają dziś 15 lat i wspominają, iż najlepiej pamiętają naukę gotowania, wyjazdy do groty solonej i pasowanie na przedszkolaka.

„Jak Anioły na skrzydłach miłości,/ Jak Anioły na skrzydłach radości/ Jak Anioły na skrzydłach wartości/ Lecimy…” - zaśpiewali w słowach hymnu placówki uczestnicy jubileuszu 10-lecia Przedszkola Niepublicznego „Aniołek” w Łęcznej.

Z okazji 10-lecia Przedszkole Niepubliczne „Aniołek” w Łęcznej zaprosiło dzieci, rodziców i absolwentów na wspólne obchody Święta Aniołów, które rozpoczęły się mszą świętą w Kościele p.w. Marii Magdaleny odprawioną przez proboszcza parafii ks. Janusza Rzeźnika.

Uczestnicy przeszli następnie do rozległych ogrodów przedszkolnych, gdzie czekało na nich mnóstwo niespodzianek. Były gratulacje i podziękowania, łzy wzruszenia, pamiątkowe zdjęcia ze skrzydłami anielskimi na muralu, który powstał na murach przedszkola.

Potem przyszedł czas na wspomnienia absolwentów, którzy napisali i wykonali piosenkę o swoich przygodach przedszkolnych.

Najstarsi absolwenci przedszkola mają dziś 15 lat i wspominają, iż najlepiej pamiętają naukę gotowania, wyjazdy do groty solonej i pasowanie na przedszkolaka.

Przedszkole otrzymało od zaprzyjaźnionych organizacji i firm niezwykłe prezenty w postaci atrakcji dla dzieci. W ogrodzie wylądował piękny balon, w którego koszu dzieci robiły pamiątkowe zdjęcia, w niesamowity wirtualny świat przenosiły dzieci wirtualne okulary, a na koniec taniec ognia wykonał zespół z Grodu Słowiańskiego w Wólce Bieleckiej.

Dyrekcja przedszkola pytana o plany na przyszłość mówi, że nadal chce swoją jakość opierać na wychowaniu w wartościach i innowacjach pedagogicznych, a w tym roku przedszkole w związku z realizacją projektu z RPO Województwa Lubelskiego „Skrzydła dla wszystkich - wyrównywanie szans dzieci o specyficznych potrzebach rozwojowych w Przedszkolu Aniołek” zostało doposażone jeszcze lepiej niż dotychczas w sprzęt i pomoce konieczne do poprawnego realizowania edukacji włączającej dla dzieci z niepełnosprawnością.

Od tego roku więc dzieci mogą korzystać z terapii takich jak Tomatis, EEG Biofeedback, AUTilius, Neuroflow, Forbraine, dogoterapia, neurologopedia i terapia żywienia, a także realizować swoje pasje podczas zajęć artystycznych takich jak arteterapia, teatroterapia, choreoterapia czy „Anielskie Kuchcikowo w Country”. Tuż obok przedszkola powstaje też nowy plac zabaw wraz z elementami ścieżki sensorycznej.

fot. Anna RaczyńskaMężczyzna w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu łęczyńskiego zachorował na Covid-19. Jego stan jest dobry - poinformowały dzisiaj (w poniedziałek) służby sanitarne.

2020-05-25 11:43:57

Pochodzący z Łęcznej gitarzysta Jakub Stasikowski, półfinalista "Mam Talent!" ze swoim zespołem B6 zapraszają do wspólnego nagrania teledysku do najnowszego singla, którego premiera będzie miała...

2020-05-31 10:20:42

- Koronawirus, który wywołuje ogromne spustoszenie w budżetach samorządów nas również nie oszczędził. Wpływy do kasy miasta za marzec i kwiecień zmalały w porównaniu z rokiem ub. o 1,4 mln...

2020-05-26 10:38:58

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!