Po służbie zatrzymał kompletnie pijanego kierowcę

Po służbie zatrzymał...

Łęczyński policjant zabrał kluczyki kierowcy, który jechał mając ponad 3,5...
Groził, że zacznie strzelać do rodziny

Groził, że zacznie strzelać...

Amunicję i sadzonki konopi miał w domu 62-latek, który po pijanemu...
Filipek po operacji usunięcia guza w USA. Rodzice: udała się

Filipek po operacji...

Wszystko przebiegło bez komplikacji! Filipek oddycha już samodzielnie -...
Za chwilę operacja Filipa. "Bombardujemy niebo"! - apelują rodzice chorego na nowotwór dwulatka z Jawidza

Za chwilę operacja Filipa....

- Prosimy Was o modlitwę i trzymanie mocno kciuków. Żeby wszystko się...
Kto zbierze truskawki? Wójt interweniuje u ministra

Kto zbierze truskawki? Wójt...

Termin 15 czerwca na uruchomienie ruchu granicznego z Ukrainą jest zbyt...
093e786ac53888916aea9e4024cd86a3.png
30
Sobota
Maj 2020
Loading...
Poprzedni Maj Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Dbasz o włosy? Zwracaj uwagę na stosowane kosmetyki

2019-09-13 09:11:50

Piękne włosy to niewątpliwy atut wyglądu każdej osoby, która może się nimi pochwalić, niestety utrzymanie ich w takim stanie nierzadko wymaga pewnego zachodu i wysiłku. Na rynku znajdziemy ogromną ilość rozmaitych wyrobów mających nam w tym pomóc i rzeczywiście po niektóre z nich zdecydowanie warto sięgnąć, wiele jednak może przynieść nam więcej utrapienia niż pożytku. Przyjrzyjmy się temu zagadnieniu nieco bliżej.

Dobry stan włosów to zawsze rezultat odpowiedniej dbałości

Współcześnie, zwłaszcza wraz ze wzrostem zanieczyszczenia otaczającego nas środowiska, liczyć się musimy z wieloma czynnikami wpływającymi na stan naszych włosów negatywnie. Należą do nich znajdujące się w powietrzu pyły, spaliny i chemia. Nieobojętna jest także woda, zwłaszcza ta na wszelkiego typu basenach, pełna chloru. Do tego dochodzi wpływ sposobu naszego z nimi postępowania. Narażamy je np. na wysokie temperatury suszarek, lokówek czy prostownic. Zadbać o nie możemy poprzez odpowiednią dietę (aminokwasy i kwasy tłuszczowe pozwalają obniżyć łamliwość i zmniejszyć problemy z wypadaniem), tak czy inaczej jednak bez częstego mycia i innych zabiegów się nie obejdzie. Od tego, co będziemy przy tym stosować, zależy wiele.

Konsumenci oczekują dziś szybkiego i zauważalnego efektu, toteż producenci wyrobów kosmetycznych starają się tego rodzaju życzeniom sprostać. Jednym z tego efektów jest obecność silikonu w wielu wyrobach. Do pewnego stopnia pełnią one funkcję ochronną, wygładzają włosy i nadają im sprężystość, a także atrakcyjny wygląd. Oblepiając je blokują jednak dostęp substancji odżywczych, a ich zmywanie bywa trudne, jako że są odporne na wodę. Konieczne bywają więc agresywniejsze środki.

Dobieraj odpowiednie kosmetyki i ciesz się naturalnym pięknem

Szampon to podstawowy środek, po jaki sięgamy w pielęgnacji włosów. Podobnie jak wiele innych produktów myjących, tak i tutaj powszechnie stosowany jest w ich składzie SLS  (Sodium Lauryl Sulfate). Jest to związane przede wszystkim z faktem, że substancja ta znakomicie radzi sobie z rozpuszczaniem tłustych zabrudzeń, a w dodatku zmniejsza napięcie powierzchniowe wody, więc powoduje obfite pienienie. Niestety, uszkadza ona płaszcz hydropilidowy skóry, co nierzadko kończy się tym, że broniąc się wzmaga ona produkcję łoju, co z kolei prowadzi do przetłuszczania włosków... które następnie musimy dokładnie umyć, więc koło się zamyka. Kolejnym problemem jest działanie drażniące. W niejednym szamponie i odżywce znajdziemy ponadto sprzyjające alergiom parabeny, stosowane jako konserwant.
M.in. dlatego właśnie warto stosować kosmetyki do włosów naturalne, czyli takie, w których nie wykorzystuje się syntetycznych dodatków chemicznych. O tym, jak szeroki jest dziś ich wybór, można przekonać się przeglądając np. ofertę sklepu Organic24. Ich producenci dostarczają nam zarówno szereg szamponów, jak i odżywek.
Przy tym wszystkim pamiętać należy o tym, że stan włosów jest odbiciem kondycji całego organizmu. Jeśli więc uznajemy, że jest niezadowalający, należy to potraktować jako sygnał do tego, by poszukać głębszych jego przyczyn.

/materiał partnera/Mężczyzna w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu łęczyńskiego zachorował na Covid-19. Jego stan jest dobry - poinformowały dzisiaj (w poniedziałek) służby sanitarne.

2020-05-25 11:43:57

- Prosimy Was o modlitwę i trzymanie mocno kciuków. Żeby wszystko się powiodło, a Filip szybko doszedł do pełni sił - proszą rodzice na Facebooku. Dokładnie o 13.30 naszego czasu zacznie się w USA...

2020-05-28 13:16:24

Wszystko przebiegło bez komplikacji! Filipek oddycha już samodzielnie - informują rodzice dwulatka z Jawidza.

2020-05-29 09:47:37

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!