Marihuanę trzymał w lodówce

Marihuanę trzymał w lodówce

Podczas przeszukania wynajmowanego przez 33-letniego łęcznianina mieszkania...
 Trzycyfrowe zarobki Bojarskiego i Miazio

Trzycyfrowe zarobki...

Łącznie ponad 200 tys. zł zarobił w ubiegłym roku dyrektor łęczyńskiego...
Ulicami Łęcznej przeszedł Marsz Różowej Wstążki [ZDJĘCIA]

Ulicami Łęcznej przeszedł...

W minioną niedzielę łęczyńskie Stowarzyszenie Kobiet „Amazonki” zaprosiło...
Budżet obywatelski Łęcznej. Trwa głosowanie [LISTA ZADAŃ]

Budżet obywatelski Łęcznej....

Zakątek relaksu, łąka kwietna, próg zwalniający? Wybieramy jedno spośród...
WITA-MINA D z nowym klipem (WIDEO)

WITA-MINA D z nowym klipem...

Milejowski zespół opublikował teledysk w internetowym serwisie YouTube do...
093e786ac53888916aea9e4024cd86a3.png
23
Środa
Październik 2019
Loading...
Poprzedni Październik Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Edwarda, Marleny, Seweryna
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Kto stoi za zmianami w starostwie?

2019-07-06 14:38:26

Podsumujmy ostatnie zawirowania w powiecie. Starosta nadal na zwolnieniu. Zastępuje go nowy wicestarosta, dotychczasowy sekretarz powiatu. Objął stanowisko po odwołaniu Dawida Kosteckiego, który także – jak jego były szef - od początku czerwca przebywa na zwolnieniu lekarskim. Tyle faktów.

Teraz opinie i hipotezy, bo choć panowie już się rozstali, nie milkną spekuluje na temat  przyczyn. Mówi się o napięciu narastającym miedzy nimi od jakiegoś czasu. Wskazuje także, że to efekt tarć w lubelskim PiS między wojewodą, którego doradcą był Dawid Kostecki oraz samorządowcami związanymi z ministrami Michałkiewiczem i Soboniem. Jak rzecz ujmują internauci, zmiany były nieuchronne, "bo żrą się w PiS". 

Rozmowa z Michałem Pelczarskim, nowym wicestarostą powiatu łęczyńskiego:

Czy dymisja wicestarosty Kosteckiego i w konsekwencji pański awans to efekt tarć w strukturach PiS?

- Dymisja wicestarosty Kosteckiego jest - tylko i wyłącznie - konsekwencją decyzji pana starosty, który może sobie sam wybierać współpracownika, z jakim chce pracować. To konsekwencja faktu, że pan starosta  - jak sam powiedział – stracił zaufanie do pana Dawida. Nie ma mowy o żadnej walce frakcji, nie ma mowy o tarciu w strukturach PiS. 

Staramy się traktować nasze działania w powiecie w oderwaniu od polityki. Cieszymy się, że m.in. Soboń i Michałkiewicz nas wspierają, natomiast ta dymisja jest tylko i wyłącznie pokłosiem sytuacji, która zapanowała miedzy panami starostą i wicestarostą, którzy mieli współpracować, a współpraca, niestety, się nie ułożyła. Tak wyszło.

A co Pan na to, że "Milejów rządzi"? 

- Nie wiem gdzie. Dla nas powiat jest ważny jako całość, w której każda gmina jest inna. Puchaczów jest bogaty, Milejów trochę bardziej rolniczy, Ludwin ma jeziora i turystykę, gmina Łęczna to miasto górników, pozostałe również mają swoją specyfikę. Nie można mówić, że Milejów rządzi z racji miejsca zamieszkania członków Zarządu.

Ilu mieszkańców gm. Milejów liczy Zarząd Powiatu?

- Trzech, to pan starosta, ja i Piotr Rybak, członek Zarządu. Rzeczywiście, większość, ale to naprawdę bez znaczenia, bo nie chodzi o to, aby rządzić, ale by te wszystkie racje pogodzić i jednolicie działać na rzecz wszystkich gmin.

Nie dobieraliście się według milejowskiego klucza?

- Nie, nie. Dobieraliśmy się według kompetencji, aby móc skutecznie pracować.  

Jolanta Chwałczyk

fot. Starostwo Powiatowe w ŁęcznejNa ostatniej sesji sejmiku województwa radny z Łęcznej Krzysztof Bojarski prosił marszałka o ponowne pochylenie się nad planem przebudowy dróg, bo inaczej na remont trasy nad jeziora będziemy...

2019-10-16 11:14:00

W Łęcznej wsiadalibyśmy na peronie obok tzw. dużego TESCO. Następny przystanek to okolice OSP Stara Wieś Stasin. W Puchaczowie peron planowany jest przy ul. Partyzantów, skąd jedziemy prosto na...

2019-10-16 11:04:51

Łącznie ponad 200 tys. zł zarobił w ubiegłym roku dyrektor łęczyńskiego szpitala Krzysztof Bojarski. Mimo takich zarobków nie ma on na siebie żadnej nieruchomości ani samochodu.

2019-10-22 13:47:30

NAJNOWSZE OKAZJE

Światowy dzień walki z otyłościa - dni otwarte 24-25 października

Zapraszamy na dni otwarte 24-25 pażdziernika! W tych dniach każdy może skorzystać z konsultacji z dietetykiem i bezpłatnie zbadać się na profesjonalnym analizatorze składu ciała. Dla wszystkich gości przyewidujemy mały dietetyczny poczęstunek :) Ze względu na mocno zapełniony kalendarz...

czytaj dalej »

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!