Już wiedzą kto podrzuca śmieci

Już wiedzą kto podrzuca śmieci

W ciepłe weekendy plaże nad jeziorem Piaseczno i w okolicach nadal toną w...
Miasto wchłonie bibliotekę powiatową? Dyrektor biblioteki: To barbarzyństwo!

Miasto wchłonie bibliotekę...

Powiatowa biblioteka przestanie istnieć i będzie stanowiła jedną placówkę z...
 Pięć świń zakażonych ASF w Bekieszy

Pięć świń zakażonych ASF w...

Po prawie roku od ostatniego przypadku, wykryto trzecie ognisko...
Napadł z nożem na 14-latka

Napadł z nożem na 14-latka

Rozboju z nożem w ręku dokonał 21-latek z gminy Milejów w czerwcu, by ukraść...
O tym rapuje Imigrand (wideo)

O tym rapuje Imigrand (wideo)

"Wyjechać z osiedla chcę, by robić flotę, a w Londynie tęsknię za ławką pod...
093e786ac53888916aea9e4024cd86a3.png
18
Czwartek
Lipiec 2019
Loading...
Poprzedni Lipiec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Kamila, Karoliny, Roberta
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Kto stoi za zmianami w starostwie?

2019-07-06 14:38:26

Podsumujmy ostatnie zawirowania w powiecie. Starosta nadal na zwolnieniu. Zastępuje go nowy wicestarosta, dotychczasowy sekretarz powiatu. Objął stanowisko po odwołaniu Dawida Kosteckiego, który także – jak jego były szef - od początku czerwca przebywa na zwolnieniu lekarskim. Tyle faktów.

Teraz opinie i hipotezy, bo choć panowie już się rozstali, nie milkną spekuluje na temat  przyczyn. Mówi się o napięciu narastającym miedzy nimi od jakiegoś czasu. Wskazuje także, że to efekt tarć w lubelskim PiS między wojewodą, którego doradcą był Dawid Kostecki oraz samorządowcami związanymi z ministrami Michałkiewiczem i Soboniem. Jak rzecz ujmują internauci, zmiany były nieuchronne, "bo żrą się w PiS". 

Rozmowa z Michałem Pelczarskim, nowym wicestarostą powiatu łęczyńskiego:

Czy dymisja wicestarosty Kosteckiego i w konsekwencji pański awans to efekt tarć w strukturach PiS?

- Dymisja wicestarosty Kosteckiego jest - tylko i wyłącznie - konsekwencją decyzji pana starosty, który może sobie sam wybierać współpracownika, z jakim chce pracować. To konsekwencja faktu, że pan starosta  - jak sam powiedział – stracił zaufanie do pana Dawida. Nie ma mowy o żadnej walce frakcji, nie ma mowy o tarciu w strukturach PiS. 

Staramy się traktować nasze działania w powiecie w oderwaniu od polityki. Cieszymy się, że m.in. Soboń i Michałkiewicz nas wspierają, natomiast ta dymisja jest tylko i wyłącznie pokłosiem sytuacji, która zapanowała miedzy panami starostą i wicestarostą, którzy mieli współpracować, a współpraca, niestety, się nie ułożyła. Tak wyszło.

A co Pan na to, że "Milejów rządzi"? 

- Nie wiem gdzie. Dla nas powiat jest ważny jako całość, w której każda gmina jest inna. Puchaczów jest bogaty, Milejów trochę bardziej rolniczy, Ludwin ma jeziora i turystykę, gmina Łęczna to miasto górników, pozostałe również mają swoją specyfikę. Nie można mówić, że Milejów rządzi z racji miejsca zamieszkania członków Zarządu.

Ilu mieszkańców gm. Milejów liczy Zarząd Powiatu?

- Trzech, to pan starosta, ja i Piotr Rybak, członek Zarządu. Rzeczywiście, większość, ale to naprawdę bez znaczenia, bo nie chodzi o to, aby rządzić, ale by te wszystkie racje pogodzić i jednolicie działać na rzecz wszystkich gmin.

Nie dobieraliście się według milejowskiego klucza?

- Nie, nie. Dobieraliśmy się według kompetencji, aby móc skutecznie pracować.  

Jolanta Chwałczyk

fot. Starostwo Powiatowe w ŁęcznejZnane są już wstępne wyniki matur. Wstępne, ponieważ część maturzystów, którzy nie zdali z jednego egzaminu, ma prawo do poprawki w sierpniu.

2019-07-12 17:41:02

Powiat łęczyński jest jednym z niewielu, w którym w ostatnich wyborach nie doszło do zmiany wójtów. Okazuje się jednak, że poparcie mieszkańców nie idzie w parze z zaufaniem radnych, o czym...

2019-07-11 09:23:45

Robert "Jamnik" Jamiński, laureat naszego plebiscytu na Człowieka Roku Ziemi Łęczyńskiej 2018 napisał swoją drugą książkę, pod tytułem "Jeszcze Anioły mają nogi i kreatywność - Mój Breaking - Moje...

2019-07-10 16:22:55

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!