Zniszczyli zaparkowane auta

Zniszczyli zaparkowane auta

Wandale kopali nogami w maski pojazdów, oderwali też lusterko i wycieraczkę...
Dbasz o włosy? Zwracaj uwagę na stosowane kosmetyki

Dbasz o włosy? Zwracaj...

Piękne włosy to niewątpliwy atut wyglądu każdej osoby, która może się nimi...
Koncert Fortecy na łęczyńskich obchodach 80 rocznicy września 1939 roku

Koncert Fortecy na...

Obchody odbędą się w sobotę. Zobacz program:
Dachował w kukurydzy

Dachował w kukurydzy

23-letni kierowca przyznał, że w ostatnich dniach pił dużo alkoholu.
 Teo ma już skarpety na zimę

Teo ma już skarpety na zimę

Miasto zapewniło 10 kg włóczki. Przyszło blisko trzydzieści pań. Dzik...
093e786ac53888916aea9e4024cd86a3.png
16
Poniedziałek
Wrzesień 2019
Loading...
Poprzedni Wrzesień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123456
imieniny:
Jagienki, Kamili, Korneliusza
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Upadłość konsumencka. Czy oddasz wszystko i zostaniesz bez dachu nad głową?

2019-07-06 09:52:50

Głębokie zadłużenie u wielu wierzycieli to sytuacja, którą każdy wolałby jak najszybciej przerwać. Możliwość ogłoszenia upadłości konsumenckiej, która od początku 2015 roku stała się rozwiązaniem dużo bardziej niż dawniej dostępnym, jawi się wówczas jako rozwiązanie z jednej strony kuszące, z drugiej jednak budzące obawy o sytuację, w jakiej się w wyniku niego znajdziemy. Naprawdę pozbywamy się bowiem całego majątku. Co to oznacza w praktyce?

Celem upadłości nie jest obdarcie nas ze skóry

Do najważniejszych zmian, jakie wprowadzone zostały wraz z nowelizacją prawa upadłościowego, z całą pewnością należy zwolnienie nieprowadzących działalności gospodarczej osób starających się o upadłość z obowiązku posiadania majątku, z którego można by zaspokoić wierzycieli i pokryć koszty postępowania. Dla wielu z nich i tak niedysponujących zbyt pokaźnym, to świetna wiadomość. Nie brakuje jednak i takich, którzy różnej wielkości dobytek nie tylko posiadają, ale i są do niego przywiązani. Zazwyczaj są to nieruchomości w postaci np. domu czy mieszkania. Własne lokum to jeden z życiowych celów, którego zrealizowanie daje poczucie stabilizacji i bezpieczeństwa i najczęściej główny składnik majątku. Jego utrata, choćby nawet było warte mniej niż długi, których w ten sposób się pozbędziemy, nie dla każdego jest sytuacją z którą łatwo się pogodzić. Po prostu: gdzie bowiem będziemy mieszkać?

Jak jednak uspokaja specjalista z wrocławskiej kancelarii Ptak&Wspólnicy, bezpieczeństwo poddawanego procedurze upadłościowej dłużnika zostanie w tym zakresie zabezpieczone.

Jeśli w skład likwidowanego mienia wchodzi mieszkanie stanowiące jego jedyne miejsce zamieszkania, z pozyskanej w ten sposób kwoty może on uzyskać wsparcie umożliwiające wynajem innej nieruchomości przed rok do dwóch lat. Co ważne, pod uwagę bierze się tutaj szereg kwestii: możliwości zarobkowe, potrzeby mieszkaniowe (a więc i liczbę osób na utrzymaniu) i sytuację na lokalnym rynku. Niezbędny jest jednak dobrze przygotowany wniosek – pomoc wyspecjalizowanego prawnika będzie zatem niezwykle przydatna, podobnie jak przy innych etapach procedury.

Nie wszystko może zostać zabrane

Upadłość konsumencka nie tylko nie wiąże się z utratą dachu nad głową, ale także nie oznacza pozbycia się zupełnie wszystkiego, co do tej poty zgromadziliśmy. Duża część jest bowiem wyłączona spod egzekucji. Należą do niej przedmioty urządzenia domowego, pościele i ubrania, w tym także te potrzebne do pracy – tak samo, jak niezbędne przy niej narzędzia. Zachowamy ponadto m.in. to, co jest niezbędne do nauki czy praktyk religijnych, a także te spośród przedmiotów codziennego użytku, których nie sposób spieniężyć w sposób odpowiadający ich wartości, a są nam przydatne. Zatrzymamy też wyroby medyczne i lecznicze i potrzebne osobom niepełnosprawnym ze względu na ich stan.

Wszystko to oczywiście nie oznacza, że upadłość nie będzie doświadczeniem w żaden sposób dolegliwym i radykalną zmianą warunków życia. Nierzadko jednak i tak pozostaje najlepszym wyjściem, zwłaszcza, że z dobrym wsparciem prawnym można przez nią przejść w najdogodniejszy sposób.

/materiał partnera/Przeczytaj również
Świadcząc usługi ortodontyczne, trzeba regularnie uzupełniać stan zaopatrzenia gabinetu. Nie można dopuścić do sytuacji, w której zabraknie zamków, ligatury, łuków czy sprężynek. O ile dużych...

2019-07-09 16:43:15

NAJNOWSZE OKAZJE

Pomagamy - nie oceniamy

Co myślisz mijając na ulicy otyła osobę? Zastanawiasz się co spowodowało jej nadwagę? Jak się z nią czuje? Nasi pacjenci walczą nie tylko z kilogramami! Walczą także z krzywdzącymi stereotypami  ???? Niestety, często ta walka jest dużo trudniejsza, a osoby otyłe przestają wierzyć w sukces....

czytaj dalej »

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!