Już wiedzą kto podrzuca śmieci

Już wiedzą kto podrzuca śmieci

W ciepłe weekendy plaże nad jeziorem Piaseczno i w okolicach nadal toną w...
Miasto wchłonie bibliotekę powiatową? Dyrektor biblioteki: To barbarzyństwo!

Miasto wchłonie bibliotekę...

Powiatowa biblioteka przestanie istnieć i będzie stanowiła jedną placówkę z...
 Pięć świń zakażonych ASF w Bekieszy

Pięć świń zakażonych ASF w...

Po prawie roku od ostatniego przypadku, wykryto trzecie ognisko...
Napadł z nożem na 14-latka

Napadł z nożem na 14-latka

Rozboju z nożem w ręku dokonał 21-latek z gminy Milejów w czerwcu, by ukraść...
O tym rapuje Imigrand (wideo)

O tym rapuje Imigrand (wideo)

"Wyjechać z osiedla chcę, by robić flotę, a w Londynie tęsknię za ławką pod...
093e786ac53888916aea9e4024cd86a3.png
18
Czwartek
Lipiec 2019
Loading...
Poprzedni Lipiec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Kamila, Karoliny, Roberta
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Nazaruk rozstał się z Górnikiem

2019-07-05 08:49:06

- Z klubem byłem związany właściwie od 1993 roku, za wyjątkiem czterech lat, które spędziłem grając w innych klubach. Więź sentymentalna z zielono-czarnymi była i nadal jest. Górnik to moje prawie całe zawodowe życie. Chcę się jednak zdystansować od pewnych rzeczy - mówi w rozmowie ze Wspólnotą Sławomir Nazaruk, były piłkarz i wieloletni członek sztabu szkoleniowego Górnika.

Po sezonie 2018/2019 rozstałeś się z Górnikiem, gdzie ostatnio pracowałeś na stanowisku asystenta trenera. Dlaczego?

Zmiany w sztabie szkoleniowym objęły wszystkich jego dotychczasowych członków. Przyczyna była bardzo prosta: Górnik miał walczyć o awans do I ligi, a tej walki w rundzie wiosennej nie było. Taki został postawiony przed nami cel. Drużyna została zimą mocno przebudowana, co na pewno nie było dla nas ułatwieniem, bo trudno było zgrać zespół. Do Górnika przyszli ciekawi zawodnicy, ale wkładając do kadry kilkunastu nowych graczy nie jest łatwo zrobić tak, by od razu zaczęli tworzyć zespół. Niestety, nie udało się. Wiadomo, że w takiej sytuacji najłatwiej wymienić sztab szkoleniowy. To normalne w świecie piłki nożnej. Stawia się przed zespołem cel, a później się z jego realizacji rozlicza. Czy ten cel był realny, to już jest inna sprawa... Trzeba też przyznać, że gra Górnika wiosną nie zachwycała. Łęczyńska publiczność z pewnością była przyzwyczajona do Górnika grającego bardziej widowiskowo. Warto także wspomnieć, że w końcówce sezonu stawiano na młodzież. Chodziło o sprawdzenie młodych zawodników i zapunktowanie w projekcie Pro Junior System. To też miało przełożenie na wyniki.

Na przestrzeni lat zmieniały się sztaby szkoleniowe Górnika, Ty jednak zawsze zostawałeś przy pierwszej drużynie. Tym razem podjęto jednak inną decyzję. Zaproponowano Ci pracę w klubowej Akademii. Nie zdecydowałeś się na podjęcie tej pracy.

Decyzję o rozstaniu ze sztabem szkoleniowym pierwszej drużyny pozostaje mi jedynie zaakceptować i poszukać swojej nowej drogi. Rzeczywiście, dostałem propozycję pracy z młodzieżą Górnika. Na ten moment nie przyjąłem jej, bo chcę nabrać nieco dystansu do tego, co się działo w klubie. Nie uważam się za jakąś ofiarę zmian. To normalne w życiu trenera. Jak jest zmiana sztabu szkoleniowego i przychodzi nowy szkoleniowiec, to on chce mieć tu swoich zaufanych ludzi. 

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty Łęczyńskiej (dostępnym w punktach sprzedaży).

Dominik Smagała- Miałem kilka ofert z pierwszej ligi, ale gdy usłyszałem, że mogę tutaj wrócić nie zastanawiałem się długo. Chciałem znowu grać w Łęcznej. Klub złożył mi propozycję, kiedy byłem na wakacjach w...

2019-07-12 10:42:48

Leândro Messias dos Santos ponownie będzie piłkarzem Górnika Łęczna. Brazylijczyk z polskim paszportem podpisał roczny kontrakt z zielono-czarnymi - podał klub na swojej stronie internetowej.

2019-07-06 09:09:41

Piłkarki Górnika obroniły mistrzostwo Polski. Zielono-czarne wygrały 2:0 w ostatnim spotkaniu sezonu z Medykiem. Dzięki sobotniemu zwycięstwu przed własną publicznością łęcznianki wyprzedziły...

2019-06-10 08:32:33

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!