Po służbie zatrzymał kompletnie pijanego kierowcę

Po służbie zatrzymał...

Łęczyński policjant zabrał kluczyki kierowcy, który jechał mając ponad 3,5...
Groził, że zacznie strzelać do rodziny

Groził, że zacznie strzelać...

Amunicję i sadzonki konopi miał w domu 62-latek, który po pijanemu...
Filipek po operacji usunięcia guza w USA. Rodzice: udała się

Filipek po operacji...

Wszystko przebiegło bez komplikacji! Filipek oddycha już samodzielnie -...
Za chwilę operacja Filipa. "Bombardujemy niebo"! - apelują rodzice chorego na nowotwór dwulatka z Jawidza

Za chwilę operacja Filipa....

- Prosimy Was o modlitwę i trzymanie mocno kciuków. Żeby wszystko się...
Kto zbierze truskawki? Wójt interweniuje u ministra

Kto zbierze truskawki? Wójt...

Termin 15 czerwca na uruchomienie ruchu granicznego z Ukrainą jest zbyt...
093e786ac53888916aea9e4024cd86a3.png
30
Sobota
Maj 2020
Loading...
Poprzedni Maj Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Mikołaj potrzebuje naszej pomocy! Nie pozwólmy na nawrót nowotworu

2019-06-08 13:36:11

Lekarze wycięli guza o wielkości grejpfruta. Teraz jednak rodzice boją się nawrotu raka. Nadzieją jest specjalna szczepionka antynowotworowa.  Jeśli u Mikołaja dojdzie do nawrotu choroby, praktycznie nie ma szans na wyleczenie - mówią jego lekarze.

Zabawki przestały cieszyć

W styczniu ubiegłego roku chłopiec źle się poczuł. Gdy gorączka nie chciała ustąpić, trafił do szpitala. Lekarkę badającą Mikołaja zaniepokoił wygląd jego skóry.

- Najpierw podejrzewano białaczkę, ale już po kilku dniach przyszła ulga – odrzucono nowotwór, ponieważ antybiotyki zaczęły działać. Lekarze zaczęli już nawet mówić o wypisie ze szpitala. Jeszcze tylko badanie USG główki i brzuszka – rutynowa procedura. Nagle jednak znów usłyszałam o raku. Tym razem nikt nie mówił już o podejrzeniu. Wszystko było pewne. To nie białaczka, a inny nowotwór – mówi Żaneta Siedlecka pochodząca z Łęcznej mama Mikołaja.

Rodzice usłyszeli przerażającą diagnozę: neuroblastoma - nowotwórzłośliwy nowotwór dziecięcy. W brzuszku Mikołaja wykryto guz wielkości grejpfruta – 12 x 9 centymetrów.

Zaczęto zmniejszać guza chemioterapią. - Z dnia na dzień coraz trudniej ją znosił – spuchł, na jego ciele pojawiły się czerwone plamy. Siedział cały blady na wielkim szpitalnym łóżku. Coraz mniej interesowały go jego ulubione zabawki – ostatni znak dzieciństwa w smutnej, szpitalnej rzeczywistości – opowiada mama Mikołaja.

Milion złotych od darczyńców

Po ósmym cyklu chemioterapii zabrano Mikołaja na blok operacyjny, gdzie lekarzom udało się usunąć guza w całości. Następnie Mikołaj przeszedł megachemię, autoprzeszczep szpiku i radioterapię. Ze względu na bardzo agresywną postać nowotworu konieczna była również immunoterapia przeciwciałami anty-GD2 w Greifswaldzie w Niemczech.

- Niestety była bardzo kosztowna i nierefundowana. W przypadku Mikołaja koszt wynosił ponad 1,2 miliona złotych i tylko dzięki 46 tysiącom dobrych ludzi z całej Polski, którzy ruszyli na pomoc, udało się zebrać całą kwotę – dziękuje Żaneta Siedlecka. Zbiórka dla Mikołaja prowadzona była na portalu www.siepomaga.pl, gdzie udało się zebrać niemal milion zł.

Guz został wycięty, ale teraz rodzina obawia się nawrotu raka. Temu zapobiec może szczepionka antynowotworowa w nowojorskiej klinice, która pobudzi organizm Mikołaja do wytwarzania przeciwciał już do końca życia.

Największa skuteczność szczepionki istnieje w ciągu 100 dni po zakończeniu leczenia przeciwciałami. Czasu jest mało, bo takie leczenie Mikołaja zakończyło się 4 kwietnia br.

- 2 czerwca Mikuś obchodził drugie urodziny. Moim największym marzeniem jest to, żeby nie drżeć o każde kolejne... Proszę o pomoc – apeluje mama chłopca.


Zbiórka dla Mikołaja Siedleckiego prowadzona jest na portalu siepomaga.pl - LINK- Koronawirus, który wywołuje ogromne spustoszenie w budżetach samorządów nas również nie oszczędził. Wpływy do kasy miasta za marzec i kwiecień zmalały w porównaniu z rokiem ub. o 1,4 mln...

2020-05-26 10:38:58

- Prosimy Was o modlitwę i trzymanie mocno kciuków. Żeby wszystko się powiodło, a Filip szybko doszedł do pełni sił - proszą rodzice na Facebooku. Dokładnie o 13.30 naszego czasu zacznie się w USA...

2020-05-28 13:16:24

Mężczyzna w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu łęczyńskiego zachorował na Covid-19. Jego stan jest dobry - poinformowały dzisiaj (w poniedziałek) służby sanitarne.

2020-05-25 11:43:57

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!