3450cddb7f27563f8d543daafa5bb4b7.png
Tak bawił się Milejów (DUŻO ZDJĘĆ, WIDEO)

Tak bawił się Milejów (DUŻO...

Discopolowy zespół Dejw i hip-hopowy Pokahontaz bawiły publiczność...
W wakacje popływamy za darmo!

W wakacje popływamy za darmo!

Mija ponad rok od zamknięcia basenu, który po zakończonym remoncie właśnie...
Pierwsza ofiara wody

Pierwsza ofiara wody

Odnaleziono już ciało 37-latka, który utonął wczoraj w zbiorniku wodnym w...
W Głębokiem jak na Śląsku. Pekają ściany domów

W Głębokiem jak na Śląsku....

Głębokie figuruje na liście rejonów o najbardziej szkodliwym oddziaływaniu...
Szkoła w Ludwinie zdekomunizowana. Miała w nazwie "Jeszcze Polska nie zginęła"

Szkoła w Ludwinie...

Szkoła Podstawowa im. Zgrupowania Partyzanckiego "Jeszcze Polska nie...
093e786ac53888916aea9e4024cd86a3.png
17
Poniedziałek
Czerwiec 2019
Loading...
Poprzedni Czerwiec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Laury, Leszka, Marcjana
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Mikołaj potrzebuje naszej pomocy! Nie pozwólmy na nawrót nowotworu

2019-06-08 13:36:11

Lekarze wycięli guza o wielkości grejpfruta. Teraz jednak rodzice boją się nawrotu raka. Nadzieją jest specjalna szczepionka antynowotworowa.  Jeśli u Mikołaja dojdzie do nawrotu choroby, praktycznie nie ma szans na wyleczenie - mówią jego lekarze.

Zabawki przestały cieszyć

W styczniu ubiegłego roku chłopiec źle się poczuł. Gdy gorączka nie chciała ustąpić, trafił do szpitala. Lekarkę badającą Mikołaja zaniepokoił wygląd jego skóry.

- Najpierw podejrzewano białaczkę, ale już po kilku dniach przyszła ulga – odrzucono nowotwór, ponieważ antybiotyki zaczęły działać. Lekarze zaczęli już nawet mówić o wypisie ze szpitala. Jeszcze tylko badanie USG główki i brzuszka – rutynowa procedura. Nagle jednak znów usłyszałam o raku. Tym razem nikt nie mówił już o podejrzeniu. Wszystko było pewne. To nie białaczka, a inny nowotwór – mówi Żaneta Siedlecka pochodząca z Łęcznej mama Mikołaja.

Rodzice usłyszeli przerażającą diagnozę: neuroblastoma - nowotwórzłośliwy nowotwór dziecięcy. W brzuszku Mikołaja wykryto guz wielkości grejpfruta – 12 x 9 centymetrów.

Zaczęto zmniejszać guza chemioterapią. - Z dnia na dzień coraz trudniej ją znosił – spuchł, na jego ciele pojawiły się czerwone plamy. Siedział cały blady na wielkim szpitalnym łóżku. Coraz mniej interesowały go jego ulubione zabawki – ostatni znak dzieciństwa w smutnej, szpitalnej rzeczywistości – opowiada mama Mikołaja.

Milion złotych od darczyńców

Po ósmym cyklu chemioterapii zabrano Mikołaja na blok operacyjny, gdzie lekarzom udało się usunąć guza w całości. Następnie Mikołaj przeszedł megachemię, autoprzeszczep szpiku i radioterapię. Ze względu na bardzo agresywną postać nowotworu konieczna była również immunoterapia przeciwciałami anty-GD2 w Greifswaldzie w Niemczech.

- Niestety była bardzo kosztowna i nierefundowana. W przypadku Mikołaja koszt wynosił ponad 1,2 miliona złotych i tylko dzięki 46 tysiącom dobrych ludzi z całej Polski, którzy ruszyli na pomoc, udało się zebrać całą kwotę – dziękuje Żaneta Siedlecka. Zbiórka dla Mikołaja prowadzona była na portalu www.siepomaga.pl, gdzie udało się zebrać niemal milion zł.

Guz został wycięty, ale teraz rodzina obawia się nawrotu raka. Temu zapobiec może szczepionka antynowotworowa w nowojorskiej klinice, która pobudzi organizm Mikołaja do wytwarzania przeciwciał już do końca życia.

Największa skuteczność szczepionki istnieje w ciągu 100 dni po zakończeniu leczenia przeciwciałami. Czasu jest mało, bo takie leczenie Mikołaja zakończyło się 4 kwietnia br.

- 2 czerwca Mikuś obchodził drugie urodziny. Moim największym marzeniem jest to, żeby nie drżeć o każde kolejne... Proszę o pomoc – apeluje mama chłopca.


Zbiórka dla Mikołaja Siedleckiego prowadzona jest na portalu siepomaga.pl - LINKMija ponad rok od zamknięcia basenu, który po zakończonym remoncie właśnie został napełniony wodą.  

2019-06-15 09:59:01

Szkoła Podstawowa im. Zgrupowania Partyzanckiego "Jeszcze Polska nie zginęła" w Ludwinie – ta nazwa niedługo przejdzie do historii. 31 maja wojewoda lubelski wydał zarządzenie zastępcze w sprawie...

2019-06-12 16:59:39

ŁĘCZNA: Powiatowa biblioteka przestanie istnieć i będzie stanowiła jedną placówkę z miejską książnicą, a wszystkie jej zbiory, komputery i meble przejmie miasto - taki jest scenariusz planowanej...

2019-06-07 10:59:37

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!