Łęczna: Kino pod chmurką na zakończenie lata

Łęczna: Kino pod chmurką na...

Rodzinny festyn z grami i zabawami dla dzieci, dmuchana zjeżdżalnia, pokazy...
Ludwin słynie z jezior, chleba, makaronu i... pisarza

Ludwin słynie z jezior,...

W sierpniu minęło 28 lat od śmierci Andrzeja Łuczeńczyka. - Wchodzę kiedyś...
Siostra - położna z Etiopii w Łęcznej

Siostra - położna z Etiopii...

Afryka to mnóstwo wyzwań - mówi s. Janina Jenda, Franciszkanka Misjonarka...
Trzech kierowców wpadło jednego dnia

Trzech kierowców wpadło...

Bez prawa jazdy, po pijanemu, z zakazem prowadzenia pojazdów - tacy kierowcy...
Jubileuszowy rajd rowerowy

Jubileuszowy rajd rowerowy

W niedzielę 1 września z Łęcznej do Jaszczowa wyruszy jubileuszowy X rajd...
093e786ac53888916aea9e4024cd86a3.png
25
Niedziela
Sierpień 2019
Loading...
Poprzedni Sierpień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Belii, Ludwika, Luizy
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Trwa nagonka na górnictwo - mówi szef ZZG

2019-05-09 10:12:13

- Ostatnio skupieni jesteśmy na działaniach związanych już nawet nie z obroną warunków pracy i płacy, lecz z obroną miejsc pracy. Bo w dobie nagonki na górnictwo, tak wyraźnej przed wyborami do Parlamentu Europejskiego koniecznością stało się zaangażowanie w działania zmierzające do uzyskania zapewnienia, że górnictwo w lubelskim jest bezpieczne - mówi Grzegorz Jadwiżuk, przewodniczący Związku Zawodowego Górników w Polsce LW Bogdanka, który odebrał Diament OPZZ dla najlepszej organizacji członkowskiej w Polsce.

 

Jesteście największym związkiem w liczącej blisko 5 tys. pracowników Bogdance. Ilu górników należy do ZZG?

- Członkami ZZG jest jedna trzecia wszystkich pracowników naszej kopalni i ponad połowa wszystkich związkowców. Na takim poziomie liczebność naszego związku utrzymuje się od kilku lat. Oczywiście, jest rotacja. Ludzie przychodzą i odchodzą. Z różnych względów, czy z powodu rozwiązania stosunku pracy lub emerytury, czy rzadziej, z powodu niezadowolenia, ale stale mamy nowe przyjęcia. Bilans kształtuje się w granicach zera. 

Czym zasłużyliście na tytuł najlepszej organizacji członkowskiej w Polsce?

- Pyta pani czy liczebność była wiodącym kryterium? Pewnie nie, choć wśród zakładowych organizacji związkowych  – nie mówię o tych zrzeszających ludzi z całego kraju, jak np. dużo od nas większy ZNP – my jesteśmy chyba jedną z największych. Nasza domena to działalność związana nie tylko z realizacją zapisów statutowych, a więc obroną warunków pracy i płacy, ale także bardzo szerokie zaangażowanie w sprawy społeczne i w życie społeczności. Nie tylko lokalnej. Jesteśmy zaangażowani w pracę Wojewódzkiej Rady OPZZ, Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego przy wojewodzie lubelskim. Spora część młodych związkowców uczestniczy w pracach Rady Krajowej ZZG. Podsumowując, stawiamy na młodzież i aktywność, nie tylko lokalną. Mamy swoje sztandarowe już imprezy, jak organizowane cyklicznie bale charytatywne, podczas których zbieramy pieniądze dla będących w potrzebie pracowników i dzieci pracowników, najczęściej niepełnosprawnych i biesiady związkowe. Po trzech latach przerwy reaktywujemy Dzień Dziecka nad jeziorem Rogóźno w ośrodku, którym zarządzamy. Stawiamy także na szkolenia naszych członków organizowane przez fundacje europejskie, OPZZ czy Radę Krajową ZZG. Ostatnio byliśmy inicjatorem i jednym z organizatorów koncertu "Obudzimy Marcina", na rzecz naszego kolegi górnika, poważnie poszkodowanego w wypadku.  

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty Łęczyńskiej (dostępnym w punktach sprzedaży).

Jolanta Chwałczyk 

 

na zdjęciu: 

Bytom, 25 kwietnia. Gala wręczenia Diamentów OPZZ. Pierwszy z lewej - Grzegorz Jadwiżuk, przewodniczący Związku Zawodowego Górników w Polsce LW Bogdanka, obok laureatka tytułu "Najlepszy związkowiec", też z ZZG, Bożena Gawryluk, dyrektor biura Rady Krajowej ZwiązkuZobacz program dożynek gminnych w Puchaczowie, które odbędą się w niedzielę 25 sierpnia. 

2019-08-15 22:25:44

W czerwcu Rada Gminy obniżyła pensję wójtowi Puchaczowa. O połowę. Wójt zaskarżył decyzję do wojewody i Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.  

2019-08-13 16:19:19

W Puchaczowie strajkujący nauczyciele dołożyli się do budowy nowej siedziby urzędu gminy. Tak o przeznaczeniu pensji - niewypłaconych im z powodu strajku - zdecydowali puchaczowscy radni....

2019-08-06 10:59:37

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!