Zniszczyli zaparkowane auta

Zniszczyli zaparkowane auta

Wandale kopali nogami w maski pojazdów, oderwali też lusterko i wycieraczkę...
Dbasz o włosy? Zwracaj uwagę na stosowane kosmetyki

Dbasz o włosy? Zwracaj...

Piękne włosy to niewątpliwy atut wyglądu każdej osoby, która może się nimi...
Koncert Fortecy na łęczyńskich obchodach 80 rocznicy września 1939 roku

Koncert Fortecy na...

Obchody odbędą się w sobotę. Zobacz program:
Dachował w kukurydzy

Dachował w kukurydzy

23-letni kierowca przyznał, że w ostatnich dniach pił dużo alkoholu.
 Teo ma już skarpety na zimę

Teo ma już skarpety na zimę

Miasto zapewniło 10 kg włóczki. Przyszło blisko trzydzieści pań. Dzik...
093e786ac53888916aea9e4024cd86a3.png
16
Poniedziałek
Wrzesień 2019
Loading...
Poprzedni Wrzesień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123456
imieniny:
Jagienki, Kamili, Korneliusza
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Tak ma wyglądać stary szpital w Jaszczowie

2019-05-02 11:53:48

JASZCZÓW: Centrum Pomocy Senioralnej im. Jana Pawła II – tak będzie nazywać się zakład opiekuńczo-leczniczy i dom opieki dziennej dla seniorów, który ma powstać w budynku dawnego szpitala w Jaszczowie. - W tym roku ruszamy z budową - poinformował starosta Krzysztof Niewiadomski.

Dziesięć lat temu powstał szpital w Łęcznej. Wtedy zamknięto lecznicę w Jaszczowie. Od tego czasu nieogrzewany i opustoszały budynek po starym szpitalu popada w coraz to większą ruinę.

Właścicielem tego budynku, wraz z dwoma działkami o łącznej powierzchni 4,5 ha, jest powiat łęczyński. Starostwo kilkakrotnie ogłaszało przetarg na sprzedaż tej nieruchomości, ale nie znalazł się żaden chętny.

W ostatnich wyborach władzę w powiecie przejęło Prawo i Sprawiedliwość. Starosta Krzysztof Niewiadomski mający dobry kontakt z sekretarzem stanu w ministerstwie rodziny, pracy i polityki społecznej Krzysztofem Michałkiewiczem uznał, że należy wrócić do forsowanego przed laty projektu na przebudowę starego szpitala w Jaszczowie.

Dla 40 obłożnie chorych pacjentów

Szpital Powiatowy w Łęcznej zarządzający budynkiem w Jaszczowie ma już pozwolenie na budowę i gotowy projekt zakładający stworzenie w budynku po dawnym szpitalu w Jaszczowie domu dziennej opieki dla seniorów i zakładu opiekuńczo-leczniczego.

Szpital próbował już uzyskać na ten projekt dofinansowanie ze środków norweskich, ale wówczas nie udało się zdobyć odpowiedniej liczby punktów. Jednak wraz ze zmianami władz powiatowych pojawiła się realna szansa na realizację projektu.

- Projekt przewiduje utworzenie w budynku po dawnym szpitalu w Jaszczowie zakładu opiekuńczo-leczniczego dla ponad 40 osób i ośrodka dziennego dla osób starszych. Pacjenci takiego ośrodka w dzień mogliby korzystać z rehabilitacji i konsultacji z lekarzem, a na wieczór wracaliby do domu - informuje dyrektor szpitala w Łęcznej, Krzysztof Bojarski.

Minister obiecał

Jeszcze przed świętami, 19 kwietnia, starosta Krzysztof Niewiadomski o projekcie mówił w programie TVP Lublin "Poranek między Wisłą a Bugiem".

- Tak to będzie wyglądało już w przyszłym roku? – spytał starostę dziennikarz pokazując wizualizację budynku po przebudowie.

- Tak jest, tak sądzimy. W tym roku rozpoczynamy prace – odpowiedział starosta Krzysztof Niewiadomski, który poinformował o planowanej nazwie dla obiektu: Centrum Pomocy Senioralnej im. Jana Pawła II w Jaszczowie. 

- Wczoraj spotkałem się z ministrem Krzysztofem Michałkiewiczem. Minister zapewnił, że będzie dofinansowanie ze środków skierowanych dla osób niepełnosprawnych. Mamy już zapewnione finansowanie, są już wszystkie plany, teraz jeszcze tylko kosztorys trzeba dopełnić i ruszamy z budową – zapewnił.Grupa disco polo Power Play i boys band 4Dreamers zagrają na święcie plonów w niedzielę 8 września w Milejowie.  

2019-09-04 10:05:54

Discopolowy zespół Dejw i hip-hopowy Pokahontaz bawiły publiczność tegorocznych Dni Milejowa. Scena należała także do utalentowanych dzieci i młodzieży z gminy Milejów, w tym licznych grup...

2019-06-16 23:04:36

Na Dniach Milejowa wystąpią członkowie legendarnej grupy hip-hopowej Paktofonika, którzy dzisiaj tworzą skład o nazwie Pokahontaz. Program imprezy na plakacie:

2019-06-07 19:42:32

NAJNOWSZE OKAZJE

Pomagamy - nie oceniamy

Co myślisz mijając na ulicy otyła osobę? Zastanawiasz się co spowodowało jej nadwagę? Jak się z nią czuje? Nasi pacjenci walczą nie tylko z kilogramami! Walczą także z krzywdzącymi stereotypami  ???? Niestety, często ta walka jest dużo trudniejsza, a osoby otyłe przestają wierzyć w sukces....

czytaj dalej »

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!