3450cddb7f27563f8d543daafa5bb4b7.png
Rocznica śmierci "Uskoka" (zdjęcia)

Rocznica śmierci "Uskoka"...

We wtorek w Nowogrodzie koło Łęcznej odbyły się uroczyste obchody 70....
Nowy trener Górnika

Nowy trener Górnika

Pierwszym trenerem Górnika Łęczna w nadchodzącym sezonie będzie Kamil...
Gmina Spiczyn: Bakterie coli w wodociągu

Gmina Spiczyn: Bakterie...

Mieszkańcy czterech miejscowości nie mogą pić wody ze swoich kranów. Nie...
Dzisiaj piknik rodzinny w Łęcznej

Dzisiaj piknik rodzinny w...

Dmuchane zjeżdżalnie, pokazy strażackie i policyjne, malowanie twarzy – m....
Święto Wieprza w Łęcznej

Święto Wieprza w Łęcznej

Centrum Kultury w Łęcznej zaprasza na"Łęczyńskie tradycje wśród...
093e786ac53888916aea9e4024cd86a3.png
25
Sobota
Maj 2019
Loading...
Poprzedni Maj Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Tak ma wyglądać stary szpital w Jaszczowie

2019-05-02 11:53:48

JASZCZÓW: Centrum Pomocy Senioralnej im. Jana Pawła II – tak będzie nazywać się zakład opiekuńczo-leczniczy i dom opieki dziennej dla seniorów, który ma powstać w budynku dawnego szpitala w Jaszczowie. - W tym roku ruszamy z budową - poinformował starosta Krzysztof Niewiadomski.

Dziesięć lat temu powstał szpital w Łęcznej. Wtedy zamknięto lecznicę w Jaszczowie. Od tego czasu nieogrzewany i opustoszały budynek po starym szpitalu popada w coraz to większą ruinę.

Właścicielem tego budynku, wraz z dwoma działkami o łącznej powierzchni 4,5 ha, jest powiat łęczyński. Starostwo kilkakrotnie ogłaszało przetarg na sprzedaż tej nieruchomości, ale nie znalazł się żaden chętny.

W ostatnich wyborach władzę w powiecie przejęło Prawo i Sprawiedliwość. Starosta Krzysztof Niewiadomski mający dobry kontakt z sekretarzem stanu w ministerstwie rodziny, pracy i polityki społecznej Krzysztofem Michałkiewiczem uznał, że należy wrócić do forsowanego przed laty projektu na przebudowę starego szpitala w Jaszczowie.

Dla 40 obłożnie chorych pacjentów

Szpital Powiatowy w Łęcznej zarządzający budynkiem w Jaszczowie ma już pozwolenie na budowę i gotowy projekt zakładający stworzenie w budynku po dawnym szpitalu w Jaszczowie domu dziennej opieki dla seniorów i zakładu opiekuńczo-leczniczego.

Szpital próbował już uzyskać na ten projekt dofinansowanie ze środków norweskich, ale wówczas nie udało się zdobyć odpowiedniej liczby punktów. Jednak wraz ze zmianami władz powiatowych pojawiła się realna szansa na realizację projektu.

- Projekt przewiduje utworzenie w budynku po dawnym szpitalu w Jaszczowie zakładu opiekuńczo-leczniczego dla ponad 40 osób i ośrodka dziennego dla osób starszych. Pacjenci takiego ośrodka w dzień mogliby korzystać z rehabilitacji i konsultacji z lekarzem, a na wieczór wracaliby do domu - informuje dyrektor szpitala w Łęcznej, Krzysztof Bojarski.

Minister obiecał

Jeszcze przed świętami, 19 kwietnia, starosta Krzysztof Niewiadomski o projekcie mówił w programie TVP Lublin "Poranek między Wisłą a Bugiem".

- Tak to będzie wyglądało już w przyszłym roku? – spytał starostę dziennikarz pokazując wizualizację budynku po przebudowie.

- Tak jest, tak sądzimy. W tym roku rozpoczynamy prace – odpowiedział starosta Krzysztof Niewiadomski, który poinformował o planowanej nazwie dla obiektu: Centrum Pomocy Senioralnej im. Jana Pawła II w Jaszczowie. 

- Wczoraj spotkałem się z ministrem Krzysztofem Michałkiewiczem. Minister zapewnił, że będzie dofinansowanie ze środków skierowanych dla osób niepełnosprawnych. Mamy już zapewnione finansowanie, są już wszystkie plany, teraz jeszcze tylko kosztorys trzeba dopełnić i ruszamy z budową – zapewnił.Gminny Ośrodek Kultury w Milejowie czeka generalny remont. Przebudowana zostanie sala kinowa, która dostanie sprzęt z prawdziwego zdarzenia. Na realizację projektu gmina otrzyma siedem milionów...

2019-05-23 14:14:26

Najpierw Gmina Milejów zdobyła środki, które pozwolą na utworzenie żłobka. Niedawno okazało się także, że dostanie pieniądze na jego wyposażenie i utrzymanie przez dwa lata. 

2019-05-09 12:45:15

Żona Magdalena na wpół spalona, leżała pod oborą. Pięcioletni synek Władzio był pod wozem w jednym z budynków, a siedmioletni Gienio koło studni. Wszystkich zabili Niemcy. Budynki spalone, ostała...

2019-04-28 11:02:52

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!