Już wiedzą kto podrzuca śmieci

Już wiedzą kto podrzuca śmieci

W ciepłe weekendy plaże nad jeziorem Piaseczno i w okolicach nadal toną w...
Miasto wchłonie bibliotekę powiatową? Dyrektor biblioteki: To barbarzyństwo!

Miasto wchłonie bibliotekę...

Powiatowa biblioteka przestanie istnieć i będzie stanowiła jedną placówkę z...
 Pięć świń zakażonych ASF w Bekieszy

Pięć świń zakażonych ASF w...

Po prawie roku od ostatniego przypadku, wykryto trzecie ognisko...
Napadł z nożem na 14-latka

Napadł z nożem na 14-latka

Rozboju z nożem w ręku dokonał 21-latek z gminy Milejów w czerwcu, by ukraść...
O tym rapuje Imigrand (wideo)

O tym rapuje Imigrand (wideo)

"Wyjechać z osiedla chcę, by robić flotę, a w Londynie tęsknię za ławką pod...
093e786ac53888916aea9e4024cd86a3.png
18
Czwartek
Lipiec 2019
Loading...
Poprzedni Lipiec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Kamila, Karoliny, Roberta
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

W Milejowie stanie gazoport?

2019-04-05 10:42:10

Jeśli uda się zebrać odpowiednią liczbę firm zainteresowanych gazem, w centrum wsi stanie gazoport, do którego w przyszłości podłączą się także mieszkańcy.

W czwartek, 28 marca, urzędnicy z Milejowa i miejscowi przedsiębiorcy spotkali się z przedstawicielami dyrekcji Polskiej Spółki Gazownictwa.

- Ceny wygodnego dla użytkowników gazu są stałe, a węgiel kamienny drożeje. Dlatego jesteśmy zdeterminowani, by zgazyfikować gminę. Gazyfikacja ma również znaczenie ekologiczne – podkreślał wójt Tomasz Suryś.

Podczas rozmów pracownicy Polskiej Spółki Gazownictwa szczegółowo omówili możliwości doprowadzenia gazu i podłączenia nie tylko przedsiębiorców z terenu gminy Milejów, ale i odbiorców indywidualnych.

Do tej pory do gazyfikacji nie doszło ze względów technicznych - najbliższa rura z gazem jest na tyle daleko, że po prostu nie opłaca się do niej przyłączać.

Gaz sposobem na smog

W Milejowie są za to przedsiębiorcy z dużym zapotrzebowaniem na energię, m.in. duże zakłady przetwórstwa owocowo-warzywnego.

- Doszliśmy do wniosku, że dopóki rura z gazem nie jest dociągnięta do okolic Milejowa, najlepszym rozwiązaniem będzie postawienie gazoportu. Żeby to się udało, musimy zebrać opłacalną liczbę przedsiębiorców, którzy zdeklarują, ile potrzebują gazu. Jeśli znajdą się firmy zużywające odpowiednią liczbę tego paliwa, w centrum Milejowa powstanie gazoport – mówi Andrzej Kloc z Urzędu Gminy Milejów.

Taki terminal postawiony początkowo z myślą o firmach mógłby być także źródłem paliwa dla mieszkańców.

– Każdy będzie mógł się przyłączyć do tego gazoportu. Co ważne, na pewno ta inwestycja wpłynie pozytywnie na powietrze, którym oddychamy. Pamiętajmy np., że mamy przedsiębiorstwo komunalne, które ogrzewa Milejów węglem, a wtedy mogłaby być możliwość przejścia na gaz, dzięki czemu mielibyśmy czystsze powietrze – dodaje Andrzej Kloc.

W najbliższych tygodniach pracownicy gazowni rozpoczną wspólne wyliczenia z milejowskimi przedsiębiorcami,  żeby doprowadzić do podpisania umów przedwstępnych.

 

Na zdjęciu: 

Spotkanie w sprawie gazyfikacji w Urzędzie Gminy Milejów, od prawej: Jacek Janiszek, dyrektor lubelskiego oddziału Polskiej Spółki Gazownictwa, Tomasz Matan, dyrektor CNG i LNG PGNiG Obrót Detaliczny, Michał Piotrowicz, zastępca dyrektora Polskiej Spółki Gazownictwa, Tomasz Suryś, wójt, Andrzej Kanaszewski, prezes Spółki Wodno-Ściekowej w Milejowie, Grzegorz Tkaczuk, zastępca wójta. Naprzeciwko przedsiębiorcy z terenu gminy Milejów  Discopolowy zespół Dejw i hip-hopowy Pokahontaz bawiły publiczność tegorocznych Dni Milejowa. Scena należała także do utalentowanych dzieci i młodzieży z gminy Milejów, w tym licznych grup...

2019-06-16 23:04:36

Na Dniach Milejowa wystąpią członkowie legendarnej grupy hip-hopowej Paktofonika, którzy dzisiaj tworzą skład o nazwie Pokahontaz. Program imprezy na plakacie:

2019-06-07 19:42:32

Gminny Ośrodek Kultury w Milejowie czeka generalny remont. Przebudowana zostanie sala kinowa, która dostanie sprzęt z prawdziwego zdarzenia. Na realizację projektu gmina otrzyma siedem milionów...

2019-05-23 14:14:26

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!