Trwa festyn z okazji 40-lecia Górnika

Trwa festyn z okazji...

Są darmowe lody, dmuchane zjeżdżalnie dla najmłodszych, popcorn, kiełbaska z...
SPICZYN: Drugie podejście do energii ze słońca

SPICZYN: Drugie podejście...

Spiczyn po raz kolejny stara się o dotację unijną dla mieszkańców, którzy...
Chodniki zamiast dzikich ścieżek

Chodniki zamiast dzikich...

Dzikie wydepty w Łęcznej zostały w ostatnich tygodniach wybrukowane.
Papierosy bez akcyzy u włamywacza

Papierosy bez akcyzy u...

U 52-letniego włamywacza policja znalazła nie tylko skradzione rzeczy, ale...
Wpadli w tarapaty przez górnicze akcje i przetargi

Wpadli w tarapaty przez...

Trzech z czterech pracowników LW Bogdanka S.A. oskarżonych o składanie...
093e786ac53888916aea9e4024cd86a3.png
20
Sobota
Lipiec 2019
Loading...
Poprzedni Lipiec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Dożynki zamiast Jarmarku

2019-03-14 09:56:04

Nie będzie w tym roku Dni Łęcznej - Jarmarku Łęczyńskiego. Zastąpią je Powiatowo-Gminne Dożynki, wspólnie organizowane i współfinansowane przez Urząd Miasta i Starostwo. To pierwsze dożynki w Łęcznej od co najmniej 20 lat.

 

Odbędą się 15 września, na stadionie Górnika, gwiazdą imprezy będzie Defis, ponieważ kierując się lokalnym patriotyzmem staramy się polegać na swoich - wylicza Krzysztof Niewiadomski, starosta łęczyński.

Wespół w zespół 

Starosta zapowiada, że w program partnerskiej imprezy miasta i powiatu wpisane zostały także obchody 20-lecia powiatu: - Wydaje się to rozwiązaniem uzasadnionym nie tylko względami finansowymi. 

Odbyła się już wizja, w której uczestniczyli burmistrz Łęcznej, starosta i policja. Nie ma jeszcze ostatecznych ustaleń co do ulokowania imprezy na stadionie i ostatecznej decyzji czy w grę wejdzie murawa czy teren w okolicach trybuny. Odpowiedni, bo jest w stanie zmieścić kilka tysięcy osób i zapewnia możliwość stworzenia warunków lokalowych występującym i wystawcom. 

- W tym momencie nie mamy innego poza stadionem miejsca, które pomieściłoby tak dużo ludzi zapewniając im bezpieczeństwo. Rozważaliśmy tzw. plac cyrkowy i Pasternik, stanęło na stadionie, gwarantującym miejsca siedzące, ale przede wszystkim właśnie bezpieczeństwo - mówi Grzegorz Kuczyński z Referatu Organizacyjno-Administracyjnego UM w Łęcznej. 

Co do terenu za trybuną, starosta wylicza: - Z dobrą  infrastrukturą, bezpieczna lokalizacja, pozytywnie oceniona przez policję. 

Jeśli chodzi o zespół Defis, naszą eksportową gwiazdę disco polo z Głębokiego, gm. Cyców, to na Dniach Łęcznej w roku 2017 poradził sobie znakomicie. Choć rok wcześniej "tłumy waliły" na króla disco polo, Zenona Martyniuka i jego Akcent. 

Pożegnanie z Dniami Łęcznej?

Mówiąc o wspólnych dożynkach na sesji Rady Miejskiej Leszek Włodarski uzasadniał wybór 15 września: - Zdecydowaliśmy się na dość odległy termin, nie chcąc dublować odbywających się w sierpniu uroczystości, w tym dożynek wojewódzkich.

Trudno odmówić organizatorom racji, zważywszy, że np. ubiegłoroczne Dni Łęcznej odbywały się równolegle z lubelską Nocą Kultury. W ub. roku zdarzyło się też tak, że dożynki jednej soboty obchodziły trzy nasze gminy i naprawdę trudno było wybrać np. między Andrzejem Rybińskim i Skaldami. 

Miasto przygląda się też rosnącej popularności integracyjnych imprez osiedlowych.

-  Biorąc pod uwagę fakt, że być może formuła Dni Łęcznej się wyczerpała, rozważaliśmy podział tej imprezy na kilka mniejszych, inną lokalizację, odstąpienie od biletowania  - mówi Grzegorz Kuczyński. -  Nie zapadła jeszcze decyzja jak będą wyglądały Dni Łęcznej w przyszłości, bo na to wpływa wiele czynników, przede wszystkim budżet Łęcznej. Na pewno odbędzie się Bieg Kasztelański. Przyglądamy się, analizujemy, będziemy dostosowywać się do widocznych trendów i okazji, w rodzaj np. nadarzającego się sponsora, co jest istotne wobec wielu inwestycji realizowanych w Łęcznej. 

Miasto planuje więc wiele, ale mniejszych imprez w rodzaju Dnia Latawca czy Pierwszego Dnia Lata.

- Właściwie chcielibyśmy, aby na każdym osiedlu odbyła się jakaś impreza, która przyciągnie mieszkańców - mówi Grzegorz Kuczyński. 

Jolanta Chwałczyk

 Są darmowe lody, dmuchane zjeżdżalnie dla najmłodszych, popcorn, kiełbaska z grilla, a nawet zimne piwo. Za Trybuną C trwa turniej z okazji 40-lecia Wielkiego Górnika! Jak informują organiatorzy,...

2019-07-20 12:44:34

"Wyjechać z osiedla chcę, by robić flotę, a w Londynie tęsknię za ławką pod blokiem..." – rapuje Wojciech "Imigrand" Kamiński w utworze "Uciec stąd".

2019-07-13 10:04:46

Dzikie wydepty w Łęcznej zostały w ostatnich tygodniach wybrukowane.

2019-07-19 15:53:07

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!