866e6f86bc316d297cd288b0b657a9a6.png
Niemcy szukali rakiety, natknęli się na partyzantów

Niemcy szukali rakiety,...

Towarzystwo Przyjaciół Milejowa upamiętni pomordowanych 75 lat temu...
Karol Zawrotniak leci do Argentyny (wideo)

Karol Zawrotniak leci do...

To będzie kolejny hit? Zespół Defis ma nową piosenkę. Muzycy zaprezentowali...
Przedszkole i Żłobek Casper w Łęcznej powiększy się o 300 mkw.

Przedszkole i Żłobek Casper...

Będą trzy nowe, duże, widne i przestronne sale, nowy gabinet terapeutyczny,...
Wypadek w Leopoldowie

Wypadek w Leopoldowie

Siedmioro osób trafiło do szpitala po wczorajszym zderzeniu dwóch osobówek...
Tam gdzie był pomnik bohaterów wjechała koparka

Tam gdzie był pomnik...

Z cmentarza parafialnego w Łęcznej zniknął grób poświęcony pamięci...
093e786ac53888916aea9e4024cd86a3.png
25
Czwartek
Kwiecień 2019
Loading...
Poprzedni Kwiecień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Jarosława, Marka, Wiki
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Dożynki zamiast Jarmarku

2019-03-14 09:56:04

Nie będzie w tym roku Dni Łęcznej - Jarmarku Łęczyńskiego. Zastąpią je Powiatowo-Gminne Dożynki, wspólnie organizowane i współfinansowane przez Urząd Miasta i Starostwo. To pierwsze dożynki w Łęcznej od co najmniej 20 lat.

 

Odbędą się 15 września, na stadionie Górnika, gwiazdą imprezy będzie Defis, ponieważ kierując się lokalnym patriotyzmem staramy się polegać na swoich - wylicza Krzysztof Niewiadomski, starosta łęczyński.

Wespół w zespół 

Starosta zapowiada, że w program partnerskiej imprezy miasta i powiatu wpisane zostały także obchody 20-lecia powiatu: - Wydaje się to rozwiązaniem uzasadnionym nie tylko względami finansowymi. 

Odbyła się już wizja, w której uczestniczyli burmistrz Łęcznej, starosta i policja. Nie ma jeszcze ostatecznych ustaleń co do ulokowania imprezy na stadionie i ostatecznej decyzji czy w grę wejdzie murawa czy teren w okolicach trybuny. Odpowiedni, bo jest w stanie zmieścić kilka tysięcy osób i zapewnia możliwość stworzenia warunków lokalowych występującym i wystawcom. 

- W tym momencie nie mamy innego poza stadionem miejsca, które pomieściłoby tak dużo ludzi zapewniając im bezpieczeństwo. Rozważaliśmy tzw. plac cyrkowy i Pasternik, stanęło na stadionie, gwarantującym miejsca siedzące, ale przede wszystkim właśnie bezpieczeństwo - mówi Grzegorz Kuczyński z Referatu Organizacyjno-Administracyjnego UM w Łęcznej. 

Co do terenu za trybuną, starosta wylicza: - Z dobrą  infrastrukturą, bezpieczna lokalizacja, pozytywnie oceniona przez policję. 

Jeśli chodzi o zespół Defis, naszą eksportową gwiazdę disco polo z Głębokiego, gm. Cyców, to na Dniach Łęcznej w roku 2017 poradził sobie znakomicie. Choć rok wcześniej "tłumy waliły" na króla disco polo, Zenona Martyniuka i jego Akcent. 

Pożegnanie z Dniami Łęcznej?

Mówiąc o wspólnych dożynkach na sesji Rady Miejskiej Leszek Włodarski uzasadniał wybór 15 września: - Zdecydowaliśmy się na dość odległy termin, nie chcąc dublować odbywających się w sierpniu uroczystości, w tym dożynek wojewódzkich.

Trudno odmówić organizatorom racji, zważywszy, że np. ubiegłoroczne Dni Łęcznej odbywały się równolegle z lubelską Nocą Kultury. W ub. roku zdarzyło się też tak, że dożynki jednej soboty obchodziły trzy nasze gminy i naprawdę trudno było wybrać np. między Andrzejem Rybińskim i Skaldami. 

Miasto przygląda się też rosnącej popularności integracyjnych imprez osiedlowych.

-  Biorąc pod uwagę fakt, że być może formuła Dni Łęcznej się wyczerpała, rozważaliśmy podział tej imprezy na kilka mniejszych, inną lokalizację, odstąpienie od biletowania  - mówi Grzegorz Kuczyński. -  Nie zapadła jeszcze decyzja jak będą wyglądały Dni Łęcznej w przyszłości, bo na to wpływa wiele czynników, przede wszystkim budżet Łęcznej. Na pewno odbędzie się Bieg Kasztelański. Przyglądamy się, analizujemy, będziemy dostosowywać się do widocznych trendów i okazji, w rodzaj np. nadarzającego się sponsora, co jest istotne wobec wielu inwestycji realizowanych w Łęcznej. 

Miasto planuje więc wiele, ale mniejszych imprez w rodzaju Dnia Latawca czy Pierwszego Dnia Lata.

- Właściwie chcielibyśmy, aby na każdym osiedlu odbyła się jakaś impreza, która przyciągnie mieszkańców - mówi Grzegorz Kuczyński. 

Jolanta Chwałczyk

 Będą trzy nowe, duże, widne i przestronne sale, nowy gabinet terapeutyczny, a Kadrę wzbogacą kolejne Specjalistki i Specjaliści.  

2019-04-20 10:31:02

Liturgia Wielkiego Piątku w parafii św. Barbary rozpoczęła się drogą krzyżową na osiedlu Bobrowniki. Wzięły w niej udział nieprzebrane tłumy wiernych. Krzyż nieśli górnicy, mieszkańcy...

2019-04-20 10:35:22

Wielki Czwartek to dzień, który upamiętnia ustanowienie sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. Przed południem w archikatedrze lubelskiej sprawowana była Msza Krzyżma, podczas której kapłani...

2019-04-19 08:49:17

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!