866e6f86bc316d297cd288b0b657a9a6.png
Niemcy szukali rakiety, natknęli się na partyzantów

Niemcy szukali rakiety,...

Towarzystwo Przyjaciół Milejowa upamiętni pomordowanych 75 lat temu...
Karol Zawrotniak leci do Argentyny (wideo)

Karol Zawrotniak leci do...

To będzie kolejny hit? Zespół Defis ma nową piosenkę. Muzycy zaprezentowali...
Przedszkole i Żłobek Casper w Łęcznej powiększy się o 300 mkw.

Przedszkole i Żłobek Casper...

Będą trzy nowe, duże, widne i przestronne sale, nowy gabinet terapeutyczny,...
Wypadek w Leopoldowie

Wypadek w Leopoldowie

Siedmioro osób trafiło do szpitala po wczorajszym zderzeniu dwóch osobówek...
Tam gdzie był pomnik bohaterów wjechała koparka

Tam gdzie był pomnik...

Z cmentarza parafialnego w Łęcznej zniknął grób poświęcony pamięci...
093e786ac53888916aea9e4024cd86a3.png
25
Czwartek
Kwiecień 2019
Loading...
Poprzedni Kwiecień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Jarosława, Marka, Wiki
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Dziesięć najbardziej wpływowych kobiet powiatu łęczyńskiego [NASZ RANKING]

2019-03-08 13:22:59

Ich wrażliwość pozwala na działania na rzecz lokalnej społeczności, bystre oko i kobieca intuicja sprawiają, że zdobywają szczyty w samorządzie, a w ostatnich wyborach osiągnęły często lepszy wynik niż ich męscy, nawet bardziej doświadczeni konkurenci.

W wpływowe kobiety powiatu łęczyńskiego sprawdzają się w każdej roli. W dodatku są wspaniałymi żonami, matkami i babciami, choć często prowadzona działalność zabiera im wiele cennego czasu.

Z okazji Dnia Kobiet kolejny raz przygotowaliśmy ranking dziesięciu najbardziej wpływowych kobiet powiatu łęczyńskiego.

1. Jadwiga Jaskułecka

Pierwszy raz w naszym rankingu. W poprzedniej kadencji radna miejska. W ostatnich wyborach dostała się do rady powiatu, uzyskując najlepszy wynik wśród kobiet - miała 363 głosy, więcej niż m.in. były starosta. Jako druga kobieta w prawie 20-letniej historii powiatu zasiadła w prezydium rady – jest jej wiceprzewodniczącą, stając się najbardziej wpływową kobietą w łęczyńskim samorządzie. Zawodowo Jadwiga Jaskułecka zajmuje się działalnością finansowo-ubezpieczeniową.

Zdjęcie

2. Bogumiła Błaziak

Koordynatorka Związku Nauczycielstwa Polskiego w powiecie łęczyńskim Jest jednocześnie wiceprezesem okręgu lubelskiego związku. W styczniu była na rozmowach z minister edukacji Anną Zalewską i jako członek ZNP nieustępliwie walczy o żądania związkowców – podwyżkę 1000 zł brutto do wynagrodzenia zasadniczego dla wszystkich pracowników oświaty. Ponieważ ministerstwo nie chce spełnić tego żądania i co za tym idzie dyrektorzy placówek też i dlatego związek podjął uchwałę o wejście w spór zbiorowy we wszystkich szkołach i przedszkolach powiatu. Bogumiła Błaziak nie boi się trudnych, niepopularnych decyzji. W najbliższym czasie w placówkach mogą odbyć się referenda, w których nauczyciele zdecydują, czy podjąć strajk w czasie egzaminów. W ubiegłorocznym rankingu Bogumiła Błaziak uplasowała się na 11. miejscu.

Zdjęcie

3. Marta Kociuba

Radna gminy Cyców Była wicewójt Cycowa, którą w lipcu 2017 roku wójt Wiesław Pikuła zwolnił po 2,5-rocznej współpracy. Skorzystał z przysługującego mu prawa odwołania zastępcy bez podania przyczyny. Zapytany przez "Wspólnotę" o powód, Wiesław Pikuła powiedział: - Utrata zaufania. Marta Kociuba w oświadczeniu podkreślała, że jej odwołanie było dla niej zaskoczeniem i nie zasłużyła na to jako sumienny pracownik, otwarty na pomaganie innym. Szybko też zapowiedziała, że będzie startowała na wójta. Ku zaskoczeniu obserwatorów bardzo mocno namieszała w ubiegłorocznych wyborach. Dotychczasowy wójt wygrał z Kociubą dopiero w drugiej turze, przewagą 156 głosów. Była wicewójt miała 47,61 proc. poparcia. W dwóch obwodach zdobyła więcej głosów niż wójt - zdecydowanie wygrała w miejscowości Głębokie, gdzie mieszka. Może pochwalić się też najlepszym wynikiem w wyborach do rady gminy.

 ZdjÄ™cie

4. Małgorzata Paprota

Dyrektor Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej w Łęcznej Numer jeden w rankingu w 2017 i 2018 roku. Trzyma poziom - to mało powiedziane. PZAZ zatrudnia 87 osób z niepełnosprawnością. Praca zmieniła ich życie – mają po co rano wstawać i wyjść z domu - do ludzi. Czują się potrzebni. Jednocześnie w zakładzie korzystają z terapii i m.in. porad psychologa. Szefowa PZAZ nie spoczywa na laurach. W ubiegłym roku przekonała radnych miasta i powiatu do utworzenia spółdzielni socjalnej, która zajmuje się m.in. pracami porządkowymi, zatrudniając kilkanaście osób niepełnosprawnych. Małgorzata Paprota zajęła drugie miejsce w naszym plebiscycie na Człowieka Roku 2016.

Zdjęcie

5. Justyna Karaś

Inicjatorka akcji profilaktyki raka piersi i konferencji "Rak to nie wyrok" Kolejny debiut w rankingu. Współorganizatorka Marszu Różowej Wstążki w Łęcznej. Organizatorka sesji fotograficznej dla Amazonek. Bohaterka wernisażu fotografii "Amazonka inaczej". Udowadnia, że można i trzeba cieszyć się życiem, że po przejściu raka piersi można zostać nawet modelką. Podnosi na duchu innych, zaraża swoją energią. Pragnie powołać fundację dla pacjentów onkologicznych. Zajęła trzecie miejsce w naszym plebiscycie na Człowieka Roku 2018. Była zgłoszona przez Stowarzyszenie Kobiet Amazonki w Łęcznej, w którym bardzo aktywnie działa, m.in. pozyskując środki na wydarzenia organizowane w naszym mieście.

 ZdjÄ™cie

6. Maria Lisek-Zięba

Przewodnicząca łęczyńskiego Koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną W ubiegłym roku zajęła trzecie miejsce w naszym rankingu. Maria Lisek-Zięba uważa, że o ile batalia o obecność niepełnosprawnych intelektualnie w życiu społecznym została wygrana, przyszedł czas na zabezpieczenie ich przyszłości. Stąd idea rozbudowy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Janowicy o Całodobowy Dom Rodzinny. W ub. roku zorganizowała akcję zbierania pieniędzy. W tym celu włączyli się w ogólnopolską kampanię Kilometry Dobra, w czasie której uzbierali 66 tys. zł. Kwestowali w szkołach, parafiach, na festynach. Wszędzie, gdzie się dało i gdzie zostali zaproszeni z koncertami i pantomimą Datki, które zostały zamienione na złotówki podklejone na taśmę i następnie zmierzone, przełożyły się na 1,5 Kilometra Dobra. W piątek 1 marca wystartowała nowa kampania, do której znów włączyła się Maria Lisek-Zięba i jej stowarzyszenie. Prywatnie przewodnicząca jest mamą niepełnosprawnego Łukasza, którego znamy z licznych występów wokalnych.

Zdjęcie

7. Marzenna Karpowicz

Dyrektor Gminnego Domu Kultury w Cycowie Dom kultury, którym kieruje tętni życiem, przyciąga amatorów muzykowania w każdym wieku i profesjonalnych muzyków. Latem grupa Rafała Brzozowskiego prowadziła tu kolejne warsztaty. Przyjechali m.in. ze względu na świetnie wyposażoną salę muzyczną, która się ciągle rozwija, np. w ostatnim roku została zakupiona nowa profesjonalna perkusja i dodatkowy interfejs audio do nagrywania zespołów. Szefuje Świerszczowiankom, flagowemu zespołowi Cycowa. Konsekwentnie "wychodzi z kulturą" na zewnątrz, koncerty urządza na schodach przed domem kultury. Organizuje czas dzieciom z wiosek - jeździ z zajęciami do dzieci z okolicznych wsi, a w minione ferie zaprosiła je do domu kultury, gdzie miały okazję w większości po raz pierwszy uczestniczyć w profesjonalnie zorganizowanych zajęciach przez fachowców z różnych dziedzin. Marzenna Karpowicz w naszym rankingu znalazła się po raz trzeci - rok temu zajęła siódme miejsce.

Zdjęcie

8. Dominika Kornecka

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Milejowie Domu który, który jest jednym z najprężniej działających w powiecie i młodzież zdaje się go traktować jak drugi dom. To matecznik tancerzy, którzy stają się eksportowym towarem Milejowa, wyrastającego na znaczący ośrodek taneczny i siedzibę donośnie grającego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jest plastykiem, z pasją prowadzącym zajęcia dla dzieci i dorosłych mieszkańców gminy. Rok temu zajęła ósmą pozycję w rankingu. Zgromadziła wokół siebie grupę zapalonych i twórczych pracowników. Przypomnijmy, że główny pojedynek naszego plebiscytu o tytuł Człowieka Roku 2018 rozegrał się właśnie między dwiema osobami związanymi z milejowską kulturą. Milejów rządzi!

Zdjęcie

9. Ewelina Kamczyk

Piłkarka Górnika Łęczna Największa gwiazda drużyny, która w ubiegłym roku poprowadziła zespół do historycznych sukcesów. W minionym sezonie Górniczki zdobyły dublet – Mistrzostwo Polski i Puchar Polski w kobiecej piłce nożnej. Ewelina Kamczyk po raz drugi została królową strzelczyń w ekstralidze kobiet. Zdobyła 35 goli w 26 rozegranych przez siebie spotkaniach. Skrzydłowa Górnika jest także czołową zawodniczką reprezentacji Polski. Nominowana do plebiscytu "Wspólnoty" na Człowieka Roku 2017. W ubiegłym roku również znalazła się w naszym rankingu wpływowych kobiet (na 13 pozycji). Młoda kobieta z sukcesami w zarezerwowanej do niedawna dla mężczyzn dyscyplinie. Można? Można!

Zdjęcie

10. Justyna Abramik

Scena jest moim drugim domem – mówi nasza lokalna gwiazda - wokalistka milejowskiego zespołu WITA-MINA D, którego piosenki miesiącami zajmowały wysokie miejsca listy przebojów Radia Lublin. Gra na saksofonie i fortepianie. Swoimi umiejętnościami dzieli się z młodzieżą, prowadząc zajęcia wokalne w GOK w Puchaczowie i Milejowie. Jej uczniowie zdobywają wysokie miejsca na prestiżowych konkursach wokalnych w całej Polsce. W Puchaczowie prowadzi dziewczęcy zespół wokalny WnieboGłosy. Uczy muzyki w Szkole Podstawowej im. St. Konarskiego w Milejowie. Startowała w naszym plebiscycie, w którym wybieraliśmy Człowieka Roku Ziemi Łęczyńskiej. Justyna Abramik zajęła drugie miejsce, zdobywając 312 głosów naszych Czytelników. Debiutuje w rankingu wpływowych kobiet.

ZdjęciePrzeczytaj również
Mimo strajku bez zakłóceń odbyły się egzaminy gimnazjalne, a w poniedziałek rozpoczął egzamin ósmoklasisty. Teraz nerwowe dni czekają dyrektorów szkół średnich. Wyznaczyli już terminy rad...

2019-04-16 14:52:32

W naszym powiecie strajk jest w 24 placówkach. Przebiega spokojnie - małymi grupami uczniów i przedszkolaków opiekują się dyrektorzy i niestrajkujący nauczyciele.

2019-04-08 12:15:24

Zakończyły się referenda strajkowe w szkołach i przedszkolach powiatu łęczyńskiego. Zdecydowana większość nauczycieli chce powstrzymać się od pracy.  

2019-03-27 17:07:35

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!