"Bogdankę zamkniemy"

"Bogdankę zamkniemy"

- Bogdanka jako jedna z wielu kopalni zgodnie z naszym programem będzie...
Tłusty Czwartek w Ludwinie

Tłusty Czwartek w Ludwinie

Już po raz osiemnasty w Gminnym Centrum Kultury i Sportu odbędzie się...
Górnik ma nowego bramkarza

Górnik ma nowego bramkarza

W rundzie jesiennej rozegrał 17 ligowych meczy - w tym czasie przepuścił...
"Lord" wraca do klatki

"Lord" wraca do klatki

Michał Oleksiejczuk w najbliższą sobotę będzie walczył podczas gali UFC on...
Sprawdzą nagrania z kamer w paralizatorach

Sprawdzą nagrania z kamer w...

Młodzi mężczyźni rzucili się na policjantów, czy może to funkcjonariusze...
093e786ac53888916aea9e4024cd86a3.png
21
Czwartek
Luty 2019
Loading...
Poprzedni Luty Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
123
imieniny:
Eleonory, Lenki, Kiejstuta
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Policja

Dominik M. podejrzany o zabicie Karola z Łęcznej

2019-01-29 17:49:01

21-letni lublinianin usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci studenta informatyki z Łęcznej. Prokuratura szykuje już akt oskarżenia w tej sprawie.

 

- Dokonaliśmy dokładnych oględzin zapisów monitoringu, które w sposób kategoryczny dały nam możliwość ustalenia, jak przebiegało zdarzenie i kto zadał śmiertelne ciosy. To doprowadziło do zmiany dotychczasowych zarzutów. Sześciu uczestników zdarzenia odpowie za udział w bójce, a w stosunku do 21-letniego Dominika M. z Lublina postawiliśmy zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci, a także udziału w bójce - informuje Jarosław Warszawski, szef Prokuratury Rejonowej Lublin-Północ. 

Przypomnijmy, że tragiczna w skutkach bójka miała miejsce w nocy z czwartku na piątek (20/21 grudnia) około godz. 1 niedaleko Krakowskiego Przedmieścia w Lublinie.

Doszło tam do konfrontacji dwóch grup młodych mężczyzn - Karola i jego trzech kolegów z trzyosobową grupą innych młodych mężczyzn.

Przyznał się do winy

Wymiana zdań skończyła się bójką, w czasie której w pewnym momencie 21-letni Karol, student informatyki z Łęcznej, padł na chodnik. Został przy nim tylko jeden z mężczyzn - informowała początkowo prokuratura.

Również ten fakt zweryfikowały nagrania monitoringu. - Świadkowie zdarzenia udzielili pomocy poszkodowanemu po krytycznym ciosie, jeden z nich wezwał pogotowie – informuje Jarosław Warszawski.

Pogotowie zabrało Karola w ciężkim stanie do szpitala, gdzie niestety nie udało się uratować jego życia. Lekarze stwierdzili śmierć mózgu i odłączyli Karola od aparatury, podtrzymującej życie - zmarł w niedzielę, 23 grudnia. 

Policjanci zatrzymali w tej sprawie siedmiu mężczyzn w wieku od 19 do 21 lat. Wśród nich byli mieszkańcy Lublina i Łęcznej, a także obywatel Ukrainy. Zatrzymani, w tym cieszący się dobrą opinią koledzy Karola, Boże Narodzenie i początek nowego roku spędzili w areszcie.

Dominik M. przyznał się do winy. Będzie odpowiadał z wolnej stopy. - Wszystkim siedmiu uczestnikom bójki zostały uchylone areszty. Wobec Dominika M. zastosowany został dozór policyjny i poręczenie majątkowe - mówi Jarosław Warszawski, który dodaje, że śledztwo jest już na finiszu. 

- Wykonaliśmy wszystkie czynności dowodowe. Do zakończenia śledztwa brakuje nam tylko m.in. wywiadów środowiskowych i danych o karalności. W lutym planujemy skierować do sąd akt oskarżenia - zapowiada prokurator rejonowy. 

Kamil KuligW czasie wolnym od służby małżeństwo funkcjonariuszy pracujących w łęczyńskiej komendzie uniemożliwiło jazdę kompletnie pijanemu 58-latkowi.

2019-02-14 10:28:20

29-letnia kobieta została ranna po tym jak w jej samochód uderzyła ciężarówka.

2019-02-14 08:54:33

Mężczyznę chciał podnieść jeden z kierowców, ale w tym czasie najechała 19-latka, która przez mgłę nie zauważyła, co dzieje się na jezdni.

2019-02-18 12:21:36

NAJNOWSZE OKAZJE

#dietetykpomaga

Wygraj bezpłatną 3 - miesięczną Metamorfozę z Projekt Zdrowie Wejdź na  ????   https://projektzdrowie.info/metamorfoza/ Odpowiedz na pytanie, dlaczego to Ty powinnaś/neś wygrać! Wybierzemy trzy osoby, które w najbliższych miesiącach odmienią swoje życie pod okiem naszych dietetyków  ????...

czytaj dalej »

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!