"Bogdankę zamkniemy"

"Bogdankę zamkniemy"

- Bogdanka jako jedna z wielu kopalni zgodnie z naszym programem będzie...
Tłusty Czwartek w Ludwinie

Tłusty Czwartek w Ludwinie

Już po raz osiemnasty w Gminnym Centrum Kultury i Sportu odbędzie się...
Górnik ma nowego bramkarza

Górnik ma nowego bramkarza

W rundzie jesiennej rozegrał 17 ligowych meczy - w tym czasie przepuścił...
"Lord" wraca do klatki

"Lord" wraca do klatki

Michał Oleksiejczuk w najbliższą sobotę będzie walczył podczas gali UFC on...
Sprawdzą nagrania z kamer w paralizatorach

Sprawdzą nagrania z kamer w...

Młodzi mężczyźni rzucili się na policjantów, czy może to funkcjonariusze...
093e786ac53888916aea9e4024cd86a3.png
21
Czwartek
Luty 2019
Loading...
Poprzedni Luty Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
123
imieniny:
Eleonory, Lenki, Kiejstuta
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Krzysztof Niewiadomski starostą łęczyńskim

2018-11-22 14:35:39

Szef powiatowych struktur PiS, były przewodniczący rady gminy Milejów, prowadzący gospodarstwo agroturystyczne w Jaszczowie jest od dzisiaj starostą łęczyńskim. Wicestarostą został 28-letni Dawid Kostecki, do tej pory bliski współpracownik wojewody lubelskiego.  

 

Przypomnijmy, że w radzie powiatu 7 na 17 mandatów zdobyło PiS. Głosowania pokazują, że udało się tej partii zdobyć zaufanie radnych PO (3 radnych) i komitetu Twój Samorząd (2 mandaty).

I sesja rady powiatu rozpoczęła się w czwartek o godz. 12.00. Radni zgłosili dwóch kandydatów na przewodniczącego rady powiatu: Arkadiusza Biegaja  (PiS) i Artura Chomę (PSL). 

Na przewodniczącego został wybrany Arkadiusz Biegaj, który zdobył 12 głosów za swoją kandydaturą (pięć było przeciw). Wynik Artura Chomy to 5 głosów za, 10 przeciw, 2 wstrzymujące się. 

Arkadiusz Biegaj to lekarz weterynarii z Cycowa, który wrócił do rady powiatu po 4-letniej przerwie. W ostatniej kadencji przewodniczącym rady powiatu był Jan Baczyński vel Mróz, który w ostatnich wyborach nie dostał się do rady. 

Na wiceprzewodniczącą wybrano Jadwigę Jaskułecką, również z PiS, która była jedyną kandydatką na to stanowisko. Za jej kandydaturą było 12 radnych, pięciu przeciw. Jadwiga Jaskułecka jest z Łęcznej, prowadzi własną działalność gospodarczą, była radną miejską poprzedniej kadencji. 

Starosta spoza radnych

Następnie wybrano starostę łęczyńskiego. Adam Niwiński z PiS zgłosił kandydaturę Krzysztofa Niewiadomskiego, szefa struktur powiatowych tej partii przedstawiając go m. in. jako "znanego społecznika". Kolejnego kandydata zgłosił Artur Choma z PSL, który zaproponował dotychczasowego starostę Romana Cholewę. 

Z kolei Teodor Kosiarski (Wspólna Sprawa) zgłosił na to stanowisko Piotra Winiarskiego z PiS, ale ten nie wyraził zgody na kandydowanie. 

Podobnie jak w poprzednich głosowaniach 12 radnych było za kandydaturą zgłoszoną przez PiS. Tyle głosów zdobył Krzysztof Niewiadomski (pięciu radnych było przeciw jego kandydaturze). W ten sposób Niewiadomski został starostą. To szef powiatowych struktur PiS, były przewodniczący rady gminy Milejów, prowadzący gospodarstwo agroturystyczne w Jaszczowie.

Za Romanem Cholewą zagłosowało pięciu radnych, a 12 było przeciw. 

Nowy starosta na swojego zastępcę zaproponował 28-letniego Dawida Kosteckiego, mieszkańca Lublina, bliskiego współpracownika wojewody lubelskiego, który otrzymał 10 głosów za swoją kandydaturą, a cztery przeciw (dwie osoby wstrzymały się od głosu).  

Następnie Krzysztof Niewiadomski zgłosił kandydatów do zarządu: Arkadiusza Onyszko, Piotra Rybaka i Michała Woźniaka (wszyscy z PiS). Wszyscy zdobyli po 10 głosów "za", 4 "przeciw" (2 wstrzymujące). 

Arkadiusz Onyszko jest byłym bramkarzem reprezentacji Polski, obecnie trenerem w Motorze Lublin, Piotr Rybak to były dyrektor szpitala w Łęcznej, aktualnie dyrektor szpitala w Puławach, a Michał Woźniak to sołtys Stoczka, rolnik, prezes spółdzielni producentów chmielu. Związek Nauczycielstwa Polskiego w powiecie łęczyńskim rozpoczął procedury związane z przystąpieniem do akcji protestacyjnej.

2019-02-16 08:38:07

24 tys. zł nagrody dostał Kazimierz Radko. Nie była to na pewno premia motywacyjna, bo niedługo potem otrzymał od nowego starosty wypowiedzenie.

2019-02-19 08:01:49

- Bogdanka jako jedna z wielu kopalni zgodnie z naszym programem będzie musiała zostać zamknięta, ale pracownicy nie zostaną pozostawieni bez rozwiązań. Wszystkich bez wyjątku przebranżowimy i...

2019-02-21 09:39:57

NAJNOWSZE OKAZJE

#dietetykpomaga

Wygraj bezpłatną 3 - miesięczną Metamorfozę z Projekt Zdrowie Wejdź na  ????   https://projektzdrowie.info/metamorfoza/ Odpowiedz na pytanie, dlaczego to Ty powinnaś/neś wygrać! Wybierzemy trzy osoby, które w najbliższych miesiącach odmienią swoje życie pod okiem naszych dietetyków  ????...

czytaj dalej »

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!