1b2003c0cac4a1a837b45d836584c177.jpg
e65abdd8c074a1bc50a91d2bd4a0306b.png
Dzisiaj świętuje Zezulin (wideo)

Dzisiaj świętuje Zezulin...

Już dziś przy miejscowej remizie odbędzie się impreza  Zezulin - nasz dom,...
Posłuchaj tej wokalistki z Bogdanki. Co za talent! (wideo)

Posłuchaj tej wokalistki z...

Warsztaty muzyczne z muzykami Rafała Brzozowskiego to nie tylko trzy dni...
Uderzył w motocyklistkę

Uderzył w motocyklistkę

W czwartek ok. godz. 9.40  na ul. Krasnystawskiej w Łęcznej doszło do...
 Największe sumy mają pracownicy kopalni, polepszyło się przewodniczącej

Największe sumy mają...

GMINA PUCHACZÓW: W ciągu kadencji znacznie polepszyło się przewodniczącej...
Chcieli oszukać metodą "na policjanta"

Chcieli oszukać metodą "na...

Mężczyzna kazał zadzwonić swojej rozmówczyni na numer 997, aby potwierdzić...
093e786ac53888916aea9e4024cd86a3.png
19
Niedziela
Sierpień 2018
Loading...
Poprzedni Sierpień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Emilii, Julinana, Konstancji
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Plac apelowy będzie placem manewrowym

2018-08-09 17:17:35

Już od dwóch miesięcy dwa zespoły szkół zawodowych: Zespół Szkół im. Króla Jagiellończyka w Łęcznej, Szkół Rolniczych w Kijanach i i Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej modernizują swoją bazę dydaktyczną za unijne pieniądze.

 

W ZSR w Kijanach wykonany została już w dużej części remont budynku tzw. "przetwórni", która przeznaczonej na pracownię spawalniczą. Powstaną w niej trzy stanowiska spawalnicze. Zostaną w pełni wyposażone dzięki prowadzonym zakupom z projektu "Szkolnictwo Zawodowe – dobry start na rynku pracy".

Prace trwają także w budynkach garażowych, w których powstanie hala naprawy maszyn z trzema podnośnikami hydraulicznymi. Hala garażowa została już ocieplona, natomiast w pracowni spawalniczej twa wymiana instalacji elektrycznej, tak by była ona dostosowana do potrzeb urządzeń spawalniczych. Obydwie hale będą także wyposażone w  ogrzewanie umożliwiające naukę także w miesiącach jesienno-zimowych.

Remont czeka pracownię gastronomiczną, składającą się z trzech pomieszczeń, wraz z wykonaniem podjazdu dla niepełnosprawnych do jednej z nich. Po remontach pracownie te zostaną wyposażone w nowoczesne urządzenia gastronomiczne: piec konwekcyjno-parowy, chłodziarkę z zamrażarkami, wychładzarki, stoły kuchenne, w tym ze zlewami dwukomorowymi, blendery, kuchenki mikrofalowe, miksery.

Plac apelowy zostanie przekształcony w plac manewrowy do nauki jazdy, podczas kursów na prawo jazdy.

Kolejne prace będą wykonywane w budynku hal warsztatów – nieużytkowane dotychczas piętro będzie po wybudowaniu klatki schodowej przystosowane na potrzeby pracowni szkolnych wraz z zapleczem dydaktyczno – socjalnym. Prace modernizacyjne potrwają do końca przyszłego roku szkolnego. Podobnie jak modernizacja placu warsztatowego, ze stanowiskiem do mycia maszyn i urządzeń rolniczych.

W halach warsztatowych ZSG w Łęcznej przy ul. Przemysłowej trwa wymiana instalacji centralnego ogrzewania oraz instalacji elektrycznej. Wybudowane zostały już pomieszczenia przeznaczone na łazienki. Wykonawca  wymienił już obudowę stalowej wiaty na narzędzia stojącej przy halach. Trwają także roboty przygotowawcze do wykonania ocieplenia ścian i dachu budynków. Roboty potrwają do końca października.

Do wyremontowanej hali zostaną wówczas zakupione tokarki CNC, i plazmowa frezarka.

Obydwa projektu są ze sobą powiązane, modernizacja infrastruktury pociąga za sobą zakupy wyposażenia i sprzętu do nowych pracowni zawodowych, w tym komputerów wraz z oprogramowaniem. Dzięki temu będą możliwe dodatkowe szkolenia zawodowe dla uczniów, podczas których uzyskają oni dodatkowe uprawnienia, m.in. z zakresu spawania MIG, TIG i MMA, prawo jazdy kat. B czy uprawnienia elektryczne do 1 KV.

Od stycznia trwa realizacja projektu „Kształcimy prawdziwych zawodowców w Jagiellończyku”. W ramach projektu 3 nauczycieli rozpoczęło studia podyplomowe, trwają kursy dla nauczycieli z zakresu programowania PHP, grafiki komputerowej, Excela, AutoCAD-a. Uczniowie rozpoczęli kursy w zakresie obsługi wózków widłowych, telemarketingu, Excela, AutoCAD-a, grafiki komputerowej, przygotowują się również do realizacji miesięcznych staży u wybranych pracodawców. Zostało także zakupione wyposażenie pracowni informatycznej i budowlanej.

Głównym celem projektu jest wzrost jakości kształcenia zawodowego dostosowującego kwalifikacje i umiejętności uczniów do potrzeb rynku pracy. Grupę docelową stanowią uczniowie wszystkich kierunków kształcących się w szkole, w wieku 15-20 lat oraz nauczyciele przedmiotów zawodowych zatrudnienie w Zespole Szkół im. Króla K. Jagiellończyka w Łęcznej. Zgodnie z założeniami projektu do końca października 2019 r. 16 nauczycieli nabędzie kwalifikacje i kompetencje w ramach szkoleń i studiów podyplomowych, a 111 uczniów kwalifikacje i doświadczenie zawodowe (w trakcie kursów, szkoleń i staży). Pracownie praktycznej nauki zawodu zostały doposażone w maszyny i urządzenia budowlane oraz w urządzenia informatyczne i specjalistyczne oprogramowanie wykorzystywane do praktycznej nauki zawodu. W celu zwiększenia dostępności dla osób niepełnosprawnych ruchowo, w sierpniu zainstalowana zostanie platforma schodowa umożliwiająca poruszanie się po budynku szkoły.

Całkowita wartość projektu to 695 412,50 zł, w tym wkład UE: 591 100,62 zł, budżet państwa: 34 016,88 zł, wkład własny (rzeczowy): 70 295,00 zł.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020

źródło: powiatleczynski.pl

 

 Magdalena Zarzycka-Redwan, urodzona na Zamku Lubelskim córka Żołnierzy Wyklętych, wystąpiła o 15 mln zł zadośćuczynienia za doznane krzywdy. Po jednym milionie za każdy rok spędzony w ubeckim...

2018-08-14 09:44:49

To już ostatni tydzień rekrutacji uczestniczek konkursu Wybory Miss Powiatu Łęczyńskiego, który odbędzie się 9 września w Ludwinie, podczas Dożynek Powiatowo-Gminnych. Nabór kandydatek potrwa do...

2018-08-01 20:18:34

"Starosta zlikwiduje szkoły?" - pytał Konrad Sawicki w komentarzu zamieszczonym w naszym tygodniku. - To nieprawda - mówił na sesji starosta Roman Cholewa.

2018-07-29 07:57:07

NAJNOWSZE OKAZJE

LAST MINUTE

WOW! Promocja LAST MINUTE! Tylko DO KOŃCA SIERPNIA ⏳ ✂️ RABAT 25 zł na pierwszą pełną wizytę u dietetyka! W ramach pełnej wizyty otrzymujesz: ✅ profesjonalne pomiary składu ciała i wieku metabolicznego wraz z wydrukiem i omówieniem wyników, ✅ pełne zalecenia żywieniowe...

czytaj dalej »

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!