Rowerzysta miał 2,5 promila

Rowerzysta miał 2,5 promila

W sobotnie południe w Milejowie policjanci zauważyli rowerzystę, którego...
12 lat więzienia dla matki za zabicie dziecka

12 lat więzienia dla matki...

Dzisiaj zapadł nieprawomocny wyrok w sprawie makabrycznego zabójstwa nowo...
Nowy skład Rady Miejskiej

Nowy skład Rady Miejskiej

Zobacz nazwiska nowych radnych. 
Szczęsna zdobywa najwięcej głosów wyborców

Szczęsna zdobywa najwięcej...

O władze w gminie Spiczyn rywalizowało pięciu kandydatów. Najwięcej głosów...
Adam Grzesiuk nadal będzie rządził Puchaczowem

Adam Grzesiuk nadal będzie...

Będzie to już siódma kadencja Adama Grzesiuka, który jest obecnie najdłużej...
093e786ac53888916aea9e4024cd86a3.png
24
Środa
Październik 2018
Loading...
Poprzedni Październik Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Arety, Marty, Marcina
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Plac apelowy będzie placem manewrowym

2018-08-09 17:17:35

Już od dwóch miesięcy dwa zespoły szkół zawodowych: Zespół Szkół im. Króla Jagiellończyka w Łęcznej, Szkół Rolniczych w Kijanach i i Zespół Szkół Górniczych w Łęcznej modernizują swoją bazę dydaktyczną za unijne pieniądze.

 

W ZSR w Kijanach wykonany została już w dużej części remont budynku tzw. "przetwórni", która przeznaczonej na pracownię spawalniczą. Powstaną w niej trzy stanowiska spawalnicze. Zostaną w pełni wyposażone dzięki prowadzonym zakupom z projektu "Szkolnictwo Zawodowe – dobry start na rynku pracy".

Prace trwają także w budynkach garażowych, w których powstanie hala naprawy maszyn z trzema podnośnikami hydraulicznymi. Hala garażowa została już ocieplona, natomiast w pracowni spawalniczej twa wymiana instalacji elektrycznej, tak by była ona dostosowana do potrzeb urządzeń spawalniczych. Obydwie hale będą także wyposażone w  ogrzewanie umożliwiające naukę także w miesiącach jesienno-zimowych.

Remont czeka pracownię gastronomiczną, składającą się z trzech pomieszczeń, wraz z wykonaniem podjazdu dla niepełnosprawnych do jednej z nich. Po remontach pracownie te zostaną wyposażone w nowoczesne urządzenia gastronomiczne: piec konwekcyjno-parowy, chłodziarkę z zamrażarkami, wychładzarki, stoły kuchenne, w tym ze zlewami dwukomorowymi, blendery, kuchenki mikrofalowe, miksery.

Plac apelowy zostanie przekształcony w plac manewrowy do nauki jazdy, podczas kursów na prawo jazdy.

Kolejne prace będą wykonywane w budynku hal warsztatów – nieużytkowane dotychczas piętro będzie po wybudowaniu klatki schodowej przystosowane na potrzeby pracowni szkolnych wraz z zapleczem dydaktyczno – socjalnym. Prace modernizacyjne potrwają do końca przyszłego roku szkolnego. Podobnie jak modernizacja placu warsztatowego, ze stanowiskiem do mycia maszyn i urządzeń rolniczych.

W halach warsztatowych ZSG w Łęcznej przy ul. Przemysłowej trwa wymiana instalacji centralnego ogrzewania oraz instalacji elektrycznej. Wybudowane zostały już pomieszczenia przeznaczone na łazienki. Wykonawca  wymienił już obudowę stalowej wiaty na narzędzia stojącej przy halach. Trwają także roboty przygotowawcze do wykonania ocieplenia ścian i dachu budynków. Roboty potrwają do końca października.

Do wyremontowanej hali zostaną wówczas zakupione tokarki CNC, i plazmowa frezarka.

Obydwa projektu są ze sobą powiązane, modernizacja infrastruktury pociąga za sobą zakupy wyposażenia i sprzętu do nowych pracowni zawodowych, w tym komputerów wraz z oprogramowaniem. Dzięki temu będą możliwe dodatkowe szkolenia zawodowe dla uczniów, podczas których uzyskają oni dodatkowe uprawnienia, m.in. z zakresu spawania MIG, TIG i MMA, prawo jazdy kat. B czy uprawnienia elektryczne do 1 KV.

Od stycznia trwa realizacja projektu „Kształcimy prawdziwych zawodowców w Jagiellończyku”. W ramach projektu 3 nauczycieli rozpoczęło studia podyplomowe, trwają kursy dla nauczycieli z zakresu programowania PHP, grafiki komputerowej, Excela, AutoCAD-a. Uczniowie rozpoczęli kursy w zakresie obsługi wózków widłowych, telemarketingu, Excela, AutoCAD-a, grafiki komputerowej, przygotowują się również do realizacji miesięcznych staży u wybranych pracodawców. Zostało także zakupione wyposażenie pracowni informatycznej i budowlanej.

Głównym celem projektu jest wzrost jakości kształcenia zawodowego dostosowującego kwalifikacje i umiejętności uczniów do potrzeb rynku pracy. Grupę docelową stanowią uczniowie wszystkich kierunków kształcących się w szkole, w wieku 15-20 lat oraz nauczyciele przedmiotów zawodowych zatrudnienie w Zespole Szkół im. Króla K. Jagiellończyka w Łęcznej. Zgodnie z założeniami projektu do końca października 2019 r. 16 nauczycieli nabędzie kwalifikacje i kompetencje w ramach szkoleń i studiów podyplomowych, a 111 uczniów kwalifikacje i doświadczenie zawodowe (w trakcie kursów, szkoleń i staży). Pracownie praktycznej nauki zawodu zostały doposażone w maszyny i urządzenia budowlane oraz w urządzenia informatyczne i specjalistyczne oprogramowanie wykorzystywane do praktycznej nauki zawodu. W celu zwiększenia dostępności dla osób niepełnosprawnych ruchowo, w sierpniu zainstalowana zostanie platforma schodowa umożliwiająca poruszanie się po budynku szkoły.

Całkowita wartość projektu to 695 412,50 zł, w tym wkład UE: 591 100,62 zł, budżet państwa: 34 016,88 zł, wkład własny (rzeczowy): 70 295,00 zł.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020

źródło: powiatleczynski.pl

 

 W Prawyborach Wspólnoty rozegrały się dwa pojedynki - między kandydatkami na wójta Cycowa i kandydatami na wójta Ludwina. Z dużą przewagą zwyciężyła kandydatka na wójta Spiczyna.  

2018-10-18 08:39:06

Członkowie rodzin "Uskoka" i "Niewinnego" - partyzantów walczących po wojnie z komunistami - otrzymali od prezydenta Andrzeja Dudy noty identyfikacyjne odnalezionych krewnych. Uroczystość odbyła...

2018-10-13 12:38:52

W Sądzie Rejonowym Lublin-Wschód z siedzibą w Świdniku w piątek, 5 października zapadł wyrok dotyczący nieterminowego wypłacenia wynagrodzeń pracowników pedagogicznych Zespołu Szkół nr 2 im....

2018-10-11 08:49:00

NAJNOWSZE OKAZJE

Dni profilaktyki nadwagi i otyłości 8-18 października

Lato i sezon grillowy za nami. Czas zadbać o zdrowie i odporność, dlatego przygotowaliśmy dla Was DNI PROFILAKTYKI NADWAGI I OTYŁOŚCI  8-18 października - w tych dniach BEZPŁATNIE skonsultujesz się z dietetykiem Projekt Zdrowie w Łęcznej ul. Targowa 13   24...

czytaj dalej »

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!