1b2003c0cac4a1a837b45d836584c177.jpg
Dzisiaj świętuje Zezulin (wideo)

Dzisiaj świętuje Zezulin...

Już dziś przy miejscowej remizie odbędzie się impreza  Zezulin - nasz dom,...
Posłuchaj tej wokalistki z Bogdanki. Co za talent! (wideo)

Posłuchaj tej wokalistki z...

Warsztaty muzyczne z muzykami Rafała Brzozowskiego to nie tylko trzy dni...
Uderzył w motocyklistkę

Uderzył w motocyklistkę

W czwartek ok. godz. 9.40  na ul. Krasnystawskiej w Łęcznej doszło do...
 Największe sumy mają pracownicy kopalni, polepszyło się przewodniczącej

Największe sumy mają...

GMINA PUCHACZÓW: W ciągu kadencji znacznie polepszyło się przewodniczącej...
Chcieli oszukać metodą "na policjanta"

Chcieli oszukać metodą "na...

Mężczyzna kazał zadzwonić swojej rozmówczyni na numer 997, aby potwierdzić...
093e786ac53888916aea9e4024cd86a3.png
19
Niedziela
Sierpień 2018
Loading...
Poprzedni Sierpień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Emilii, Julinana, Konstancji
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Wót: Być może potwierdziłem nieprawdę

2018-08-03 19:29:59

Gmina Milejów: Sprawa kontrowersyjnych inwestycji kolejny raz rozgrzała atmosferę na sesji Rady Gminy Milejów. Przeciwniczki spalarni odpadów medyczych i fermy na prawie 40 tys. kur podnosiły, że inwestycje te mają powstać w obszarze chronionym.

 

Przypomnijmy, że miejscowy rolnik planuje budowę farmy hodowlanej w Wólce Łańcuchowskiej. Chce w niej trzymać 39,5 tys. kur. Sanepid nie miał uwag co do tej inwestycji, a Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Lublinie stwierdziła, że wymaga sporządzenia raportu oddziaływania na środowisko. Obecnie trwa postępowanie.

–  Odory już są tutaj od dużej chlewni. Kurnik będzie kumulował ten odór. Będzie też emitować gazy, takie jak amoniak. Nie żyjemy w szklanej kuli, nie liczymy na to, że te emisje nie przekroczą granic działek. Osobną sprawą jest otulina Nadwieprzańskiego Parku Krajobrazowego, która jest strefą ochronną wyznaczoną dla ochrony środowiska w celu zabezpieczenia przed zagrożeniami wynikającymi z działalności człowieka – mówiła na sesji 20 czerwca Rady Gminy Milejów mieszkanka Górnego, która została stroną w postępowaniu, gdyż mieszka blisko działki, na której ma powstać ferma.  

Wójt: Teraz nie rozstrzygnę tego

Kobieta przyszła także na ostatnią sesję w środę 24 lipca. Nawiązała do mapy, która jest zawieszona w pokoju pracownika merytorycznego Urzędu Gminy Milejów. Uważa, że budowa tak dużego kurnika nie jest zgodna z planem zagospodarowania przestrzennego. 

– Działka, na której ma zostać zbudowana ferma, położona jest w chronionej podstrefie C1, więc nie mogą tu powstawać tego typu inwestycje – mówiła.

- My posługujemy się planem zagospodarowania przestrzennego, budowa fermy z budynkiem mieszkalnym jest z nim zgodna, jesteśmy tego pewni na tym etapie. Być może chodzi o Plan ochrony parków krajobrazowych, może pani myli pojęcia. Proszę złożyć pytanie na piśmie, odpowiemy, bo teraz nie rozstrzygnę tego - mówił wójt Tomasz Suryś. 

Na sesji obecna była także Anna Wójcik, mieszkanka Antoniowa, która sprzeciwia się budowie spalarni odpadów medycznych w Antniowie-Kolonii. Prosiła o przyniesienie mapy na sesję. Wójt początkowo nie godził się na to, mówiąc, że nie ma warunków, ale w końcu sam poprosił o przyniesienie mapy.

"Tutaj nie można robić nic"

- Ta mapa wisi za plecami urzędników, ale nikt nawet na nią nie spojrzał i nie pochylił się nad dokumentami. Antoniów też jest w strefie C1 pod ochroną, a wójt wydał 2 razy oświadczenie, że inwestycja [budowa spalarni odpadów – przyp. KK] jest zgodna z planem – mówiła Anna Wójcik.

- Jeżeli tak pani twierdzi, to być może potwierdziłem nieprawdę – odpowiedział nieoczekiwanie wójt Tomasz Suryś.

W końcu urzędnicy przynieśli na salę mapę. Anna Wójcik pokazała tzw. strefę C1. – Otóż tutaj nie można robić nic. Można tylko uzupełniać zabudowę, która ma być zharmonizowana m. in. ze środowiskiem parku krajobrazowego – mówiła Anna Wójcik. 

Kamil Kulig24-letni Adam jest niepełnosprawny intelektualnie. Mieszka sam w rozpadającym się domu – bez wody, łazienki i podstawowych sprzętów domowych. Jego sytuację od lat zna miejscowa pomoc społeczna,...

2018-08-10 09:39:18

Milejów Osada: Nie korzystamy z balkonu, nie otwieramy okien - mówią mieszkańcy domu przy ulicy Zielonej, którzy od lat nie mogą się doprosić remontu żużlowego łącznika ulic Wesołej i...

2018-08-09 09:44:44

Milejów Wieś: Wiatr przewrócił słup energetyczny z bocianim gniazdem. Jeden ptak złamał nogę, o czym mieszkańcy poinformowali gminę, ale weterynarz przyjechał do bociana po 2 dniach.  

2018-07-15 10:39:20

NAJNOWSZE OKAZJE

LAST MINUTE

WOW! Promocja LAST MINUTE! Tylko DO KOŃCA SIERPNIA ⏳ ✂️ RABAT 25 zł na pierwszą pełną wizytę u dietetyka! W ramach pełnej wizyty otrzymujesz: ✅ profesjonalne pomiary składu ciała i wieku metabolicznego wraz z wydrukiem i omówieniem wyników, ✅ pełne zalecenia żywieniowe...

czytaj dalej »

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!