Rowerzysta miał 2,5 promila

Rowerzysta miał 2,5 promila

W sobotnie południe w Milejowie policjanci zauważyli rowerzystę, którego...
12 lat więzienia dla matki za zabicie dziecka

12 lat więzienia dla matki...

Dzisiaj zapadł nieprawomocny wyrok w sprawie makabrycznego zabójstwa nowo...
Nowy skład Rady Miejskiej

Nowy skład Rady Miejskiej

Zobacz nazwiska nowych radnych. 
Szczęsna zdobywa najwięcej głosów wyborców

Szczęsna zdobywa najwięcej...

O władze w gminie Spiczyn rywalizowało pięciu kandydatów. Najwięcej głosów...
Adam Grzesiuk nadal będzie rządził Puchaczowem

Adam Grzesiuk nadal będzie...

Będzie to już siódma kadencja Adama Grzesiuka, który jest obecnie najdłużej...
093e786ac53888916aea9e4024cd86a3.png
24
Środa
Październik 2018
Loading...
Poprzedni Październik Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Arety, Marty, Marcina
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Wót: Być może potwierdziłem nieprawdę

2018-08-03 19:29:59

Gmina Milejów: Sprawa kontrowersyjnych inwestycji kolejny raz rozgrzała atmosferę na sesji Rady Gminy Milejów. Przeciwniczki spalarni odpadów medyczych i fermy na prawie 40 tys. kur podnosiły, że inwestycje te mają powstać w obszarze chronionym.

 

Przypomnijmy, że miejscowy rolnik planuje budowę farmy hodowlanej w Wólce Łańcuchowskiej. Chce w niej trzymać 39,5 tys. kur. Sanepid nie miał uwag co do tej inwestycji, a Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Lublinie stwierdziła, że wymaga sporządzenia raportu oddziaływania na środowisko. Obecnie trwa postępowanie.

–  Odory już są tutaj od dużej chlewni. Kurnik będzie kumulował ten odór. Będzie też emitować gazy, takie jak amoniak. Nie żyjemy w szklanej kuli, nie liczymy na to, że te emisje nie przekroczą granic działek. Osobną sprawą jest otulina Nadwieprzańskiego Parku Krajobrazowego, która jest strefą ochronną wyznaczoną dla ochrony środowiska w celu zabezpieczenia przed zagrożeniami wynikającymi z działalności człowieka – mówiła na sesji 20 czerwca Rady Gminy Milejów mieszkanka Górnego, która została stroną w postępowaniu, gdyż mieszka blisko działki, na której ma powstać ferma.  

Wójt: Teraz nie rozstrzygnę tego

Kobieta przyszła także na ostatnią sesję w środę 24 lipca. Nawiązała do mapy, która jest zawieszona w pokoju pracownika merytorycznego Urzędu Gminy Milejów. Uważa, że budowa tak dużego kurnika nie jest zgodna z planem zagospodarowania przestrzennego. 

– Działka, na której ma zostać zbudowana ferma, położona jest w chronionej podstrefie C1, więc nie mogą tu powstawać tego typu inwestycje – mówiła.

- My posługujemy się planem zagospodarowania przestrzennego, budowa fermy z budynkiem mieszkalnym jest z nim zgodna, jesteśmy tego pewni na tym etapie. Być może chodzi o Plan ochrony parków krajobrazowych, może pani myli pojęcia. Proszę złożyć pytanie na piśmie, odpowiemy, bo teraz nie rozstrzygnę tego - mówił wójt Tomasz Suryś. 

Na sesji obecna była także Anna Wójcik, mieszkanka Antoniowa, która sprzeciwia się budowie spalarni odpadów medycznych w Antniowie-Kolonii. Prosiła o przyniesienie mapy na sesję. Wójt początkowo nie godził się na to, mówiąc, że nie ma warunków, ale w końcu sam poprosił o przyniesienie mapy.

"Tutaj nie można robić nic"

- Ta mapa wisi za plecami urzędników, ale nikt nawet na nią nie spojrzał i nie pochylił się nad dokumentami. Antoniów też jest w strefie C1 pod ochroną, a wójt wydał 2 razy oświadczenie, że inwestycja [budowa spalarni odpadów – przyp. KK] jest zgodna z planem – mówiła Anna Wójcik.

- Jeżeli tak pani twierdzi, to być może potwierdziłem nieprawdę – odpowiedział nieoczekiwanie wójt Tomasz Suryś.

W końcu urzędnicy przynieśli na salę mapę. Anna Wójcik pokazała tzw. strefę C1. – Otóż tutaj nie można robić nic. Można tylko uzupełniać zabudowę, która ma być zharmonizowana m. in. ze środowiskiem parku krajobrazowego – mówiła Anna Wójcik. 

Kamil Kulig"Wójt Magdalena Gajowiak" – takie hasło widnieje na plakatach i ulotkach wyborczych kandydatki Prawa i Sprawiedliwości na wójta gminy Milejów. Sąd uznał, że jest to hasło promocyjne, a nie...

2018-10-17 07:44:22

Tomasz Suryś wygrał w pierwszej turze w wyborach na wójta gminy Milejów, pokonując swoich trzech kontrkandydatów. To będzie jego piąta kadencja na stanowisku wójta. Komitet Surysia i...

2018-10-22 11:46:47

Wójt gminy Milejów wydał odmowną decyzję środowiskową dla spalarni odpadów medycznych, która miała powstać w Antoniowie-Kolonii.

2018-10-11 17:37:02

NAJNOWSZE OKAZJE

Dni profilaktyki nadwagi i otyłości 8-18 października

Lato i sezon grillowy za nami. Czas zadbać o zdrowie i odporność, dlatego przygotowaliśmy dla Was DNI PROFILAKTYKI NADWAGI I OTYŁOŚCI  8-18 października - w tych dniach BEZPŁATNIE skonsultujesz się z dietetykiem Projekt Zdrowie w Łęcznej ul. Targowa 13   24...

czytaj dalej »

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!