W Spiczynie rada rozbita

W Spiczynie rada rozbita

W drugiej turze wyborów wójta gminy wygrała Dorota Szczęsna (KWW Dorota...
Zaginął Damian Witkowski

Zaginął Damian Witkowski

32-letni mieszkaniec Wólki Cycowskiej miał pojechać do pracy, ale do niej...
Podziemne "wi-fi" w Bogdance

Podziemne "wi-fi" w Bogdance

W jednym z oddziałów wydobywczych pracownicy przez cztery tygodnie oceniali...
Przewodniczący rady powiatu i "taśmy Grabczuka"

Przewodniczący rady powiatu...

Baczyński jeździł, rozwieszał plakaty w Cycowie, agitował. Ja panią...
Narodowcy w Łęcznej na marszu w stolicy (DUŻO ZDJĘĆ)

Narodowcy w Łęcznej na...

W jubileuszowych obchodach udział wzięło 70 mieszkańców miasta i okolic...
093e786ac53888916aea9e4024cd86a3.png
17
Sobota
Listopad 2018
Loading...
Poprzedni Listopad Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Grzegorza, Salomei, Walerii
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Rodzice: Dzieci z kolonii wróciły zawszone

2018-07-09 11:56:57

Do tego wychowawcy wyzywali i poniżali nasze dzieci - twierdzą rodzice i opiekunowie dzieci, które wróciły niedawno z kolonii organizowanej przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łęcznej. 

 

Na miejscu nie było jednak pracowników MOPS, bo ośrodek rozpisał przetarg na wyłonienie operatora wycieczki i wykonawcą kolonii zostało Biuro Podróży Poltur z Zielonej Góry. Do Krościenka nad Dunajcem pojechało 45 dzieci z Łęcznej ze szkół podstawowych w wieku 8-14 lat. 

Kolonie organizowane były z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.  – Mogły w nich wziąć udział dzieci, w których rodzinach występuje problem z alkoholem. W ramach kolonii prowadzone były rozmowy i warsztaty z dziećmi pod tym kątem  – mówi Ewa Studzińska, dyrektor MOPS w Łęcznej. 

Wycieczka nie zaczęła się dobrze. 25 czerwca po dzieci przyjechał niesprawny i brudny autokar. W końcu dzieci z 2,5-godzinnym opóźnieniem wyjechały w góry innym autobusem. 

"Wnuka wyzywali od debili"

W środę 25 czerwca po dzieci przyjechał brudny i niesprawny autokar. Jak informowała policja, miał m. in. zużyte ogumienie, wyciekał z niego olej, nie miał pełnego oświetlenia. Dodatkowo z koszów na śmieci wysypywały się odpadki i puszki po piwie. Wycieczka wyruszyła w góry z opóźnieniem innym sprawnym autokarem.

Dzieci wróciły do Łęcznej w piątek 6 lipca. - Wyszły z autobusu z płaczem – relacjonują ich rodzice i opiekunowie. 

- Większość dzieci przyjechało z wszawicą Część rozchorowała się na koloniach - mieli niestrawności, nie było lekarza, tylko pielęgniarka – mówi opiekun dzieci, które były na koloniach.  

- Dzieci mają wszy, jedna dziewczynka była poniżana przez wychowawczynię, która ją szarpała. Mój wnuk był wyzywany od debili. Spał 3 dni w brudnej pościeli, a ma chorobę Aspergera i martwicę kości. Inne dzieci też poniżali. 20 osób było chorych, bo zatruło się zepsutym jajkiem. Dzieci potrzebują psychologa teraz. Jak tak można? – pyta Katarzyna Raś z Łęcznej. 

Co na to dyrektor MOPS w Łęcznej? - Rodzice zamiast wykorzystać czas kolonii na jakieś prace dorywcze czy remont, cały czas wisieli na telefonach i wierzyli w to, co dzieci mówią. Tam tak nie było jak twierdzą dzisiaj rodzice - odpiera zarzuty Ewa Studzińska, dyrektor MOPS w Łęcznej. 

– Każdy się wstydzi powiedzieć, że ma wszy, a nikt się nie wstydzi do tego doprowadzić, żeby je miały. Ja nie będę się wypowiadał, że iksiński miał wszy na tej akurat wycieczce. Dla dobra tych dzieci nie mówię, kto przywiózł wszy, a kto wywiózł – mówi z kolei Mieczysław Bonisławski z Biura Podróży Poltur z Zielonej Góry.  

Więcej w papierowym wydaniu "Wspólnoty Łęczyńskiej" - od wtorku 10 lipca w Twoim punkcie sprzedaży!23 listopada Teodor Kosiarski przekazuje władzę swojemu następcy, czyli obecnemu zastępcy. Po czterech kadencjach na stanowisku nie ubiegał się o reelekcję. Stratował do Rady Powiatu i otrzymał...

2018-11-13 09:57:27

W październiku łęczyński ratusz podpisał dwie umowy na roboty budowlane związane z przebudową jedynego basenu w mieście. Równolegle będą pracowały dwie firmy.

2018-11-10 10:42:06

Łęczyńskie obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę rozpoczęły się w kościele św. Barbary od montażu słowno-muzycznego w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół nr 2 im. Simona...

2018-11-14 09:56:03

NAJNOWSZE OKAZJE

Dni profilaktyki nadwagi i otyłości 13-22 listopada

Ty tez możesz czuć się i wyglądać świetnie ‼️  Spieszcie się bo tylko do 22 listopada możecie za darmo:konsultacje w gabinetach Projekt Zdrowie na lub elszczyźnie. Wszystko to w ramach naszej akcji "Dni Profilaktyki Nadwagi i Otyłości".  ‼️ Spieszcie się bo tylko do 22 listopada możecie ZA...

czytaj dalej »

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!