Wypadek na trasie do Lublina

Wypadek na trasie do Lublina

Około godz. 16.20 w Turce z fiata scudo odczepiła się przyczepka i uderzyła...
Ładowarka uderzyła w osobówkę

Ładowarka uderzyła w osobówkę

Do zdarzenia doszło w środę na terenie kopalni w Bogdance.
Milejów: Wykopali niebezpieczne chemikalia (wideo)

Milejów: Wykopali...

Koparka wykopała kilkadziesiąt butelek z prawdopodobnie toksycznymi...
Kandydaci do Rady Powiatu Komitetu Twój Samorząd

Kandydaci do Rady Powiatu...

Zagłosuj na naszych kandydatów.
Nasi na gali MCF w Puławach

Nasi na gali MCF w Puławach

Już w piątek 2 listopada trzej reprezentanci Górnika Łęczna po raz kolejny...
093e786ac53888916aea9e4024cd86a3.png
20
Sobota
Październik 2018
Loading...
Poprzedni Październik Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Ireny, Kleopatry, Witalisa
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Tomasz Suryś powalczy o kolejną kadencję

2018-04-16 10:07:40

Gmina Milejów: Choć mieszka w gminie Trawniki, od 1999 roku nie rozstaje się z gminą Milejów, gdzie najpierw pełnił funkcję zastępcy wójta. Już czwartą kadencję zasiada na najważniejszym stanowisku w gminie.

 

W ostatnich wyborach na Tomasza Surysia swój głos oddało 2166 mieszkańców gminy (58 proc.). Jego kontrkandydatem był Krzysztof Niewiadomski z Prawa i Sprawiedliwości, który zdobył 1537 głosów. Kandydat PiS powiedział nam, że jeszcze nie podjął decyzji, czy będzie kandydował w jesiennych wyborach. 

Za to już w sierpniu swój start na łamach "Wspólnoty" zapowiadał Andrzej Hartfil, przedsiębiorca i społecznik z Cyganki, który w 2012 roku z lokalną społecznością powołał do życia Stowarzyszenie Turystyki Aktywnej "Nad Wieprzem". Teraz również Hartfil potwierdził nam swoją decyzję. 

Rozmowa z Tomaszem Surysiem, wójtem gminy Milejów

Jak pan widzi najbliższą przyszłość gminy?  

Prawda jest zawarta w wieloletnim planie finansowym i praktycznie przez trzy lata po upływie kadencji, realizowane będą inwestycje, na które udało nam się pozyskać dofinansowanie. Dlatego, kto by nie został wójtem, będzie realizował mój program. Największą inwestycją będzie budowa kanalizacji, kolejne projekty to chociażby termomodernizacja dziewięciu budynków czy budowa nowego targowiska.

Nie jest pan już członkiem partii politycznej...

Do poprzedniego roku byłem członkiem Stronnictwa "Piast", odłamu Polskiego Stronnictwa Ludowego, teraz nie jestem w żadnej partii politycznej. Zrezygnowałem z powodu nagonki politycznej na mnie. Przewodniczący Stronnictwa "Piast" Zdzisław Podkański jest pełnomocnikiem wojewody, ale nic mi to nie dało, środowiska pisowskie mnie nie akceptują i zwalczają usilnie. W najbliższych wyborach prawdopodobnie będę startował, jak poprzednio, z komitetu wyborczego Razem Gminie.

Największy sukces mijającej kadencji?

Jest nim podpisanie takiej ilości umów na dofinansowanie unijne, że jeszcze fizycznie nie zrealizowaliśmy 70-80 proc. z tego, co jest zapisane. To sukces mój i rady gminy.

A największa porażka?

W wielu kwestiach brakowało zrozumienia, aczkolwiek ostatnie głosowania radnych są już takie jakbym oczekiwał. Ostatni budżet był przyjęty niemalże jednogłośnie - informacja, że gmina idzie w dobrym kierunku została przez nawet moją opozycję przyjęta do wiadomości. Straciliśmy jednak dużo czasu na różne przepychanki w sprawach związanych ze żłobkiem, mostem czy spalarniami. Uważam, że żłobek jest potrzebny i podejście rady było nieracjonalne [rada gminy odrzuciła projekt budowy żłobka - przyp. KK]. Teraz składamy wniosek o utworzenie oddziału żłobkowego w szkole w Jaszczowie. 

Jak pan ocenia pomysł obniżenia pensji wójtom?

Jak zobaczę te propozycje na papierze, to będę się do nich odnosić.

Rozmawiał Kamil Kulig

Zdjęcie"Wójt Magdalena Gajowiak" – takie hasło widnieje na plakatach i ulotkach wyborczych kandydatki Prawa i Sprawiedliwości na wójta gminy Milejów. Sąd uznał, że jest to hasło promocyjne, a nie...

2018-10-17 07:44:22

Wójt gminy Milejów wydał odmowną decyzję środowiskową dla spalarni odpadów medycznych, która miała powstać w Antoniowie-Kolonii.

2018-10-11 17:37:02

"Nie! Tomasz Suryś nie będzie moim zastępcą (jak zostanę wójtem)" – taki napis widnieje na koszulce, którą ubrał kandydat na wójta gminy Milejów Andrzej Hartfil. Zdjęcie w tej koszulce umieścił...

2018-10-06 09:17:22

NAJNOWSZE OKAZJE

Dni profilaktyki nadwagi i otyłości 8-18 października

Lato i sezon grillowy za nami. Czas zadbać o zdrowie i odporność, dlatego przygotowaliśmy dla Was DNI PROFILAKTYKI NADWAGI I OTYŁOŚCI  8-18 października - w tych dniach BEZPŁATNIE skonsultujesz się z dietetykiem Projekt Zdrowie w Łęcznej ul. Targowa 13   24...

czytaj dalej »

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!