Wypadek na trasie do Lublina

Wypadek na trasie do Lublina

Około godz. 16.20 w Turce z fiata scudo odczepiła się przyczepka i uderzyła...
Ładowarka uderzyła w osobówkę

Ładowarka uderzyła w osobówkę

Do zdarzenia doszło w środę na terenie kopalni w Bogdance.
Milejów: Wykopali niebezpieczne chemikalia (wideo)

Milejów: Wykopali...

Koparka wykopała kilkadziesiąt butelek z prawdopodobnie toksycznymi...
Kandydaci do Rady Powiatu Komitetu Twój Samorząd

Kandydaci do Rady Powiatu...

Zagłosuj na naszych kandydatów.
Nasi na gali MCF w Puławach

Nasi na gali MCF w Puławach

Już w piątek 2 listopada trzej reprezentanci Górnika Łęczna po raz kolejny...
093e786ac53888916aea9e4024cd86a3.png
20
Sobota
Październik 2018
Loading...
Poprzedni Październik Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Ireny, Kleopatry, Witalisa
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Takie mają terenówki

2018-04-13 21:17:47

Quad dla OSP Ostrówek, ford ranger dla strażaków z Puchaczowa. Dzięki takim pojazdom szybki dojazd w trudny teren przestał być dla druhów problemem.

Strażacy ochotnicy z Puchaczowa jeżdżą nowym fordem rangerem z napędem na cztery koła i silnikiem o mocy 200 koni mechanicznych. Już od około miesiąca jest oznakowany i wyjeżdża na akcje. 

Do wypadków i poszukiwań

- Ten samochód jest przystosowany do wypadków, ma zbiornik na wodę 200-litrowy i miejsce na 10 litrów środka pianotwórzego, co wystarcza na ugaszenie palącego się samochodu. W wyposażeniu samochód posiada pilarki spalinowe do betonu i drewna, nożyco-rozpieracz do rozścinania samochodu i wyważania drzwi. Czekamy jeszcze na specjalną torbę ratunkową - mówi Dariusz Kononiuk, prezes OSP Puchaczów, która ma 7 druhów gotowych do wyjazdu. 

- Auto jest przystosowane także do poruszania się z łodzią, którą mamy na wyposażeniu i do gaszenia traw w terenie, gdzie nie możemy dojechać ciężkim sprzętem, który by się zapadł. Teraz w trudnych terenach strażacy nie muszą już iść piechotą kilometr, żeby gasić trawy. Ten samochód jest przystosowany do ciężkich warunków - dodaje.

Druhowie z OSP Puchaczów, którzy posiadają łódź, brali udział w ubiegłorocznych poszukiwaniach ciała Mariusza Śliwińskiego - 38-letniego mężczyzny zamordowanego w Ciechankach. Jego zwłoki zabójcy mieli wrzucić do Wieprza. Poszukiwania zostały zawieszone na zimę.  

- Jesteśmy poinformowani, że mamy być gotowi na wznowienie poszukiwań na wiosnę. Teraz będziemy mogli podjechać bez żadnego problemu pod samą rzekę z naszą łodzią - mówi Dariusz Kononiuk. 

Wypasiony quad dla Ostrówka

Jeszcze bardziej mobilnym i nietypowym pojazdem mogą pochwalić się strażacy z OSP Ostrówek, którzy dostali quada CAN-AM Outlander z napędem na trzy osie, 82 koniami mechanicznymi i wysokociśnieniowym agregatem gaśniczym z możliwością podawania piany. Takiego pojazdu nie ma żadna inna jednostka w kraju. 

Jednostka znajduje się w okolicach Nadwieprzańskiego Parku Krajobrazowego. Dzięki quadowi strażacy mogą się bez problemu poruszać po występujących tam łąkach, torfowiskach, lasach i terenach podmokłych. 

Pojazdy zostały zakupione ze środków gminy Puchaczów. W dużej części pożyczki na sfinansowanie obu zakupów udzielił gminie Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. 

Quad kosztował 70 tys. zł, z czego 56 tys. stanowiła pożyczka, a ford 220 tys. (w tym 149,5 tys. pożyczki). 25 proc. wartości pożyczki zostanie umorzone. 

Obie jednostki są włączone do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego. 

Zdjęcie

ZdjęcieSpółka Lubelski Węgiel Bogdanka zakupiła trzy drony, które usprawnią prace związane z monitorowaniem zmian na powierzchni zakładu górniczego, a także wyznaczanie objętości składowisk węgla czy...

2018-09-25 11:03:25

W ub. tygodniu rada nadzorcza odwołała dwóch wiceprezesów LWB, Stanisława Misterka i Sławomira Karlikowskiego. Obaj są weteranami Bogdanki. Misterek związany był z kopalnią od 39, Karlikowski od...

2018-09-25 08:51:07

Spółka Lubelski Węgiel Bogdanka poinformowała w środę o odwołaniu Stanisława Misterka z funkcji zastępcy prezesa ds. ekonomiczno-finansowych i Sławomira Karlikowskiego z funkcji zastępcy prezesa...

2018-09-20 08:57:55

NAJNOWSZE OKAZJE

Dni profilaktyki nadwagi i otyłości 8-18 października

Lato i sezon grillowy za nami. Czas zadbać o zdrowie i odporność, dlatego przygotowaliśmy dla Was DNI PROFILAKTYKI NADWAGI I OTYŁOŚCI  8-18 października - w tych dniach BEZPŁATNIE skonsultujesz się z dietetykiem Projekt Zdrowie w Łęcznej ul. Targowa 13   24...

czytaj dalej »

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!