Pałac sprzedany, pieniądze na koncie

Pałac sprzedany, pieniądze...

Starostwo Powiatowe w Łęcznej podpisało już akt notarialny z fundacją Think...
Łęczyńska oparzeniówka Ambasadorem Województwa Lubelskiego

Łęczyńska oparzeniówka...

Wschodnie Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Łęcznej...
Mam traktor kupić, żeby dojechać do domu?

Mam traktor kupić, żeby...

Wólka Łańcuchowska: Gmina Milejów zleciła zewnętrznej firmie utwardzenie...
Roboty ruszyły z kopyta

Roboty ruszyły z kopyta

Na fali wiosennych porządków i remontów poprosiliśmy Leszka Włodarskiego,...
Kobieta podpalona przez swojego chłopaka zmarła w Łęcznej

Kobieta podpalona przez...

Nie żyje 27-letnia Marlena, ofiara ubiegłotygodniowego wybuchu w Świdniku....
24
Wtorek
Kwiecień 2018
Loading...
Poprzedni Kwiecień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123456
imieniny:
Bony, Horacji, Jerzego
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Takie mają terenówki

2018-04-13 21:17:47

Quad dla OSP Ostrówek, ford ranger dla strażaków z Puchaczowa. Dzięki takim pojazdom szybki dojazd w trudny teren przestał być dla druhów problemem.

Strażacy ochotnicy z Puchaczowa jeżdżą nowym fordem rangerem z napędem na cztery koła i silnikiem o mocy 200 koni mechanicznych. Już od około miesiąca jest oznakowany i wyjeżdża na akcje. 

Do wypadków i poszukiwań

- Ten samochód jest przystosowany do wypadków, ma zbiornik na wodę 200-litrowy i miejsce na 10 litrów środka pianotwórzego, co wystarcza na ugaszenie palącego się samochodu. W wyposażeniu samochód posiada pilarki spalinowe do betonu i drewna, nożyco-rozpieracz do rozścinania samochodu i wyważania drzwi. Czekamy jeszcze na specjalną torbę ratunkową - mówi Dariusz Kononiuk, prezes OSP Puchaczów, która ma 7 druhów gotowych do wyjazdu. 

- Auto jest przystosowane także do poruszania się z łodzią, którą mamy na wyposażeniu i do gaszenia traw w terenie, gdzie nie możemy dojechać ciężkim sprzętem, który by się zapadł. Teraz w trudnych terenach strażacy nie muszą już iść piechotą kilometr, żeby gasić trawy. Ten samochód jest przystosowany do ciężkich warunków - dodaje.

Druhowie z OSP Puchaczów, którzy posiadają łódź, brali udział w ubiegłorocznych poszukiwaniach ciała Mariusza Śliwińskiego - 38-letniego mężczyzny zamordowanego w Ciechankach. Jego zwłoki zabójcy mieli wrzucić do Wieprza. Poszukiwania zostały zawieszone na zimę.  

- Jesteśmy poinformowani, że mamy być gotowi na wznowienie poszukiwań na wiosnę. Teraz będziemy mogli podjechać bez żadnego problemu pod samą rzekę z naszą łodzią - mówi Dariusz Kononiuk. 

Wypasiony quad dla Ostrówka

Jeszcze bardziej mobilnym i nietypowym pojazdem mogą pochwalić się strażacy z OSP Ostrówek, którzy dostali quada CAN-AM Outlander z napędem na trzy osie, 82 koniami mechanicznymi i wysokociśnieniowym agregatem gaśniczym z możliwością podawania piany. Takiego pojazdu nie ma żadna inna jednostka w kraju. 

Jednostka znajduje się w okolicach Nadwieprzańskiego Parku Krajobrazowego. Dzięki quadowi strażacy mogą się bez problemu poruszać po występujących tam łąkach, torfowiskach, lasach i terenach podmokłych. 

Pojazdy zostały zakupione ze środków gminy Puchaczów. W dużej części pożyczki na sfinansowanie obu zakupów udzielił gminie Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. 

Quad kosztował 70 tys. zł, z czego 56 tys. stanowiła pożyczka, a ford 220 tys. (w tym 149,5 tys. pożyczki). 25 proc. wartości pożyczki zostanie umorzone. 

Obie jednostki są włączone do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego. 

Zdjęcie

ZdjęcieOdeszli pracownicy, zostały maszyny. Teraz i one zostaną sprzedane, bo w poniedziałek Sąd Rejonowy Lublin-Wschód z siedzibą w Świdniku ogłosił upadłość spółki Kobud, która wykonywała...

2018-04-17 18:44:37

Na spadek produkcji wpływ miały problemy z utrzymaniem stropu i wypływy wody w jednej ze ścian. Są też lepsze wiadomości z kopalni.

2018-04-13 17:37:43

W Puchaczowie zmienił się podział gminy na okręgi wyborcze. Co jeszcze może się zmienić? - szukanie odpowiedzi zaczęliśmy od pytania do Adama Grzesiuka, wójta Puchaczowa od lipca 1994 roku....

2018-04-05 16:18:50

NAJNOWSZE OKAZJE

Przyjęcia okolicznościowe - Propozycje

Zapraszamy do organizowania rożnego rodzaju przyjedz okolicznościowych w Restauracji Country. Poniżej propozycje kosztów. Zapraszamy także do ustaleń indywidualnych. Restauracja Country Łuszczów Kolonia 79, 21-010 Łęczna www.country-restauracja.pl...

czytaj dalej »

Kosmetyczne Usuwanie Kamienia Nazębnego

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą! :)        

czytaj dalej »

Obiad po pogrzebie - Stypa

Czasem i smutne, nas spotykają w życiu chwile ... Obiad po pogrzebie - Stypa - Oferty 1. Rosół z kury z makaronem lub Flaki wołowe lub Żurek z kiełbasą i jajkiem   Filet drobiowy z rusztu z sosem kurkowym lub Polędwiczka wieprzowa z sosem borowikowym...

czytaj dalej »

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!