1b2003c0cac4a1a837b45d836584c177.jpg
e65abdd8c074a1bc50a91d2bd4a0306b.png
Dzisiaj świętuje Zezulin (wideo)

Dzisiaj świętuje Zezulin...

Już dziś przy miejscowej remizie odbędzie się impreza  Zezulin - nasz dom,...
Posłuchaj tej wokalistki z Bogdanki. Co za talent! (wideo)

Posłuchaj tej wokalistki z...

Warsztaty muzyczne z muzykami Rafała Brzozowskiego to nie tylko trzy dni...
Uderzył w motocyklistkę

Uderzył w motocyklistkę

W czwartek ok. godz. 9.40  na ul. Krasnystawskiej w Łęcznej doszło do...
 Największe sumy mają pracownicy kopalni, polepszyło się przewodniczącej

Największe sumy mają...

GMINA PUCHACZÓW: W ciągu kadencji znacznie polepszyło się przewodniczącej...
Chcieli oszukać metodą "na policjanta"

Chcieli oszukać metodą "na...

Mężczyzna kazał zadzwonić swojej rozmówczyni na numer 997, aby potwierdzić...
093e786ac53888916aea9e4024cd86a3.png
19
Niedziela
Sierpień 2018
Loading...
Poprzedni Sierpień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Emilii, Julinana, Konstancji
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Przyznał się do zabicia Mariusza. Dziś zaprzecza

2018-04-11 20:56:31

W Sądzie Okręgowym w Lublinie we wtorek odbyła się kolejna rozprawa w sprawie brutalnego morderstwa Mariusza Śliwińskiego w Ciechankach koło Łęcznej. Oskarżony Dariusz M. wycofał swoje wcześniejsze zeznania, odmówił składania wyjaśnień i nie odpowiadał na pytania sądu.

W czwartek 12 kwietnia minie rok od brutalnego zabójstwa Mariusza Śliwińskiego w Ciechankach koło Łęcznej.

- Będę składał wyjaśnienia, ale nie w dniu dzisiejszym – powiedział Dariusz M. Jego obrońca dodał, że oskarżony złoży wyjaśnienia „w odpowiednim momencie toku postępowania”.

Przypomnijmy, że do morderstwa doszło w nocy z 12 na 13 kwietnia ub. roku. Powodem zbrodni była zazdrość. Zamordowany, wówczas 36-letni, Mariusz Śliwiński pochodził z Dąbrowy w gminie Milejów. Od ośmiu lat pracował w Belgii, a gdy wracał do kraju, spotykał się z poznaną przez Internet 32-letnią Martą K. z Ciechanek, której w czasie pobytu za granicą wysyłał pieniądze.  

Feralnego dnia wrócił do domu na święta. – Pobył może dwie godziny i pojechał do niej. Mówiłem mu wiele razy, żeby sobie dał z nią spokój, bo co to za dziewczyna z Internetu, ale nie słuchał, był taki zakochany – mówi Roman Śliwiński, ojciec zamordowanego.

Ciała nie ma, są dowody

Spotkanie z dziewczyną zakończyło się zainicjowanym przez Martę K. spacerem na tzw. wagę, czyli dawny skład buraczany w Ciechankach.

Prokurator Dagmara Leńczuk-Rak oskarża o to, że „Marta K. zwabiła Mariusza na miejsce zabójstwa i stała na czatach oraz przytrzymywała głowę pokrzywdzonego, w trakcie gdy Dariusz M. zadał mu co najmniej trzy uderzenia pałką teleskopową w głowę oraz zadał nie mniej niż dwa ciosy nożem w okolice klatki piersiowej i serca”. Te ciosy okazały się śmiertelne. Mariusz zdołał jedynie spytać „za co?”

„Marta K. odbezpieczyła i podała Dariuszowi M. uzyskany wcześniej od Mariusza Śliwińskiego pistolet pneumatyczny, z którego Dariusz M. kilkakrotnie oddał strzał z przyłożenia w okolice skroni przy użyciu śrutu stalowego. Następnie Marta K. i Dariusz M. przewieźli prawdopodobnie nieżyjącego już Mariusza samochodem do Łęcznej, gdzie Dariusz M. wrzucił ciało Mariusza do Wieprza” – tak brzmi dalsza część aktu oskarżenia.  

Sprawa brutalnego morderstwa trafiła na wokandę, mimo że do dziś nie udało się odnaleźć ciała zamordowanego. Nie pomogły wielomiesięczne poszukiwania z udziałem nurków i nowoczesnego sprzętu. Śledczy uznali jednak, że dowody są wystarczająco mocne, aby oskarżyć parę o zabójstwo, za co im grozi dożywocie.

Oskarżeni próbowali te dowody zatrzeć. Po dokonaniu zbrodni spalili m. in. swoje ubrania i telefony w ognisku.

Po wszystkim Marta K. poszła na policję, gdzie opowiedziała zmyśloną historię porwania Mariusza. Zaczęła się jednak mieszać w zeznaniach i w końcu przyznała do winy. W marcu wycofała się z tego w sądzie, mówiąc, że była tylko narzędziem i wykonywała polecenia Dariusza M.

"Albo on, albo ja"

W środę odbyła się trzecia rozprawa. Dariusz M. był pewny siebie. Zaprzeczył wszystkiemu, co mówił wcześniej policji i prokuratorowi. – Wycofuje swoje wszystkie zeznania, bo są bzdurne i bezsensowne – mówił Dariusz M.

Mężczyzna o tym, że Marta K. spotyka się z Mariuszem dowiedział się z fejsbuka. Oskarżony miał myśleć, ze to Mariusz Śliwiński planuje zabójstwo. Marta K. ostrzegała Dariusza, że jego rywal „wynajął kolesi, którzy go zabiją za 2 tys. zł”.

We wcześniejszych wyjaśnieniach odczytanych przez sędziego Dariusz M. przyznał się do zabójstwa.

Dariusz M. czekał na placu na swoją ofiarę. Kiedy Śliwiński pojawił się na wadze, napastnik zaatakował go bez słów. Gdy uciekał, M. powalił Mariusza na ziemię. Doszło między nimi do szamotaniny.

- Wyjąłem nóż i chciałem dotknąć nim jego klatki piersiowej. Wtedy jeszcze nie byłem pewien, że chce go zabić, to miało być straszenie, ale wszystko poszło za daleko – mówił Dariusz M. we wcześniejszych wyjaśnieniach.

Później jednak zdecydował, że musi zabić. – Coraz bardziej chciałem mu wbić ten nóż. W końcu pomyślałem „albo on, albo ja” – mówił.

Przyznał się też do zadawania ofierze ciosów pałką i do tego, że strzelał z pistoletu pneumatycznego w głowę Mariusza, po czym słyszał jeszcze jego jęki.

Teraz Dariusz M. wycofał się ze wszystkich swoich wyjaśnień. Nawet tych, w których mówił, że nie przyznaje się do winy.

- Nie widzi pan logicznej sprzeczności w pana postawie procesowej? – spytał sąd. Na to pytanie oskarżony również odmówił odpowiedzi.

ZdjęcieStrażacy przywieźli wodę i napełnili nią zbiorniki, które podtrzymywały duży ekran. W ten sposób na placu międzyosiedlowym przy ulicy Wierzbowej w Łęcznej drugi raz stanęło kino plenerowe....

2018-08-14 09:51:54

W sobotę trochę popadało, ale deszcz nie przestraszył żądnych zabawy uczestników imprezy. Po godz. 20 przestało padać, a w niedzielę imprezie towarzyszyła przyjemna temperatura i słońce.

2018-08-13 11:09:20

Kilkanaście dni temu zakończyły się prace nad przebudową i rewitalizacją skweru przyległego do Placu Powstań Narodowych. 

2018-08-09 21:56:51

NAJNOWSZE OKAZJE

LAST MINUTE

WOW! Promocja LAST MINUTE! Tylko DO KOŃCA SIERPNIA ⏳ ✂️ RABAT 25 zł na pierwszą pełną wizytę u dietetyka! W ramach pełnej wizyty otrzymujesz: ✅ profesjonalne pomiary składu ciała i wieku metabolicznego wraz z wydrukiem i omówieniem wyników, ✅ pełne zalecenia żywieniowe...

czytaj dalej »

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!