1b2003c0cac4a1a837b45d836584c177.jpg
Dzisiaj świętuje Zezulin (wideo)

Dzisiaj świętuje Zezulin...

Już dziś przy miejscowej remizie odbędzie się impreza  Zezulin - nasz dom,...
Posłuchaj tej wokalistki z Bogdanki. Co za talent! (wideo)

Posłuchaj tej wokalistki z...

Warsztaty muzyczne z muzykami Rafała Brzozowskiego to nie tylko trzy dni...
Uderzył w motocyklistkę

Uderzył w motocyklistkę

W czwartek ok. godz. 9.40  na ul. Krasnystawskiej w Łęcznej doszło do...
 Największe sumy mają pracownicy kopalni, polepszyło się przewodniczącej

Największe sumy mają...

GMINA PUCHACZÓW: W ciągu kadencji znacznie polepszyło się przewodniczącej...
Chcieli oszukać metodą "na policjanta"

Chcieli oszukać metodą "na...

Mężczyzna kazał zadzwonić swojej rozmówczyni na numer 997, aby potwierdzić...
093e786ac53888916aea9e4024cd86a3.png
19
Niedziela
Sierpień 2018
Loading...
Poprzedni Sierpień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Emilii, Julinana, Konstancji
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Chciałbym uporządkować, co rozpoczęte

2018-04-06 13:18:27

W gminie Cyców zmian w podziale na okręgi wyborcze nie było. Radni głosowali za obowiązującym dotychczas porządkiem (szczegóły na stronie internetowej UG).

 

Czy dojdzie do zmiany we władzach gminy? Mówi się, że o stanowisko wójta powalczą: dotychczasowy wójt Wiesław Pikuła, radny Andrzej Kościuszko i - zwolniona latem ze stanowiska zastępcy wójta - Marta Kociuba. Swoje plany potwierdziło nam dwóch pierwszych kandydatów. 

 - Tak, zdecydowałem się - powiedział pytany o start wyborach Wiesław Pikuła.

Który raz staje Pan w wyborcze szranki?

Wójtem jestem pierwszą kadencję, zastępcą wójta byłem przez dwanaście lat, czyli 3 kadencje, radnym od 1990 roku. Na początku, w pierwszej kadencji byłem sekretarzem gminy. 

Jakie ma Pan cele?

Chciałbym uporządkować sprawy, które rozpoczęliśmy wspólnie z panem Baczyńskim (poprzednim wójtem, dziś przewodniczącym Rady Powiatu - przyp. JCh). Nie wyobrażam sobie by ktoś inny miał zakończyć sprawę kanalizacji, potężnej i niestety źle wykonanej inwestycji. Chciałbym również sfinalizować - jak obiecałem mieszkańcom - budowę szkoły w Świerszczowie i budowę nowej oczyszczalni ścieków w Cycowie. To kolejny potrzebny krok po uporządkowaniu sprawy wody, która jest dziś dobrej jakości i nie mamy już związanych z nią interwencji. Rozpoczęliśmy modernizację budowy gminnych dróg, co też chciałbym dokończyć, bo wiem jak to zrobić, mam pomysł, efekty już widać, a czego w ciągu jednej kadencji zrobić się nie dało. 

Zna Pan już swoich konkurentów?  

Nie.

Pańskie zaplecze wyborcze?

Startowałem ze Wspólnej Sprawy, którą de facto kiedyś tworzyłem. Myślę, że znajdę poparcie wśród ludzi, którzy popierali Wspólną Sprawę i tych, którzy zechcą nas wesprzeć. 

Jest Pan członkiem PSL-u, jak skomentuje Pan zapowiedzi PiS, że odbije powiat z rąk PSL?

Staram się współpracować ze wszystkim siłami politycznymi. Myślę, że to niezbędne dla rozwoju gminy. Rozmawiam ze wszystkimi. Staram się nie włączać polityki do urzędu. 

A nowe wyzwania?

To budowa własnego, gminnego oświetlenia ulicznego. Chcielibyśmy odejść od oświetlenia będącego własnością i w administracji zakładu energetycznego. W tym roku zamierzam zlecić dokumentację na budowę naszego własnego, energooszczędnego oświetlenia ulicznego, na własnych słupach, które zwolniłoby nas z opłat za dzierżawę i konserwację, za co jako gmina płacimy więcej niż za prąd. Na dodatek, jak słychać było i dziś na sesji rady, o potrzebie budowy oświetlenia mówi się w większości miejscowości. Są drogi, teraz trzeba je oświetlać.  

Jolanta Chwałczyk Warsztaty muzyczne z muzykami Rafała Brzozowskiego to nie tylko trzy dni spotkań muzycznych, ale też nagrania wideo przygotowane przez Kamila Raka z Gminnego Domu Kultury w Cycowie.

2018-08-19 10:33:12

Remonty dróg, początek budowy szkoły w Świerszczowie, przetarg na budowę kładki na Śwince i chodnika przy drodze Stawek-Ludwinów, wymiana dachu i okien w szkołach podstawowych w Stawku, Malinówce...

2018-08-09 21:52:58

Na razie jednak kierowcy jeżdżący drogą prowadzącą m.in. nad jeziora Grabniak, Sumin czy Uściwierz muszą uzbroić się w cierpliwość.

2018-08-02 12:37:39

NAJNOWSZE OKAZJE

LAST MINUTE

WOW! Promocja LAST MINUTE! Tylko DO KOŃCA SIERPNIA ⏳ ✂️ RABAT 25 zł na pierwszą pełną wizytę u dietetyka! W ramach pełnej wizyty otrzymujesz: ✅ profesjonalne pomiary składu ciała i wieku metabolicznego wraz z wydrukiem i omówieniem wyników, ✅ pełne zalecenia żywieniowe...

czytaj dalej »

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!