Pałac sprzedany, pieniądze na koncie

Pałac sprzedany, pieniądze...

Starostwo Powiatowe w Łęcznej podpisało już akt notarialny z fundacją Think...
Łęczyńska oparzeniówka Ambasadorem Województwa Lubelskiego

Łęczyńska oparzeniówka...

Wschodnie Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Łęcznej...
Mam traktor kupić, żeby dojechać do domu?

Mam traktor kupić, żeby...

Wólka Łańcuchowska: Gmina Milejów zleciła zewnętrznej firmie utwardzenie...
Roboty ruszyły z kopyta

Roboty ruszyły z kopyta

Na fali wiosennych porządków i remontów poprosiliśmy Leszka Włodarskiego,...
Kobieta podpalona przez swojego chłopaka zmarła w Łęcznej

Kobieta podpalona przez...

Nie żyje 27-letnia Marlena, ofiara ubiegłotygodniowego wybuchu w Świdniku....
24
Wtorek
Kwiecień 2018
Loading...
Poprzedni Kwiecień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
262728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123456
imieniny:
Bony, Horacji, Jerzego
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Licytujemy i gramy dla Mikołaja

2018-03-27 22:02:33

8-miesięczny chłopiec, którego mama pochodzi z Łęcznej, walczy ze złośliwym nowotworem. W piątek 20 kwietnia w Pubie 30-tka na łęczyńskim deptaku o godz. 20 rozpocznie się koncert dla Mikołaja. Wystąpią łęczyńscy raperzy Imigrand, duet FilipiKuki i Partyhard. Start o godz. 20. Opłata według uznania do puszki. Cały dochód zostanie przeznaczony na leczenie Mikołaja.

 

8-miesięczny chłopiec, który dopiero poznaje świat musi walczyć o życie. W styczniu Miko po raz pierwszy źle się poczuł. Czujna pani doktor skierowała chłopca do szpitala, w którym wykonano badanie USG brzuszka. Rodzice usłyszeli diagnozę - neuroblastoma - nowotwór złośliwy współczulnego układu nerwowego.  

- Świat się zatrzymał, serce pękało, głowa pulsowała... Ale jak to, dlaczego? Skąd taki potwór w tak małym ciele? - pyta mama Mikołaja, Żaneta Siedlecka, która pochodzi z Łęcznej, a obecnie mieszka we Wrocławiu.

- Pierwsze rokowania tylko napędzały strach i łzy. Guz jest nieoperacyjny, jest za duży i otacza ważne narządy oraz aortę i żyłę główną. Nasz malutki synek nie przeżyłby operacji na tym etapie. Po 3 dniach od diagnozy Mikołaj przeszedł 3-godzinną operację z pobraniem próbek do badań histopatologicznych. 2 dni później w Przylądku Nadziei rozpoczął chemioterapię - dodaje.

"Domem" Mikołaja stał się szpital. Choroba rozdzieliła go z bratem. Ból, którego doznawał, odebrał mu radość i beztroskie uśmiechy. Przytula się i szuka ukojenia w ramionach mamy.

Ból był tym większy, że jedno z badań wykazało mutację genów. Od tego czasu lekarze wprowadzili agresywniejszą chemioterapię. Po niej Mikołaja czeka operacja i autoprzeszczep szpiku. Aby zniszczyć komórki nowotworowe przyjmie również megachemię, która pozbawi go odporności.

Ostatnim etapem leczenia będzie prawdopodobnie immunoterapia anty GD2, czyli bardzo kosztowne leczenie za granicą wyceniane na blisko 1 milion złotych.

Rodzice proszą o pomoc. Zbierają pieniądze na licytacji w serwisie Facebook (grupa o nazwie Mikołaj kontra Neuroblastoma - Licytacje). 

ZdjęciePrzeczytaj również
"Rak to nie wyrok" przekonywały łęczyńskie Amazonki, które 11 kwietnia zorganizowały konferencję dotycząca profilaktyki i leczenia raka piersi.  

2018-04-18 13:23:35

Na fali wiosennych porządków i remontów poprosiliśmy Leszka Włodarskiego, zastępcę burmistrza Łęcznej o najnowsze wieści z frontu inwestycyjnego.  

2018-04-20 17:59:40

Od początku tygodnia możemy oficjalnie korzystać z kompleksu sportowego przy ulicy Bogdanowicza w Łęcznej. Boiska i bieżnia były zamknięte od połowy grudnia.   

2018-04-18 11:41:36

NAJNOWSZE OKAZJE

Przyjęcia okolicznościowe - Propozycje

Zapraszamy do organizowania rożnego rodzaju przyjedz okolicznościowych w Restauracji Country. Poniżej propozycje kosztów. Zapraszamy także do ustaleń indywidualnych. Restauracja Country Łuszczów Kolonia 79, 21-010 Łęczna www.country-restauracja.pl...

czytaj dalej »

Kosmetyczne Usuwanie Kamienia Nazębnego

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą! :)        

czytaj dalej »

Obiad po pogrzebie - Stypa

Czasem i smutne, nas spotykają w życiu chwile ... Obiad po pogrzebie - Stypa - Oferty 1. Rosół z kury z makaronem lub Flaki wołowe lub Żurek z kiełbasą i jajkiem   Filet drobiowy z rusztu z sosem kurkowym lub Polędwiczka wieprzowa z sosem borowikowym...

czytaj dalej »

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!