84a51e3a1c383498ec7f623d5283f136.jpg
Jagiellończyk Kobietom

Jagiellończyk Kobietom

Z myślą o kobietach i z dedykacją dla nich społeczność szkolna Zespołu Szkół...
Goście z Łotwy i Chorwacji w łęczyńskiej szkole

Goście z Łotwy i Chorwacji...

Od października do końca marca w Szkole Podstawowej nr 4 im. Papieża Jana...
Naprawiał samochód w garażu, zatruł się czadem

Naprawiał samochód w...

Do tragedii doszło w gminie Milejów. 
Stacja paliw Mobill w Łęcznej poszukuje pracownika

Stacja paliw Mobill w...

Szukasz pracy? Stacja Paliw Mobill zatrudni pracownika stacji. Zadzwoń: 601...
Postaw na swój rozwój!

Postaw na swój rozwój!

Podejmij naukę w Zespole Szkół w Ludwinie! Ostatnie wolne miejsca! Nie...
d61ae71d499f398d3bf4a524c00554fc.jpg
23
Piątek
Luty 2018
Loading...
Poprzedni Luty Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1234
imieniny:
Damiana, Romana, Romany
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Szykuje się przebudowa drogi nad jeziora

2018-02-04 16:58:07

Jeszcze w tym roku ma ruszyć remont ważnej drogi od ronda w Nadrybiu do drogi krajowej nr 82 w Urszulinie. Dojdziemy nią m. in. nad jeziora Sumin, Uściwierz i Grabniak.

W najbliższych tygodniach Zarząd Dróg Powiatowych w Łęcznej ogłosi przetarg na gruntowną przebudowę blisko 7,2 km odcinka drogi od ronda w Nadrybiu do granic powiatu włodawskiego.

Stan techniczny tej powiatowej drogi pozostawia wiele do życzenia. Jej duże znaczenie wiąże się nie tylko z faktem, że prowadzi nad jeziora Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego.

Dla górników i turystów

- Droga jest ważna z punktu widzenia dojazdu do kopalni w Bogdance, stanowi połączenie z drogą krajową nr 82 w Urszulinie, można nią dojechać do jezior Grabniak, Uściwierz i Sumin. Jest to też skrót do Włodawy i jeziora Białego - wylicza starosta Roman Cholewa.

- Stan tej drogi nie jest najlepszy. Są fragmenty bardzo złe, z ubytkami, które uzupełniamy na bieżąco. Na jednym z fragmentów występują szkody górnicze - dodaje. 

Inwestycja w powiecie łęczyńskim to przebudowa drogi od ronda w Nadrybiu, przez miejscowości Wólka Nadrybska, Garbatówka, w kierunku jeziora Sumin.

- Projekt przewiduje wzmocnienie i odbudowanie nawierzchni, przebudowę i budowę 2,5 km nowych chodników, poszerzenie jezdni, budowę nowych zatok autobusowych, oczyszczenie istniejących rowów, przebudowę skrzyżowań z drogami bocznymi, a także istniejących zjazdów, przepustów, regulację wysokościową uzbrojenia terenu, aktualizację oznakowania - informuje Wojeciech Kister, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Łęcznej.

Powiat włodawski też przebuduje

Inwestycja będzie kosztowała kilka milionów złotych, ale ostateczną kwotę poznamy po otwarciu ofert. - Żeby tylko cena mieściła się w przygotowanej przez nas kwocie, bo dołożyć nie mamy z czego - przyznaje starosta Cholewa.

Przedsięwzięcie jest w 36 proc. dofinansowane z budżetu Uni Europejskiej. Kwotę wkładu własnego mają pokryć lokalne samorządy: powiat łęczyński w 50 proc., pozostałą część gminy Puchaczów i Cyców. Inwestycja będzie realizowana w cyklu dwuletnim, do 2019 roku. Prace mają ruszyć jeszcze przed wakacjami. 

Przebudowa tej drogi to jedno z przedsięwzięć, które będą realizowane w ramach projektu drogowego "Wygodniej, szybciej, bezpieczniej", w którym bierze udział 20 powiatów, w tym włodawski. Ten ostatni samorząd weźmie się za przebudowę dalszej części drogi - 4,1 km odcinka od granic z powiatem łęczyńskim do drogi krajowej nr 82 w Urszulinie.  

Kamil Kulig, fot. Mapio.netStarostwo połączy wszystkie swoje zobowiązania i rozłoży spłatę kredytów na dłuższy okres, aby zmniejszyć bieżące obciążenia. Dwukrotne wydłużenie terminu będzie jednak kosztowało powiat 2 mln zł.

2018-02-17 16:34:20

W pierwszej piątce naszego plebiscytu mamy czworo artystów i jednego polityka. Niezmiennie, najwięcej głosów zgromadził Andrzej Mikulski, który - jak w piątek poinformował "Kurier Lubelski" -...

2018-02-21 12:00:38

Sąd uchylił decyzję ministra finansów nakazującą powiatowi zwrot ponad 1,5 mln zł subwencji pobranej na Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Podgłębokiem.

2018-02-16 18:36:24

NAJNOWSZE OKAZJE

Przyjęcia okolicznościowe - Propozycje

Zapraszamy do organizowania rożnego rodzaju przyjedz okolicznościowych w Restauracji Country. Poniżej propozycje kosztów. Zapraszamy także do ustaleń indywidualnych. Restauracja Country Łuszczów Kolonia 79, 21-010 Łęczna www.country-restauracja.pl...

czytaj dalej »

Kosmetyczne Usuwanie Kamienia Nazębnego

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą! :)        

czytaj dalej »

Obiad po pogrzebie - Stypa

Czasem i smutne, nas spotykają w życiu chwile ... Obiad po pogrzebie - Stypa - Oferty 1. Rosół z kury z makaronem lub Flaki wołowe lub Żurek z kiełbasą i jajkiem   Filet drobiowy z rusztu z sosem kurkowym lub Polędwiczka wieprzowa z sosem borowikowym...

czytaj dalej »

Zamów przyjęcie w lutym, a dostaniesz zwrot części kosztów!

Już przy zamówieniu przyjęcia w lutym, na dowolny termin, dostaniesz od nas 50zł w Karcie Prezentowej naszej restauracji! A jeśli zorganizujesz przyjecie w lutym, to otrzymasz od nas zwrot, od wartości przyjęcia 2,5% w postaci, Kart Prezentowych Restauracji Country! Zapraszamy!...

czytaj dalej »

Luty, miesiącem miłości do naszych Klientów!

Luty, miesiącem miłości do naszych Klientów! Ogłaszamy luty, miesiącem miłości do naszych Klientów! Codziennie nowa oferta! Codziennie nowy GRATIS* dla Was! Każdego dnia, duety promocyjne! Do zakupionych Kart Prezentowych naszej restauracji o wartości 100zł, kawa i ciastko GRATIS! Zadatkowane /...

czytaj dalej »

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!