W Spiczynie rada rozbita

W Spiczynie rada rozbita

W drugiej turze wyborów wójta gminy wygrała Dorota Szczęsna (KWW Dorota...
Zaginął Damian Witkowski

Zaginął Damian Witkowski

32-letni mieszkaniec Wólki Cycowskiej miał pojechać do pracy, ale do niej...
Podziemne "wi-fi" w Bogdance

Podziemne "wi-fi" w Bogdance

W jednym z oddziałów wydobywczych pracownicy przez cztery tygodnie oceniali...
Przewodniczący rady powiatu i "taśmy Grabczuka"

Przewodniczący rady powiatu...

Baczyński jeździł, rozwieszał plakaty w Cycowie, agitował. Ja panią...
Narodowcy w Łęcznej na marszu w stolicy (DUŻO ZDJĘĆ)

Narodowcy w Łęcznej na...

W jubileuszowych obchodach udział wzięło 70 mieszkańców miasta i okolic...
093e786ac53888916aea9e4024cd86a3.png
17
Sobota
Listopad 2018
Loading...
Poprzedni Listopad Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12
imieniny:
Grzegorza, Salomei, Walerii
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Przedszkole i żłobek "Casper" stawia na dalszy rozwój

2018-01-18 07:54:04

Łęczyńskie przedszkole i żłobek "Casper" realizuje projekt unijny, dzięki któremu rozbudowuje swój budynek przy ulicy Magnoliowej (koło Lidla). Placówka zyska nowe zabawki i sprzęt, a dzieci skorzystają z bezpłatnych zajęć. W związku z dotacją w "Casperku" trwa dodatkowa rekrutacja 20 dzieci w wieku 3-4 lata. Szczegóły pod nr. tel. 513 727 291.

Od 1 stycznia do końca 2018 roku przedszkole i żłobek „Casper” w Łęcznej realizuje projekt „Chętnie idę do przedszkola – wsparcie edukacji przedszkolnej w mieście Łęczna”. Jak na tym zyska prowadzona przez panią placówka?

Kamila Skrzypczyńska, dyrektor przedszkola i żłobka „Casper”: Otrzymaliśmy dotację na rozwój „Casperka” w Łęcznej oraz na opłacenie dodatkowych zajęć i obiadów dla dzieci. Nasze przedszkole powiększy się o 100 m kw. Rozbudujemy plac zabaw, gdzie pojawią się huśtawki podwójne i równoważne, ścianka do wspinaczki, pomost linowy.  Kupimy sprzęt komputerowy, leżaczki, stoły, rzutniki, gry edukacyjne, wiele samochodów, lalek i klocków. Zamierzamy również kupić matę interaktywną, tzw. magiczny dywan za blisko 10 tys. zł, z także biały sensoryczny domek i światłowody. Dziesiątki tysięcy na nowe zabawki, a kolejną taką porcję funduszy na pomoce dydaktyczne.

Będą też dodatkowe zajęcia, za które rodzice nie zapłacą ani złotówki…

Za dodatkowe środki opłacimy czas specjalistów. Zupełnie bezpłatnie dzieci będą korzystały przez rok z dodatkowych zajęć. Są to: zajęcia z piłkami, felinoterapia, dogoterapia, terapia ręki, gimnastyka korekcyjna, język angielski, zajęcia ruchowe, zajęcia fizjoterapii, zajęcia logopedii, arteterapia, psycholog i zajęcia kulinarne.

Przedszkole i żłobek Casper stawia też na integrację dzieci zdrowych i z niepełnosprawnościami.

Planujemy przyjąć sześcioro dzieci z niepełnosprawnościami, by zwiększyć szansę tych dzieciaczków na prawidłowy rozwój, a także promować integrację w regionie. Między innymi pojawi się drugi specjalistyczny gabinet - sala terapii sensorycznej - do pracy z dziećmi, a w nim np. huśtawka do ćwiczenia koordynacji każdego Casperka i wiele innych magicznych sprzętów i urządzeń pomagających w prawidłowym rozwoju dzieci.

Zapraszamy rodziców dzieci mających orzeczenie o niepełnosprawności będących w wieku 3-4 latek. Pobyt tych dzieci w Casperku oraz uczestnictwo we wszystkich zajęciach są zupełnie bezpłatne. Zapraszamy do kontaktu m. in. rodziców dzieci niepełnosprawnych ruchowo, Dzieci ze spectrum zaburzeń autystycznych, dzieci z poważną wadą genetyczną, Dzieci z opóźnionym rozwojem mowy, dzieci z cukrzycą i niedosłyszące.

(artykuł sponsorowany)

 W październiku łęczyński ratusz podpisał dwie umowy na roboty budowlane związane z przebudową jedynego basenu w mieście. Równolegle będą pracowały dwie firmy.

2018-11-10 10:42:06

Łęczyńskie obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę rozpoczęły się w kościele św. Barbary od montażu słowno-muzycznego w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół nr 2 im. Simona...

2018-11-14 09:56:03

23 listopada Teodor Kosiarski przekazuje władzę swojemu następcy, czyli obecnemu zastępcy. Po czterech kadencjach na stanowisku nie ubiegał się o reelekcję. Stratował do Rady Powiatu i otrzymał...

2018-11-13 09:57:27

NAJNOWSZE OKAZJE

Dni profilaktyki nadwagi i otyłości 13-22 listopada

Ty tez możesz czuć się i wyglądać świetnie ‼️  Spieszcie się bo tylko do 22 listopada możecie za darmo:konsultacje w gabinetach Projekt Zdrowie na lub elszczyźnie. Wszystko to w ramach naszej akcji "Dni Profilaktyki Nadwagi i Otyłości".  ‼️ Spieszcie się bo tylko do 22 listopada możecie ZA...

czytaj dalej »

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!