Aleksandra Rola przegrała na gali KSW

Aleksandra Rola przegrała...

Zawodniczka MMA z Łęcznej, Aleksandra Rola stoczyła swój drugi pojedynek na...
Mikołaj odpalił ciuchcię i choinkę

Mikołaj odpalił ciuchcię i...

W Łęcznej atmosfera jest już świąteczna. Gwiazdki i inne iluminacje świecą...
Dzieci w szpitalu spotkały Mikołaja

Dzieci w szpitalu spotkały...

Najczęściej dzieci oblewają się gorącym mlekiem, wodą czy herbatą. Chwila...
Oszukali na kody do głosowania

Oszukali na kody do głosowania

Niebezpieczne kody do głosowania – to nowa niebezpieczna metoda działania...
Górnicy chcą podwyżki

Górnicy chcą podwyżki

Domagają się 15-procentowej podwyżki górniczych pensji. Chcą czytelnego...
093e786ac53888916aea9e4024cd86a3.png
8
Niedziela
Grudzień 2019
Loading...
Poprzedni Grudzień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Delfiny, Marii, Wirginiusza
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Świąteczny klip WITA-MINY D (WIDEO)

2017-12-20 19:15:17

Zespół WITA-MINA D, którego utwór "Marylin Monroe" od wielu tygodni utrzymuje się na 1. miejscu LubListy Radia Lublin nagrał świąteczny klip. 

Grupa WITA-MINA D działa przy GOK w Milejowie. W teledysku do piosenki „A wczora z wieczora” wystąpiły młode wokalistki z zespołu "WnieboGłosy". To nie przypadek, bo Justyna Abramik, wokalistka i saksofonistka grupy jest instruktorką w puchaczowskim GOK-u i już od dwóch lat prowadzi zespół „WnieboGłosy”.

Paula Dorożyńska, Martynka Haraszczuk, Asia Ludwikowska, Weronika Wojczuk i Martynka Styś zostały wystąpiły u boku zawodowych muzyków. Oto efekt: 

 

Zdjęcie

Zespół Wita-mina D, od lewej stoją: Marcin "Bolo" Bolko - wokal, teksty, Robert Biały - gitara basowa, realizacja dźwięku, Justyna Abramik - wokal, saksofon altowy, teksty, Andrzej Barbachowski - perkusja, Darek Domański - trąbka, Wojtek Sochacki - puzon, Tomek Baczewski - klawisze. Na dole z gitarą: Janusz Michalewski

 


Artykuł o WITA-MINIE D, który ukazał się w tygodniku "Wspólnota"

Zespół z Milejowa na szczycie LubListy


Milejów: Członkowie zespołu Wita-mina D z Milejowa właśnie nagrywają swój pierwszy minialbum, tzw. epkę. Miejsce nagrań jest legendarne, bo w milejowskim Gminnym Ośrodku Kultury zaczynała Budka Suflera.

"Taką być legendą, jak była kiedyś Marilyn Monroe..." - śpiewa Justyna Abramik w pierwszym klipie zespołu Wita-mina D z Milejowa. Piosenka "Marilyn Monroe" z propozycji od razu awansowała na drugie miejsce listy przebojów Radia Lublin - LubListy. Później spadła na drugie, żeby 28 października objąć pierwsze miejsce. Głosowanie na stronie internetowej wciąż trwa, a zespół nie opuszcza pierwszej trójki. 

Na co dzień Teatr Muzyczny, po godzinach reggae

Czarno-biały teledysk w stylu retro do utworu "Marilyn Monroe" powstał w Milejowie w piwnicy pod kwiaciarnią należącą do gitarzysty, a także w Gminnym Ośrodku Kultury.

To właśnie w GOK narodził się zespół Wita-mina D. Początkowo muzycy spotykali się tam, żeby pograć dla przyjemności. W kręgu znajomych ciężko było muzykom znaleźć wokalistę, więc dali ogłoszenie do Internetu. Wtedy zgłosił się Marcin "Bolo" Bolko - raper z Niedrzwicy Kościelnej i tak muzykowali wspólnie przez cztery lata. 

- Później padła idea, że można by coś dalej zrobić z numerami, które stworzyliśmy. I tak pomału, pomału, z próby na próbę ćwiczyliśmy - mówi Wojtek Sochacki z Milejowa, który w zespole gra na puzonie. Na co dzień zarabia też na życie grając na tym instrumencie w lubelskim Teatrze Muzycznym. Do Wita-miny D sprowadził w lipcu tego roku swojego kolegę z pracy trębacza z Lublina Darka Domańskiego. 

W tym samym czasie do grupy dołączyła wokalistka i saksofonistka Justyna Abramik z Bogdanki, która uczy muzyki w milejowskiej podstawówce, a także prowadzi zajęcia wokalne w miejscowym domu kultury (a także w Puchaczowie).

Milejowska "Marilyn Monroe" na LubLiście

Tak zawiązał się ośmioosobowy skład zespołu z sekcją dętą i dwiema osobami na wokalu. Grupa gra mieszankę kilku stylów muzycznych. - Każdy z nas słucha czegoś innego, ja na przykład tworzę muzykę reggae i rapową, Justyna robi fajny pop, namawia nas nawet do jazzu. Z naszej ósemki, trzy osoby są zawodowymi muzykami, reszta ma swoje biznesy lub pracuje na etatach. Z tej mieszanki różnych charakterów powstaje Wita-mina D - mówi "Bolo".

Raper miał wpływ na powstanie nazwy zespołu. - Pracuję w fabryce i miałem tam kiedyś takie trzy tygodnie, że w ogóle nie widziałem słońca. Powiedziałem wtedy chłopakom, że muszę jeść witaminę D, żeby po prostu jakoś prosperować. I wtedy wpadliśmy na pomysł takiej nazwy - opowiada.

Obecnie grupa ma już 10 autorskich utworów, a cztery z nich można znaleźć w serwisie. YouTube. Nagrywa utwory w milejowskim GOK-u, żeby wydać płytę z około siedmioma utworami, tzw. epkę. Muzycy cieszą się, że piosenka "Marylin Monroe" spodobała się słuchaczom Radia Lublin.

Tą kotarą przykrywał się Cugowski

- Ludzie słuchają nas w samochodzie czy w mieszkaniu i gdzieś to zainteresowanie rośnie. Słuchacze zadają sobie pytanie: "a skąd jest ta kapela". Liczymy na to, że może usłyszy nas ktoś wpływowy, to może gdzieś szerzej, dalej wypłyniemy - mówi Wojtek Sochacki. I pyta z uśmiechem: - Skoro Budka Suflera tutaj zaczynała i tak się wypromowali, więc może i nam się uda. Kto wie?

- Nasza muzyka nie jest taka typowo komercyjna, każdy utwór jest w jakiś sposób inny od siebie. Chcemy wypełnić niszę na rynku muzycznym - dodaje Justyna Abramik.

Czasy, kiedy w GOK pracował Romuald Lipko i swoje próby odbywała tutaj Budka Suflera pamięta basista Wita-miny D Robert Biały, który pracuje w milejowskim ośrodku kultury jako akustyk.

- Muzycy Budki tutaj spali, bo nie opłacało im się wracać na noc do Lublina. Jedną z tych kotar nawet Krzysztof Cugowski się przykrywał jak było mu zimno - wskazuje Robert Biały. 

Kamil Kulig

 W Kazimierzu Dolnym nad Wisłą powstał nowy teledysk zespołu Karola Zawrotniaka z Głębokiego. Zobacz wideo:

2018-06-07 19:39:45

Kto zagra na Dniach Puchaczowa, MIlejowa i Cycowa oraz na dożynkach powiatowych w Ludwinie? 

2018-05-17 14:14:17

Przy tym i innych hitach Czadomana będziemy się bawić na Dniach Puchaczowa, które odbędą się 17 czerwca. W rytmie disco polo zagrają też Shantel i MeGustar.  Pełny rozkład letnich konertów m. in....

2018-05-03 09:05:07

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

Dołącz do
swoich znajomych!